Hambaarst.ee › Taustapildid › Kuidas pilti arvutiekraani taustaks panna

Kuidas pilti arvutiekraani taustaks panna

Sobiva pildisuuruse valimine

Kui olete taustapiltide seast leidnud endale meeldiva, klõpsake sellel, et see täissuuruses teie arvuti ekraanile laadiks. Kõik pildid on mõõtmetes 1024x768 punkti (pikselit), mis sobib tüüpilisele 17- diagonaaliga monitorile.

Valitud pildi salvestamine taustana

Üldiselt on võimalik veebilehel nähtavat pilti arvuti ekraani taustapildiks panna enamiku brauserite (Internet Explorer, Opera, Netscape jt) abil.

  • Klõpsake sobival pildil, nii et see täismõõtmetes ekraanile laaditakse (kogu ekraani suuruselt vaatamiseks võite vajutada ka F11 klahvile)
  • Tehke pildi kohal hiire parema klahviga klõps ning avanevast hüpikmenüüst valige "Set as Background" (IE ja Netscape korral) või "Kasuta pilti -->töölaua taustapildina" (eestikeelse Opera korral).

Nüüd peakski see pilt olema ekraani taustaks pandud. Kui te soovite pilti ainult salvestada ning taustaks kohe mitte panna, valige eelnevast hüpikmenüüst "Save target as.." või "Salvesta pilt kui...", valige kataloog, kuhu pilt salvestada ning klõpsake "OK".

Kuidas panna ekraani taustaks varem salvestatud pilti?

Kui soovite oma olemasolevat ekraanipilti mõne muu pildi vastu vahetada, mis juba teie arvutisse on salvestatud, toimige järgnevalt:

  • Valige "Start" nupu alt "Settings", sealt edasi "Control panel" ning siis "Display", mille tulemusel peaks avanema järgnev aken:

  • Taustaks saadaolevad pildid on toodud selle akna all vasakus servas. Kui neist ükski ei sobi, saate uue pildi valida nupu "Browse..." abil. (Vanematel Windowsi versioonidel seda valikut pole - seega tuleks vajalik pilt eelnevalt Windows kataloogi kopeerida).
  • Kui pilt on ekraanist väiksem, saab seda "Picture display" valikute abil kas kogu ekraani suuruseks venitada ("Stretch"), korduvalt kasutada ("Tile") või paigutada keset ekraani ("Center"). Kui olete aga eelnevalt valinud kogu ekraani suuruse pildi, pole sellel pildi paigutuse valikul tähtsust. "Picture display" valikuvõimalus sõltub arvuti konfiguratsioonist ning võib vanematel arvutitel üldse puududa.
  • Oma valiku kinnitamiseks klõpsake kas nupul "Apply" või "OK".

Ekraanipilti pole soovitav kasutada vanematel ja aeglasematel arvutitel, kuna see koormab arvutit veelgi.

Tagasi taustapiltide lehele