Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab hambaarst Triin Kunsing

Vastab hambaarst Triin Kunsing

Triin KunsingHaridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega
Vaata Triin Kunsing kohta infot hambaraviasutuste registrist »Esita talle oma küsimus »
1 2 3 4 5 6 ... 15
1-20 / 281
Kerstin küsis
09.apr 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
15.apr 2014
Tere! Minu 2, 1 aastasel pojal on tekkinud kahe ülemise esihamba vahele auk. Olen veedunud, et see on lutipudelikaaries, kuna ta on 2 aastat olnud rinnapiima sõltlane, eriti magama mineku...Tere Kerstin! Kaaries on nakkushaigus. Lapse sündides puuduvad tal suus kaariest e. hambaauke tekitavad bakterid. Need saab ta nakkusena tavaliselt emalt-isalt-õelt-vennalt näiteks söömisel sama lusikat kasutades. Kui lapsel on kaariest... loe edasi »
Kalvi küsis
10.mär 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
12.mär 2014
Tere. Probleem siis nimelt selles, et 2a tagasi välja tõmmatud hamba kohal tuim valu, vähemalt tundub et on selle hamba kohal. Mis võib välja tõmmatud hamba kohas põhjustada valu või...Tere Kalvi, Suure tõenäosusega on valu põhjustatud kõrvalhambaga seotud probleemidest. Kui kõrvalhambale on tehtud juureravi, siis võib põhjuseks olla põletik kõrvalhamba juure all. Valu põhjuse väljaselgitamiseks soovitan pöörduda hambaarsti vastuvõtule.... loe edasi »
Magnus küsis
08.mär 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
10.mär 2014
Tere, tehti hammastest röntgenpilt ja sain plaadi peal endale ka. Küsimus aga selline: Mida tähendavad pildil nähtavad helevalged pildid hammastel? Mõnel lihtsalt täpike. Mõnel terve hamba pealmine serv, mõnel liigub...Tere Magnus! Valged laigud hammastel on täidised e. plommid. Rohkem kontrastsemad valged laigud on amalgaamtäidised e. hõbeplommid ning vähem kontrastsemad on valguskõvatuvad täidised. Kui mõnel hambal on näha ühte, kahte... loe edasi »
Anneli küsis
04.mär 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
09.mär 2014
Tere . Esitasin Teile küsimuse narkoosiga hambaravi kohta . Kas ma sain õigesti aru, et nendes kohtades kus on haigekassaga leping laste hambaraviks on narkoosiga ravi 18 aastastele tasuta ?Tere! Tasuta on ravitööd, kuid narkoosi eest peab patsient ikka ise maksma. Triin Kunsing loe edasi »
Auni küsis
02.mär 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
04.mär 2014
Tere. Mure järgmine. Kolm aastat tagasi tekkis korraks hästi tugev valu ülemisse vasakusse lõualuusse. Taandus tasapisi ära. Olen üle 50. a. vana ja tean mida hambavalu tähendab aga see oli...Tere Auni! Ilma hammast ja temast tehtud röntgenit nägemata on raske midagi väga täpselt arvata. Hambajuurte all on tõenäolselt põletik, mis ei ole allunud mingil põhjusel ravile. Üheks põhjuseks võivad... loe edasi »
Anneli küsis
27.veeb 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
04.mär 2014
Tere Olen kuulnud, et tehakse narkoosi all hambaravi. Kui palju oleks selle maksumus 18 aastasele, kellele on tava hambaravi tasuta veel. Ettetänades Anneli.Tere Anneli, Narkoosis hambaravi on võimalik teha üksikutes kliinikutes Tallinnas ja Tartus. Tõenäoliselt tehakse narkoosis ravi kuskil Eestis veel, kuid mul ei ole selle kohta täpsemat infot. Narkoosis ravi tunnihind... loe edasi »
Ruth küsis
10.veeb 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
15.veeb 2014
Minu poeg 17a murdis kukkudes kaks esimest hammast. Kas tal tehakse see korda haigekassa kulul.Tere Ruth! Hambaravikliinikutel, kellel on laste hambaraviks sõlmitud haigekassaga leping, saavad pakkuda kuni 19-aastasele lapsele tasuta ravi. Kui Teie poja hambad vajavad juureravi või on hambad võimalik vaid täidise e.... loe edasi »
Greete küsis
14.Jaan 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
20.Jaan 2014
Olen viimast nädalat rase. Ülemise esihamba juure alla on tekkinud suur paistetus, mädapaise on igeme sees ülahuule all, laiuselt jookseb peaaegu üle 3 hamba. Paistetust on näha ja tunda hästi....Tere Greete! Soovitan Teil kindlasti minna hambaravi esmaabi vastuvõtule, kus otsustatakse, kas avada paistetus vaid kirurgiliselt või oleks kohe vajalik ka juurekanali avamine. Probleemne hammas vajab kindlasti juureravi, kuid kas... loe edasi »
Triin küsis
05.dets 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
10.dets 2013
Tere, Viimase paari nädala jooksul hakkab mul peale sööki kogu suu valutama ehk siis igemed. Kas tegu võib olla igemepõletikuga. Hambaarstil käisin pool aastat tagasi. Siis tõsteti täidetega mul kogu...Tere Triin, Raske on otsustada, mis võib olla valu põhjuseks. Probleem võib olla igemetes, aga ka milleski muus. Soovitan Teil pöörduda oma hambaarsti vastuvõtule ja lasta suu olukord üle kontrollida.... loe edasi »
Elleriina küsis
21.nov 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
27.nov 2013
Pöördun teie poole murega. Mul puudub kaks esi hammast. Kui palju läheb kahe hamba implantaadi paigaldus ja kas on võimalik osade kaupa maksta?Tere Elleriina, Implantaadi paigaldamine koosneb kahest etapist. Kõigepealt asetatakse lõualuusse implantaat ning see vajab luustumiseks teatud aega (3-6 kuud). Peale selle aja möödumist on võimalik implantaadile valmistada kroon. Tasumine toimub... loe edasi »
Kätlin küsis
19.nov 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
21.nov 2013
Tere! Olen 9. nädalat rase ning tarkusehamba eemaldamine on nädala pärast. Kas tuimestussüst või üldse eemaldamise protseduur võiks kahjustada kuidagi loote arengut? Ette tänades : )Tere Kätlin, Üldjuhul tuimestussüst või hamba eemaldamise protseduur kui selline loote arengule halvasti ei mõju. Vältima peaks röntgenülesvõtteid. Kui röntgenit pole eelnevalt eemaldatavast hambast tehtud, siis võiks kaaluda kui pakiline... loe edasi »
Liilia küsis
07.nov 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
11.nov 2013
Tere 4 päeva tagasi tõmmati mul alumine tarkushammas välja. Tean et turse esineb enamasti 2-3 päeval aga mul juba 4. päev ja ka tuikav valu on stabiilselt. Põletikku ei paista...Tere Liilia! Peale alumise tarkusehamba eemaldamist võib kõige ebamugavam periood ehk siis turse ja valu kesta isegi nädal aega. Kui Teie enesetunne on hea, suus ei ole halba maitset ning... loe edasi »
Tiina küsis
27.okt 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
30.okt 2013
Tere Ma sooviksin lasta enda hambaid valgendada, kuid olen lugenud, et kroonitud hambaid ei saa valgendada. Mul on paremal pool taga viimased kolm hammast kroonitud, see ilmselt ei paistakski välja...Tere Tiina! Kroonid ja täidised valgendades tõepoolest värvi ei muuda. Kui esihammastes on palju täidiseid ja need ulatuvad ka huulepoolsele hambapinnale, siis võib valgendamise järgselt tulemus jääda kirju. Kui pärast... loe edasi »
Kadri küsis
15.okt 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
30.okt 2013
Tere, tahaksin küsida hammaste lumineerimise kohta. Mul on lapsest saadik olnud puseriti hambad, nooruki eas määrati ka mingisugused breketi vms , mida ma (oma lollusest tulenevalt) ei kandnud. Mu hambad...Tere Kadri, Teil on täiesti õigus, et summadest ei ole võimalik rääkida kui puudub suust ja hammastest ülevaade. Väga ümmarguselt pakkudes algavad hinnad 4000-5000 eurost. Kuid kõik sõltub ikkagi vajalikest... loe edasi »
Eha küsis
14.okt 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
15.okt 2013
Kui peale hamba eemaldamist, mis toimus laupäeval ja täna, esmaspäeval, meelekohas ikka tuksub ja tuikab, ning enesetunne pole kõige parem, siis kas on põhjust pöörduda uuesti arsti poole. Ja kas...Tere Eha, Kui enesetunne pole tänaseks paranenud, siis võib arstile näidata küll. Tõenäoliselt vajab haav lihtsalt paranemiseks aega, kuid kontrollimine ei tee paha. Kummelitee sobib rahustamiseks. Kõike head soovides, Triin... loe edasi »
Lilli küsis
29.sept 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
08.okt 2013
Minu 1, 8 aastasel lapsel on hakanud hambad igemete servast minema kollaseks. Sõrmega hõõrudes ära ei tule, ei ole nn pudrune. Laps ei ole kasutanud lutti, ei ole saanud kuntstoitu...Tere Lilli! Loodetavasti muretsemiseks põhjust ei ole ja see kollasus ongi tingitud mitte nii efektiivsest puhastamisest. Väikeste lastega ongi hammaste puhastamine suhteliselt keerukas ja liiga pikalt nad oma suus toimetada... loe edasi »
Maarja-Liise küsis
11.sept 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
19.sept 2013
Kas vastab tõele, et peale õhtust hammaste pesemist ei tohiks suud ära loputada vaid peaks jätmagi hambad nö vähese hambapastaga kokku? Kas seda kahjulik alla neelata(küll väga väike kogus) pole?...Tere Maarja-Liise, Hambapastas sisalduv fluoriid tugevdab hambavaapa ja hambad ei lagune nii kergesti happerünnaku tagajärjel. Oluline on, et fluoriidi toimeaeg oleks võimalikult pikk, kuid hambapesuks kuluv aeg ei ole selleks... loe edasi »
Liis küsis
02.sept 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
19.sept 2013
Tere! Minu 2-aastasel lapsel murdus õnnetuse tagajärjel üks ülemine lõikehammas. Kui järgmisel päeval hambaarsti juures käisime, saime teada, et närv on väljas ja samuti on lahti veel suur tükk samast...Tere! Vabandan, et vastus hilines ja probleem on tõenäoliselt juba lahenenud. Hambanärv avatuna suu keskkonda sureb tõepoolest mõne aja jooksul ise ära ja bakterid hõivavad hamba närviruumi. Kui kaebuseks on... loe edasi »
Monika küsis
01.sept 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
03.sept 2013
Tere Pöördun teie poole seoses narkoosiga hambaravi osas. Meil on kodus 3 aastane poiss, kellel on esihammastes tugev lutipudelikaaries, oleme püüdnud käia hambaarsti juures, kuid edutult. Kas oleks mõeldav teha...Tere Monika! Nii väikse lapsega tavaliselt tõepoolest ei õnnestu hambaarstil midagi ette võtta. Ainus võimalus hambad korda saada oleks narkoosis. Narkoosis ravi puhul peab aga arvestama asjaoluga, et tehtavad otsused... loe edasi »
Kris küsis
20.aug 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
06.sept 2013
Tere! Aasta tagasi tehti esihambale juureravi ning pandi peale kroon. Kolm päeva tagasi hakkas hammas väga valutama. Käisin erakorralises vastuvõtus - avastati põletik juure kohal ning esihammas kergelt liigub. Arst...Tere Kris! Juurepõletikust vabanemiseks oleks vajalik võimaluse korral teostada uus juureravi või juuretipp kirurgiliselt eemaldada ning täita allesjääv juuretipp lõikuse käigus juuretäidisega. Röntgenil võib juuretäidis tunduda väga tihe, kuid pilt... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 15
1-20 / 281

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (30)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (201)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (281)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (51)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (546)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (74)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (371)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (72)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (312)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (553)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (226)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"