Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2010.a hambaraviuudised › Avati näitus näitus "Kes elab Sinu suus?"

Avati näitus näitus "Kes elab Sinu suus?"

 0 häält
12.nov. 2010
Tänasest saab hammaste tervise kuu raames külastada igemehaiguste teemalist näitust „Kes elab Sinu suus?“, mis jääb Solarise keskuse 1. korrusel tasuta avatuks novembri lõpuni.

Hammaste tervise kuu ühe eestvedaja Kliinik 32 peaarsti ja paradontoloogi dr Lauri Vahtra sõnul on see hea võimalus tutvuda lähemalt igemehaiguste temaatikaga, mis mingil ajahetkel elus puudutab meist igaüht.

„Näitus annab ülevaate igemehaiguste tekkest, olemusest ja ennetusest ning tutvustab lähemalt peamist igemehaigusi põhjustavat bakterit porphyromonas gingivalis. Väljapanekul saab selle kurjamiga tõtt vaadata, lugeda tema elukommete kohta ning näpunäiteid, kuidas tema vastu võidelda,“ lausus dr Vahtra.

Kliinik 32 peaarst dr Lauri Vahtra avamas hammaste tervise kuu näitust. Foto autor Indrek Gutmann

Igemehaigused on teiseks enamlevinud suuõõnehaiguseks kaariese järel. Uuringud näitavad, et üle 30-aastastest inimestest 99 protsenti põeb või on oma elu jooksul põdenud mingit vormi igemehaigust, 50 protsendil on algav või mõõdukas parodontiit ning 7 protsendil raske parodontiit.

Näitus on avatud Solarise keskuse esimesel korrusel kuni novembri lõpuni. Väljapanek on tasuta ja sobib kõigis vanustes inimestele, keda huvitab oma hammaste tervis. Näituse on kokku pannud hammaste tervise kuu raames interdistsiplinaarne hambaravikeskus Kliinik 32.

Hammaste tervise kuud tähistatakse novembris juba teist aastat, eesmärgiga harida ja tõsta Eesti inimeste teadlikkust suuõõne- ja hammaste tervisest ning panna inimesi mõtlema oma suuhügieeniharjumustele – ennetada on lihtsam kui ravida. Mullu keskendus hammaste tervise kuu õigele suuhügieenile, tänavu igemehaigustele.

Lähem info hammaste tervise kuu tegevuste kohta www.hammastetervisekuu.ee

* * *

Lisainfo:

Dr Lauri Vahtra
Kliinik 32 peaarst
Tel: 6 32 32 32
E-post: lauri.vahtra@kliinik32.ee

Maris Lindmäe
Tel: 6660 603
Mob: 5222 426
E-post: maris.lindmae@corpore.ee