Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab ortodont Triin Jagomägi

Vastab ortodont Triin Jagomägi

Triin Jagomägi1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.
Vaata Triin Jagomägi kohta infot hambaraviasutuste registrist »Esita talle oma küsimus »
1 2 3 4 5 6 ... 30
1-20 / 593
Kairi küsis
24.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
26.jaan. 2016
Tere! Lapsele paigaldati risthambumuse tõttu klambrid. Kodus tuleb meil 14 päeva keerata ise klambrite vinti. Nüüd aga on mul ununenud, kuidas see täpsemalt käib. Klambril on kaks auku, kas võti...Enamustel vintidel on peal nool, mis näitab suunda. Ei julge lubada et kõikide tootjate vindid nii töötavad, aga mina isiklikult kasutan neid, mille puhul võti tuleb panna auku, mis on... loe edasi »
Kristel küsis
19.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
27.jaan. 2016
Kas täiskasvanutel on võimalik taotleda mingitki toetust breketite panekuks? Olen 28aastane ja hambad on päris puseriti, mille tõttu on nende olukord küllaltki nigel.Täiskasvanute ortodontilist ravi haigekassa ei toeta. loe edasi »
Kat küsis
15.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
20.jaan. 2016
Tere! Olen aastaid öösiti bruksismi tõttu kapet kandnud, kuid nüüd kadus see ära ning on vajadus uus saada. Eelmise sain Tartus, kuid hetkel elan Tallinnas ning ei tea kelle poole...Enamus suuremaid kliinikuid saavad võtta jäljendi kapeks ja saata selle laborisse. loe edasi »
M. küsis
12.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
14.jaan. 2016
Tere, Selline lugu, et minu tarkusehambad ei ole igeme alt välja tulnud, vaid on nö lõikumata (olen 32. a. ) ning hambaarsti sõnul tuleb nad lasta siiski välja tõmmata, sest...Tarkusehambaid täiskasvanutel eemaldatakse kohaliku tuimestusega. Täiskasvanutel korrigeeritakse hambumust tänapäeval breketitega, hambaklambreid täiskasvanutel ei kasutata. loe edasi »
Liisa küsis
09.dets. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
10.dets. 2015
Tere. Kas suulaeplaadi võib söömise ajaks ikka ära võtta?Suulaeplaati ei pea võtma, sellega koos võib ka sööma õppida. Läbipaistvad essix kaped tuleb kindlasti söömiseks ära võtta. loe edasi »
Laura küsis
07.dets. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
09.dets. 2015
Tere! Olen 17 aastane ja esihammaste vahel on vahe. Ülejäänud hambad on arstide sõnul väga ilusti reas, kuid mind häirib see nö iluviga. Sooviksin teada, kas on võimalik ilma breketiteta...Osadel juhtudel saab teha esteetilised täidised, mis maskeerivad probleemi. Kuni 19nda eluaastani tasub täidiste maksumuse haigekassa. loe edasi »
Jane küsis
25.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
26.nov. 2015
Tere! Minu 6 aastasel pojal tulid eest ülevalt ära 2 piimahammast üsna lühikese vahega. Hambaarst juhtis tähelepanu sellele, et nüüd laiutab kahele hambale mõeldud kohal üks hammas. Mis saab edasi?...Sama hambaarst, kes antud probleemi märkas, saab teha panoraamröntgeni ja vaadata et kus puuduv hammas on, kas tasub veel oodata või on vaja sekkuda. loe edasi »
Keit küsimus küsis
21.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
23.nov. 2015
Tere! Juhtus täna selline asi, et ma oma hammaste kaped panin kuuma vette, et pisikuid hävitada, aga mulle tundub et need on väiksemaks jäänud, aga ma proovisin nii et kuumutasin...Läbipaistvat kapet ei tohi kuuma vette panna. Peaksite oma arstile teada andma ja uue kape tellima. loe edasi »
Kristel küsis
09.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
11.nov. 2015
Tere! Kas Tartus on võimalik lasta paigaldada ka Incognito breketeid? Kui varasemelat on paigaldatud küll kaarte peale paigaldatavad breketeid, kas siis hiljem on võimalik lasta need eemaldada ning paigaldada Incognito...On küll, aga Incognito breketid on kordades kallimad. loe edasi »
Kaisa küsis
08.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
10.nov. 2015
Tere. Saan aru, et haigekassa tasub ortodontilise ravi alla 19 a lapsel kui on tegemist peetunud lõike või silmahambaga. Minu küsimus aga on, millal on tegemist peetunud silmahambaga. Meil selline...Antud olukord ei klassifitseeru peetunud hambaks, sest hammas lõikus peale piimahamba eemaldamist ise ja tavalises vanuses. Peetunud hammast tuleb enamustel juhtudel kirurgiliselt lõualuust vabastada. Peetunud hambaks saab lugeda ka hammast,... loe edasi »
Heidi küsis
30.okt. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
03.nov. 2015
Minu 2-a 1k. tütrel on ühel poolel ülemine silmahammas seespool kui alumine silmahammas. Kas peaks näitama seda minema? Peseme hambaid 2 korda päevas, muid muresid pole. Öösel on lutt tal...Kui ma nüüd kirjelduse järgi õigesti aru sain, siis võib olla tegemist risthambumusega, mida nii noorelt veel olla ei tohiks. Võiksite kindlasti nõu küsida vähemalt oma hambaarstilt. Laste piimahammaste risthambumust... loe edasi »
Gerly küsis
02.okt. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
07.okt. 2015
Tere! Mulle pandi kolm päeva tagasi breketid. Breketite ümber pandi metallist ligatuurid. Kui ma lähen järgmine kord breketeid pingutama, kas siis oleks võimalik ka värvilisi ligatuure ümber breketite panna? Kas...Värvilised ligatuurid ei maksa rohkem. Arstidel on välja kujunenud oma töötehnikad ja osad eelistavad metallist ligatuure venivatele ligatuuridele. Võite oma soovist arstile rääkida. Mõningate ravijuhtude puhul on eelis metallist ligatuuril,... loe edasi »
Maarika küsis
29.sept. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
01.okt. 2015
Tere! Olen 24a ja mul on kõik hambad väga kõverad. Tahaksin panna breketid aga mul 4 esihammast on suhteliselt nõrgad (ilmselt 2 neist ka surnud hambad) ja valdav enamus neist...Ortodont hindab teie hammaste olukorda ja kindlasti arvestab sellega. Enne ravi alustamist räägitakse läbi ka võimalikud ohud ja lahendused. loe edasi »
Karmen küsis
20.sept. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
28.sept. 2015
Tere, olen 16aastane. Mul on selline küsimus, et mul on alumisel hambakaarel esihambad puseriti ja ülemisel hambakaarel on kihvad teistest hammastest kõrgemal ja tahaks teada, palju läheks breketravi maksma. Sõrme...Kirjelduse järgi haigekassa antud ravi eest ei tasu. Ravimaksumus võib olla erinev erinevates kliinikutes. 1, 5 aastane ravi kokku maksab umbes suurusjärgus 2000-2800 eur. Kõik sõltub selle asutuse hinnakirjast, kuhu... loe edasi »
Geivi küsis
17.sept. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
19.sept. 2015
Tere! Mul on nüüd aasta aega olnud breketid ja vahepeal lõpetasin kooli ning kolisin kodukohast ära. Praegu mul on iga kuu vaja hambaarsti külastada ja seetõttu teha koolist poppi, et...Inimeste liikumine ravi ajal on loomulik. Eesti Ortodontide Selts on ka sätestanud kriteeriumid, kuidas ja milliste dokumentidega antakse ravi ühelt arstilt teisele üle. Vaja on ravi alguse diagnostilisi materjale või... loe edasi »
H küsis
11.sept. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
13.sept. 2015
Tervist! Olen 15-aastane ja mul on väike probleem ülemise hambarea nelja esihambaga. Nimelt on mul seal vahed sees ja kaalusin juba ka vahepeal breketite panekut. Kuid see osutus ligikaudu 300€...Traat hammaste taga on ravitulemuse säilitamiseks. See ei nihuta hambaid. Kui hetkel breketid on kallid, siis on võimalik ajutise lahendusena hambavahesid sulgeda esteetiliste täidistega. Kuni 19nda eluaastani tasub selle eest... loe edasi »
Kerli küsis
17.aug. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
20.aug. 2015
Tere, Kas ma olen õigesti aru saanud, et kui lapsel puudub üks alumine esihammas ja ka alget sellele pole, siis tema ortodontiline ravi tasutakse haigekassa poolt?Haigekassa maksab ortodontilise ravi eest järgnevatel juhtudel: Lõikes 1 sätestatud piirhindu rakendatakse alla 19-aastaste isikute ortodontilisel ravil järgmiste diagnooside korral: 1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam; 2)... loe edasi »
Linda küsis
10.mai 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
12.mai 2015
Tere! Minul on küsimus lingvaalsete e keelepoolsete breketite paigaldamise kohta. Kui korrigeerimist vajavad ainult eesmised neli hammast, siis kas on võimalik paigaldada breketid ainult nendele konkreetsetele hammastele või on paigaldus...Kõik sõltub ikkagi hambumusest. Patsient näeb üksikute hammaste valeasendeid, aga ortodont peab vaatama kuidas kõik hambad kokku käivad ja mõtlema et miks just need neli on valesti. Kirja teel seetõttu... loe edasi »
Maria küsis
30.apr. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
04.mai 2015
Ma sain hiljuti breketid ära, arst ütles, et kuu aega kanda retainerit ja siis aasta iga öö kanda. Pidin kuu aja pärast minema kontrollima aga ajani on praegu 2 kuud...Jätkata kandmist seniks kuni arst ütleb teisiti. Enamus patsiente kannab reteinerit igapäevaselt palju pikema aja, enne kui lähevad öökandmisele. loe edasi »
Katrin küsis
29.apr. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
03.mai 2015
Tere, Lapsel on tuvastatud breketite vajadus, kuid neid ei saanud aasta tagasi paigaldada, kuna paljud piimahambad olid veel vahetumata. Nüüd laps kohe 9 ja ortodont leidis läbivaatusel, et laps peseb...Ka 9 aastasel on veel hambad vahetumas. Enamuse patsientidega alustame ortodontilise raviga 12-13 aasta vanuses. Kui väga vara raviga alustada ja see ka vara lõpetada, siis lapse lõualuude kasv jätkub... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 30
1-20 / 593

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (132)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (400)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (213)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (75)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (581)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (321)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (105)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (593)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (362)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (252)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"