Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2012.a hambaraviuudised › Breketravi sai alternatiivi kapede näol

Breketravi sai alternatiivi kapede näol

 5 häält
Kliinik32
13.juuni 2012
Sellest nädalast lisandus Eesti ortodontide arsenali uus ravilahendus, mis võimaldab hammaste asendeid korrigeerida breketite asemel hoopis kapede süsteemi abil.

Kliinik 32 ortodondi dr. MOrth RCSEd Kirsten Niguli sõnul võimaldab uus süsteem hammaste asendeid korrigeerida just läbipaistvate kapede süsteemi abil – ja breketeid polegi vaja. „Invisalign süsteemi näol on tegemist läbipaistvate kapedega, mis järk-järgult juhivad hambad õigetesse asenditesse. Seega on see patsiendi jaoks breketsüsteemist märksa mugavam lahendus, kuna kaped on vajadusel väga lihtsalt eemaldatavad ning puhastatavad, samuti pole kaped erinevalt breketitest suus nähtavad ega ka kuigivõrd tuntavad,“ rääkis dr. Nigul.

Invisalign sobib kerge ja keskmise raskusega hambumusprobleemide lahendamiseks. Esmalt viiakse hammaste asendite korrigeerimise protsess läbi arvutis ning selle alusel luuakse virtuaalne mudel. Mudeli põhjal valmistatakse kapede süsteem, mis juhib järk-järgult kape kape haaval hambad õigetesse asenditesse. Patsient saab uue kape iga kahe nädala tagant. Ortodonti on vaja külastada 2-3 kuu tagant, ravi kestab keskmiselt 1,5 aastat.

 

Lisainfo:

Dr. Kirsten Nigul
E-post: kirsten.nigul@kliinik32.ee

 

Brit Pensa
Kliinik 32 juhataja
Tel: 632 32 32
E-post: brit.pensa@kliinik32.ee