Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2011.a hambaraviuudised › Eesti Hambaarstide Liit tähistab 90. aastapäeva

Eesti Hambaarstide Liit tähistab 90. aastapäeva

 0 häält
08.dets. 2011
Eesti Hambaarstide Liidul täitub tänavu 90. tegevusaasta, mille tähistamiseks toimub reedel Tallinnas pidulik konverents. Juubelikonverentsist võtavad osa ka Euroopa Hambaravi Nõukogu president Wolfgang Doneus ning maailmakuulus lektor professor Sverker Toreskog.

Eesti Hambaarstide Liidu presidendi dr. Piret Väli sõnul on hambaarste ühendav kutseliit käinud läbi pika tee. „Eesti Hambaarstide Selts registreeriti 26. novembril 1921. aastal Tartus Tartu-Võru Rahukohtus. Aastate jooksul on organisatsioon palju muutunud, kuid tänaseks oleme jõudnud sinnani, et taasiseseisvuse ajal loodud Eesti Hambaarstide Liit ja Stomatoloogide Selts on ühinenud, meie liitu kuulub üle 800 hambaarsti ning ühiselt on hambaarstide hääl esindatud nii Eesti kui Euroopa Liidu tervishoiupoliitika kujundamises,“ lausus dr. Väli.

Reedel peetaval pidulikul aastapäevakonverentsil antakse läbi aastate Eesti Hambaarstide Liidu ja selle eelkäijate tegevuses olulist rolli omanud arstidele suure pühendumuse ja märkimisväärse panuse eest üle tänumeened. Konverentsi peaesinejaks on maailmakuulus lektor professor Sverker Toreskog, kelle ettekanded hammaste siirdamisest, vähese koe eemaldamisest ja esteetilisest ravist on olnud aluseks uuele suunale hambaravis. Külalisena osalevad juubelikonverentsil Euroopa Hambaravi Nõukogu president Wolfgang Doneus ja teiste välisriikide hambaraviliitude esindajad.

Eesti Hambaarstide Liit on hambaarstide vabatahtlik kutseliit, mis ühendab nii munitsipaalpolikliinikutes kui ka erasektoris töötavaid hambaarste. EHL osaleb tervishoiupoliitika kujundamises nii Eestis kui Euroopa Liidu tasemel (liidu president dr. Piret Väli on kuulunud kahel korral Euroopa Hambaravi Liidu juhatusse ning praegu juhib Euroopa Liidu hambaravi eriala E-tervise töögruppi), on koostanud ja vastu võtnud Eesti hambaarstide eetikakoodeksi, annab koostöös Eesti Hambatehnikute Liiduga välja erialaajakirja “Hammas”, korraldab hambaravikonverentse ja –messe ning teostab erinevaid teavitus- ja ennetustegevusi.

Eesti Hambaarstide Liidu 90. aastapäevale pühendatud konverentsi programm:

Reedel, 9. detsembril KUMU Auditooriumis

11:00 – 11:35 EHL presidendi dr. Piret Väli ja asepresidendi dr. Mare Saagi ühisettekanne liidu ajaloost

11:35 – 11:45 Autasude üleandmine

11:45 – 13:00 Professor Sverker Toreskog kursus 25+ aastase töö tulemus: „Minimaalselt invasiivse ja esteetilise õhukese keraamika kasutamise tehnika – kontseptsioon, kliiniline kasutamine, protseduuride samm-sammult kirjeldus“ (inglise keeles, sünkroontõlge eesti keelde)

13:00 – 13:30 Kohvipaus

13:30 – 15:00 Professor Sverker Toreskogi loeng jätkub

 

Lisainfo:

Dr. Piret Väli
Eesti Hambaarstide Liidu president
Tel: 50 76 337

Eesti Hambaarstide Liidu Tallinna kontor
Tel: 64 59 001