Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2012.a hambaraviuudised › 3D-röntgen SA Tallinna Hambapolikliinikus

3D-röntgen SA Tallinna Hambapolikliinikus

 0 häält
26.märts 2012
Nüüd on SA Tallinna Hambapolikliinikus võimalik teha ka 3D-ülesvõtteid. Uus seade annab võimaluse täpsemalt püstitada diagnoose, planeerida ja teostada ravi.

CBVT ülitäpse tehnoloogia abil tehakse uuritavast piirkonnast erinevate nurkade alt sadu tomograafilisi ülesvõtteid, mis liidetakse kokku ja sel viisil saadud kolmemõõtmelist objekti on võimalik arvutis analüüsida.

Sõltuvalt arvutiprogrammist pakuvad 3D-ülesvõtted täiendavaid võimalusi:

  • implantaatide planeerimiseks;
  • kirurgia planeerimiseks, sh tarkusehamba ekstraktsiooni planeerimiseks;
  • hambumuse analüüsiks;
  • alalõualuuliigese probleemide analüüsiks;
  • juurekanalite asetuse analüüsiks;
  • hammast ümbritsevate kudede analüüsiks;
  • hingamisteede analüüsiks jne.

CD-l või DVD-l tuleb 3D-ülesvõtte vaatamiseks kaasa programm Planmeca Romexis Viewer. 3D-ülesvõtted on standardvormingus, seega on võimalik neid importida teistesse programmidesse, mis toetavad DICOM 3.0 multi farme vormingut.

Pildi tegemisel kasutatavaid resolutsioone on võimalik valida ning teha piirkonnast optimaalne ülesvõte võimalikult madala kiirgusdoosiga. On olemas eraldi lasteprogramm eriti madala kiirgusdoosiga.

3D-näopilt ehk proface, mida on samuti võimalik selle aparaadiga üles võtta, tehakse laserskaneerimise abil ning on täiesti kiirgusvaba. See on abiks kirurgia planeerimisel ja simuleerimisel, ortodontilise ravi planeerimisel, ravikäigu jälgimisel ja samuti „enne“ ja „pärast“ võrdluseks.

Uue seadmega teeme uuringuid nii oma polikliiniku patsientidele kui ka kõigile teistele abivajajatele.

Täpsem info, näidised, tehnilised nõuded ja röntgenuuringu saatekiri SA Tallinna Hambapolikliiniku kodulehel www.hambapol.ee