Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab hambaarst Triin Kunsing

Vastab hambaarst Triin Kunsing

Triin KunsingHaridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega
Vaata Triin Kunsing kohta infot hambaraviasutuste registrist »Esita talle oma küsimus »
1 2 3 4 5 6 ... 17
1-20 / 337
Mari küsis
29.sept. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
05.okt. 2016
Tere! Tean, et ilma hamba nägemata ei ole võimalik täpset vastust anda aga ehk saate vähemalt natuke nõu anda. Nimelt soovitas raviarst panna krooni. See oli peal 4 aastat ja...Tere Mari! Kui arst näeb, et krooni panna ei saa, sest hammas on näiteks igeme alla sügavale murdunud, siis tõepoolest oleks mõistlik hammas asendada implantaadiga. Kahjuks ei ole tõesti ilma... loe edasi »
Triinu küsis
23.sept. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
27.sept. 2016
Tere! 3, 5 nädalat tagasi tõmmati mul välja põletikuline hammas. Tänaseks on valu kadunud, aga muret teeb igeme tugev punetus ja turses olek. Olen rääkinud oma arstiga, kes arvas, et...Tere Triinu! Igeme turset ja punetust tuleks kontrollimiseks näidata hamba välja tõmmanud arstile või ka lihtsalt mõnele teisele hambaarstile. Kui on näha, et haavas on tekkinud põletik, peab arst hamba... loe edasi »
Helina küsis
13.sept. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
19.sept. 2016
Tere, Mure hambaplommiga, mis on ajaga tõmbunud kollakaks. Tegu alumise esihambaga, mis just esteetiliselt paistab silma. Kas on mingid võimalused hambaplommi värvust valgemaks saada?Tere Helina! Ainus võimalus plommi värvi muuta on see uue vastu vahetada. Kõike head soovides, Triin Kunsing loe edasi »
Heli küsis
07.sept. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
13.sept. 2016
Tere Kui hambaravi asutusel pole lepingut haigekassaga ja käin seal ravil. Kas Haigekassa maksab siis töövõimetuspensionäri soodustuse.Tere Heli, Töövõimetuspensionäri soodustust peate taotlema hambaravi arve ja avalduse alusel otse Haigekassast. Hambaravi kliinikul ei pea selleks olema lepingut Haigekassaga. Kõike head soovides, Triin Kunsing loe edasi »
Kaari küsis
21.aug. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
26.aug. 2016
Mulle on pandud plomm umbes 10 kuud tagasi ja nüüd on nagu see täidise äär lahti tulemas. Tundub et plomm hakkab ära tulema. Kas alla aasta on veel garantii ?Tere! Hambaravis ei ole kokku lepitud garantiiaegu kuna meditsiinis on väga raske garantiid anda. Pöörduge oma raviarsti poole ning küsige otse temalt. Võibolla on asi vaid selles, et täidise serva... loe edasi »
Merilyn küsis
11.mai 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
15.mai 2016
Kas 19 aastaseni on eksole tasuta hambaravi? Aga kui näiteks on tulnud mõni jäävhammas ära, kas siis seda parandatakse ka tasuta?Tere Merilyn, Kuni 19-aastastele on hambaravi tasuta kliinikutes, kellel on sõlmitud vastav leping haigekassaga. Sinu küsimusest jääb mulje, et hammast pole enam ja siis pole ju ka midagi ravida. Tõenäoliselt... loe edasi »
Katrin küsis
09.mai 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
15.mai 2016
Tere! Millisei erinevaid lokaalseid tuimestusi kasutatakse hambaravis? Probleem seisneb selles, et pea iga kord pärast "helde käega" antud (e. suures koguses) tuimestuse saamist tekib mul õhtuks mõõdukas peavalu, iiveldus ja...Tere Katrin, Tuimestuslahus sisaldab lisaks põhitoimeainele ka lisaaineid. Erinevate firmade lahustel on need natuke erinevad. Tihtipeale on probleemide põhjuseks just lisaained, vahel ka muidugi põhitoimeaine. Põhitoimeained jagunevad suuresti kolme gruppi.... loe edasi »
Liina küsis
05.mai 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
08.mai 2016
Tere! Mulle tehti ühele hambale juureravi aasta aega, detsembris sai juureravi tehtud, kuid täna lõi hambasse söömisel terav valu, mis möödus suhteliselt ruttu. Kas ühekordne terav valu on loomulik? Praegu...Tere Liina! Vahel tuleb ette ilma nähtava põhjuseta valusid. Samas võib selline terav valu anda teada tekkinud juuremurrust või mõrast. Kui hammas püsib edaspidi kaebusteta, siis võib loota, et tegemist... loe edasi »
Mari küsis
12.apr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
17.apr. 2016
Tere! Minu ülemised esihambad on ebaloomulikult pikad ja seetõttu sooviksingi teada, kas oleks kuidagi võimalik neid lühemaks teha. Tean, et lamineerimisega näiteks on võimalik hambakuju muuta, juhul kui hambad on...Tere Mari! Raske on midagi öelda kui hambaid pole näinud. Soovitan pöörduda hammaste taastamise ja proteesimisega tegeleva hambaarsti vastuvõtule, kes saaks olukorda hinnata ja võimalikke ravivariante välja pakkuda. Kõike head... loe edasi »
Kaire küsis
01.apr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
17.apr. 2016
Tere, selline mure - abikaasa lasi teha omale ülalõualuu proteesid, mees on 50 aastane ja tal on eelnevalt olnud osalised proteesid ülalõual, aga nüüd oli mõtekas kõik välja tõmmata ja...Tere Kaire, Kui ühtegi oma hammast enam suus ei ole, siis võib tekkida tõepoolest probleeme proteesi püsimisega. Soovitan Teil oma muret kurta proteesid teinud arstile ja proovida temaga kokkuleppele jõuda,... loe edasi »
Mariliis küsis
20.märts 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
27.märts 2016
Tere, olen kuulnud sellist asja et see kellel on hammaste olukord väga hull ja eluohtlik sellel on võimalus tasuta ravi saada!? Kas see vastab tõele? Ja kui on nii siis...Tere Mariliis, Eluohtlikuks loetakse situatsioone, kus hammastest tingitud põletik on muutunud nii laiaulatuslikuks, et ohustab inimese tervist. Sellisel juhul kaasneb kindlasti ka valu, turse jne. Kui hambad on ümbritsetud põletikukoldega,... loe edasi »
Ivar küsis
16.märts 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
20.märts 2016
Tere kåsimus selline et eile 15. 03 tõmmati tagant teine hammas välja ja nyyd seal hirmus suur auk kas pean seda auku kuidagi ise ravima ka või loputama siit lugesin...Tere Ivar, Tõenäoliselt olete juba oma murele lahenduse saanud. Soola lahusega võib tõepoolest suud loputada ning valu korral võtta valuvaigistit (ibuprofeni või paratsetamooli). Kui valu on väga tugev või tekib... loe edasi »
Sandra küsis
10.märts 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
20.märts 2016
Tere, Kuna mul on tagumised-viimased (ei tea nende nimetust) hambad on on liiga suured, siis ei mahu mulle tarkusehambad suhu ära. Nüüd on see aega käes, kus nad hakkasid kasvama,...Tere Sandra, Tasuta tarkusehammaste eemaldamise kohta peaksite uurima kliinikutest, kellel on haigekassaga leping kirurgiliste protseduuride teostamiseks. Ainult sellistel kliinikutel on võimalik pakkuda tasuta tarkusehammaste eemaldamist. Kindlasti on igal sellisel kliinikul... loe edasi »
Anzelika küsis
05.märts 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
20.märts 2016
Sain proteesid 2014 aastal nüüd tekkisid ülesse praod. Kas neid saab veel parandada ja palju see maksma läheks ning millal ma võiksin haigekassa poolt uued saada?Tere Anzelika, Haigekassa kompenseerib kindla summa proteeside maksumusest pensionäridele iga kolme aasta tagant. Seda, millal Teil täitub 3 aasta eelmiste proteeside tegemisest saab tõenäoliselt kontrollida haigekassast. Proteesi parandamise kohta on... loe edasi »
E. küsis
26.veebr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
02.märts 2016
Tere, Jaanuari kuus alustati mul kõige tagumise purihamba juureravi. 20. jaanuaril tehti kanalite laiendamine ja pandi ajutine täidis. Kahjuks töö tõttu lükkus nüüd uus hambaarsti visiit edasi. Tahtsin uurida, kas...Tere, Kui ajutine täidis hambal ilusti püsib, siis pole põhjust muretsemiseks. Kõike head soovides, Triin Kunsing loe edasi »
Karin küsis
12.veebr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
02.märts 2016
Tere Lapsel on lõikumas esimesed alumised jäävhambad, kuid hammaste servad on väga sakilised. Millised vitamiinid või mineraalid toetavad hammaste normaalset arengut ja kuidas saaksin seda veel toetada? Tänud ette!Tere Karin, Vabandan vastuse pika viibimise pärast. Jäävhammastel ongi servad oluliselt sakilisemad kui piimahammastel. Elu jooksul need servad kuluvad ja ühtlustuvad. Üldjuhul ei pea hammaste tervena hoidmiseks mingeid lisamineraale sööma.... loe edasi »
Kaimar küsis
09.veebr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
11.veebr. 2016
Tere! Kui mul hammas valutab ja põletik sees, siis kas ma saan abi kui mul puudub haigekassa ja hetkel raha poleTere! Mul puudub kahjuks täpne ülevaade tasuta esmaabi andmise kohta, kuid Tallinna Hambapolikliiniku kodulehelt võib leida järgneva kirja: Täiskasvanud patsiendi eest tasub haigekassa vaid juhul, kui tegu on vältimatu abiga.... loe edasi »
Maarja küsis
04.veebr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
10.veebr. 2016
Tere. Olen 22 nädalat (5 kuud) rase ning tean, et mul on 7 aastat tagasi juureravi saanud hamba all nii suur põletik, et see tuleks eemaldada (ma seda põletikku ei...Tere Maarja! Kui see põletikuga hammas hetkel otseselt häda ei tee, siis soovitan raseduse ajal temaga mitte midagi ette võtta. Samas kui tekivad kaebused nagu valu, siis tuleks kaaluda välja... loe edasi »
Merle küsis
01.veebr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
06.veebr. 2016
Tere! Olen kuulnud, et tehakse ka ajutisi hambakroone. Mis puhul neid tehakse ja kui kaua need vastu peavad? Kui finantsiliselt pole võimalik lubada päris kroone, kas siis saab ka ajutisi...Tere! Ajutised kroonid on mõeldud üldiselt suhteliselt lühikeseks ajaks nagu ütleb ka nende nimi. Ajutisi kroone on võimalik teha arstil endal või siis lasta teha laboris. Arsti enda tehtud ajutised... loe edasi »
Mailis küsis
13.jaan. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
27.jaan. 2016
Tere! Mul tulid juurikad hambast ära ja igemed nüüd valutavad. Sooviksin teada mis ma tegema peaksin. Ma kardan väga hambaarsti ja raha ka hetkel pole.Tere Mailis, Hambavalu korral peaks siiski pöörduma hambaarsti vastuvõtule, et vähemalt teada saada, milles on probleem. Siis saab juba otsustada edasise ravi osas ja arutada selle maksumust ning erinevaid ravivõimalusi.... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 17
1-20 / 337

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (407)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (218)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (149)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (587)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (79)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (337)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (115)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (604)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (388)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (259)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"