Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2012.a hambaraviuudised › Hambaarstid lõid keeruliste ravijuhtumite lahendamise klubi

Hambaarstid lõid keeruliste ravijuhtumite lahendamise klubi

 1 häält
25.mai 2012
Äsjaloodud Klubi 32 loob platvormi kliinikuteülese koostöö arendamiseks ja kogemuste vahetamiseks hambaarstide vahel, kes tunnevad huvi keeruliste ravijuhtumite interdistsiplinaarse lahendamise vastu.

Klubi eestvedaja, hambaravikeskuse Kliinik 32 peaarsti dr. Lauri Vahtra sõnul otsiti juba pikemat aega head koostöövormi, mis lihtsustaks kliinikuteülest patsientide ravi planeerimist. „Tegeleme igapäevaselt keeruliste ravijuhtumitega, mis patsiendi rahulolu kõrval pakuvad arstidele sügavat erialast huvi ja panevad proovile vägagi spetsiifilised teadmised. Tihtipeale on lahendusi rohkem kui üks, ent milline neist on konkreetse patsiendi jaoks optimaalseim? Juhtumi lahendamine võib meditsiinis olla loominguline ja arendav meeskonnatööprotsess, mis pakub samasugust naudingut kui võidurõõm keerulise juhtumi edukast lahendamisest. Seni on Eestis igasugused koostööd toiminud arstide isikliku tutvuse ja suhtluse tasandil. Loodud klubi näol loodame laiendada ja avada uusi võimalusi rohkematele arstidele. Lõppkokkuvõttes võidavad sellest patsiendid,“ lausus dr. Vahtra.

 

Klubi liikmed kohtuvad kord kuus peetavatel ravijuhtumite aruteludel, vähemalt kord aastas toimub ühisseminar. Ühiselt arutatakse keerulisi ravijuhtumeid ning analüüsitakse teadusuuringute tulemusi, klubi annab võimaluse konsulteerida laia ringi kolleegidega ning vaagida interdistsiplinaarses keskkonnas erinevaid võimalikke lahendusi. Klubi 32-ga on teretulnud liituma kõik keerulistest juhtumitest huvitatud raviarstid ja erialaspetsialistid, liitumissooviga palume ühendust võtta e-posti teel info@kliinik32.ee.

 

Klubi 32 esimene ühisseminar „Kuidas aidata patsienti?“ toimub reedel, 25. mail 2012. aastal Tallinna Botaanikaaia seminariruumides. Seminari ajakava on üleval kodulehel http://www.kliinik32.ee/Kliinik_32_seminar/

 

Lisainfo:

Dr. Lauri Vahtra

Kliinik 32 peaarst

E-post: lauri.vahtra@kliinik32.ee