Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab ortodont Triin Jagomägi

Vastab ortodont Triin Jagomägi

Triin Jagomägi1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.
Vaata Triin Jagomägi kohta infot hambaraviasutuste registrist »Esita talle oma küsimus »
1 2 3 4 5 6 ... 31
1-20 / 602
Mari küsis
22.apr. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
27.apr. 2016
Tere! Laps on 9. a. Tal on alumine lõualuu suhteliselt kitsas ning kõik jäävhambad sinna korralikult ära ei mahu, kerge sügav hambus on. Käisime ortodondi juures ning tema arvas, et...Erinevatel ortodontidel võib olla erinev ravitaktika, samas ei pruugi ka laste hambumused samad olla. Ülakaart annab rohkem laiendada kui alumist. loe edasi »
Kristi küsis
19.apr. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
25.apr. 2016
Tere! Vähem kui aasta aega tagasi, kui lõpetasin karmi akneravi (Roaccutane), tekkis mu lõuas nö raksumine. Ühesõnaga kui tahan teha suu maksimaalselt lahti, käib vasakul pool lõuas väga tugev raksumine....Ravi ja naksumine ei pruugi omavahel seotud olla, aga probleemi võiks ära diagnoosida küll. Tartus tegeleb TM liigese probleemidega dr. Oksana Ivask ja dr. Ülle Voog ning Tallinnas Krista Aaren. loe edasi »
Mari-Liis Järvesoo küsis
08.apr. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
14.apr. 2016
Tere! Sooviksin teada, kui palju läheks maksma kord kuus breketite pingutamine? Breketid on nii ülemistel kui ka alumistel hammastel.Hind sõltub raviasutuse hinnakirjast, kus te breketitega ravil käite. loe edasi »
Maarja küsis
03.apr. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
05.apr. 2016
Tere! Nimelt, selline mure, olid kunagi breketid nii üleval kui alumistel hammastel ja kui need sai ära võetud pandi alumiste hammaste taha traat (retsensioonikaar vist nimetus). Traat tuli mul lahti,...Teie ortodont peaks seda kõige paremini teadma, sest oluline on hambumusanomaalia suurus ravi alguses. Reeglina jääb kleebitud reteiner hammaste taha terveks eluks, sest muidu ei saa loota, et hambad jäävad... loe edasi »
Helis küsis
26.märts 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
28.märts 2016
Tere! Olen 24-aastane ning mul on lapsest saati üks ülemise rea esihammas viltu. Hammas on üsna lai ja seetõttu ta teiste vahele ära ei mahtunud. Pole breketeid kandnud, kuid nüüd...Hammast saab õigele kohale nihutada ortodontiliste aparaatidega, ravi kestus umbes 1 aasta või annab seda ka kosmeetiliselt täidise/krooniga maskeerida. Kirja teel on väga raske raviplaani pakkuda. loe edasi »
Merje küsis
22.märts 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
24.märts 2016
Tere leidsin huvitava asja nagu Myobrace. Kuna mul on väga vale hambumus ja üleval kasvab kihv ka veel ja sealt alt hammas ära tõmmatud kuna väiksena arvati et see kasvab...Vähem nähtavatest süsteemidest on Eestis kasutuses Invisalign ja erinevad lingvaalsed breketid (Incognito näiteks). loe edasi »
Diana küsis
16.märts 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
29.märts 2016
Tere! Minul olid ülemisel hambareal aastaid tagasi breketid, et korrigeerida kahte esihammast (olid suure vahega ning keskelt sissepoole kaldu. Tänaseks on mul hambad jälle paigast läinud ja kalduvad keskelt sissepoole,...Kõige parem on kui arutad ravivõimalusi oma ortodondiga, kes ravi teostas. Tema teab sinu algset hambumust ja raviplaani. Loodan et kandsid peale ravi ka retensiooniaparaati või asetati kleebitud reteiner, mis... loe edasi »
Kristi küsis
08.märts 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
15.märts 2016
Tere, Olen 20-aastane naine ja mul on mure sellega, et mul on ülemine hambarida ühele küljele puhta viltu. Hambaarsti juures viimati käies kuulsin sellist väljendit nagu "risthambumus" ja arvatavasti vajusid...Et keskjoon õigesse kohta tagasi nihutada, vajame ruumi ja seetõttu tuleb arvatavasti eemaldada teiselt poolt ka üks hammas. Kuna hambakaare omavahelist suhet sellelt pildilt ei näe, siis ei oska ka... loe edasi »
Moonika küsis
19.veebr. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
29.veebr. 2016
Tere. Ma ütlen kohe alguses ära, et mul on küll arsti juurde aeg kirjas aga see on nii kaugel, et mõtlesin, et küsin siit ka. Mul on kolme kuuga hambad...Kui hambad on nii lühikese aja jooksul äkki asendit muutnud, siis peaks vaatama hammaste kinnituskudesid. Sellega saab hakkama ka teie raviarst (diagnoosimisega). Ortodont saab ravida hambumusanomaaliat, aga juhul kui kinnituskoed... loe edasi »
Kairi küsis
24.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
26.jaan. 2016
Tere! Lapsele paigaldati risthambumuse tõttu klambrid. Kodus tuleb meil 14 päeva keerata ise klambrite vinti. Nüüd aga on mul ununenud, kuidas see täpsemalt käib. Klambril on kaks auku, kas võti...Enamustel vintidel on peal nool, mis näitab suunda. Ei julge lubada et kõikide tootjate vindid nii töötavad, aga mina isiklikult kasutan neid, mille puhul võti tuleb panna auku, mis on... loe edasi »
Kristel küsis
19.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
27.jaan. 2016
Kas täiskasvanutel on võimalik taotleda mingitki toetust breketite panekuks? Olen 28aastane ja hambad on päris puseriti, mille tõttu on nende olukord küllaltki nigel.Täiskasvanute ortodontilist ravi haigekassa ei toeta. loe edasi »
Kat küsis
15.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
20.jaan. 2016
Tere! Olen aastaid öösiti bruksismi tõttu kapet kandnud, kuid nüüd kadus see ära ning on vajadus uus saada. Eelmise sain Tartus, kuid hetkel elan Tallinnas ning ei tea kelle poole...Enamus suuremaid kliinikuid saavad võtta jäljendi kapeks ja saata selle laborisse. loe edasi »
M. küsis
12.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
14.jaan. 2016
Tere, Selline lugu, et minu tarkusehambad ei ole igeme alt välja tulnud, vaid on nö lõikumata (olen 32. a. ) ning hambaarsti sõnul tuleb nad lasta siiski välja tõmmata, sest...Tarkusehambaid täiskasvanutel eemaldatakse kohaliku tuimestusega. Täiskasvanutel korrigeeritakse hambumust tänapäeval breketitega, hambaklambreid täiskasvanutel ei kasutata. loe edasi »
Liisa küsis
09.dets. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
10.dets. 2015
Tere. Kas suulaeplaadi võib söömise ajaks ikka ära võtta?Suulaeplaati ei pea võtma, sellega koos võib ka sööma õppida. Läbipaistvad essix kaped tuleb kindlasti söömiseks ära võtta. loe edasi »
Laura küsis
07.dets. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
09.dets. 2015
Tere! Olen 17 aastane ja esihammaste vahel on vahe. Ülejäänud hambad on arstide sõnul väga ilusti reas, kuid mind häirib see nö iluviga. Sooviksin teada, kas on võimalik ilma breketiteta...Osadel juhtudel saab teha esteetilised täidised, mis maskeerivad probleemi. Kuni 19nda eluaastani tasub täidiste maksumuse haigekassa. loe edasi »
Jane küsis
25.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
26.nov. 2015
Tere! Minu 6 aastasel pojal tulid eest ülevalt ära 2 piimahammast üsna lühikese vahega. Hambaarst juhtis tähelepanu sellele, et nüüd laiutab kahele hambale mõeldud kohal üks hammas. Mis saab edasi?...Sama hambaarst, kes antud probleemi märkas, saab teha panoraamröntgeni ja vaadata et kus puuduv hammas on, kas tasub veel oodata või on vaja sekkuda. loe edasi »
Keit küsimus küsis
21.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
23.nov. 2015
Tere! Juhtus täna selline asi, et ma oma hammaste kaped panin kuuma vette, et pisikuid hävitada, aga mulle tundub et need on väiksemaks jäänud, aga ma proovisin nii et kuumutasin...Läbipaistvat kapet ei tohi kuuma vette panna. Peaksite oma arstile teada andma ja uue kape tellima. loe edasi »
Kristel küsis
09.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
11.nov. 2015
Tere! Kas Tartus on võimalik lasta paigaldada ka Incognito breketeid? Kui varasemelat on paigaldatud küll kaarte peale paigaldatavad breketeid, kas siis hiljem on võimalik lasta need eemaldada ning paigaldada Incognito...On küll, aga Incognito breketid on kordades kallimad. loe edasi »
Kaisa küsis
08.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
10.nov. 2015
Tere. Saan aru, et haigekassa tasub ortodontilise ravi alla 19 a lapsel kui on tegemist peetunud lõike või silmahambaga. Minu küsimus aga on, millal on tegemist peetunud silmahambaga. Meil selline...Antud olukord ei klassifitseeru peetunud hambaks, sest hammas lõikus peale piimahamba eemaldamist ise ja tavalises vanuses. Peetunud hammast tuleb enamustel juhtudel kirurgiliselt lõualuust vabastada. Peetunud hambaks saab lugeda ka hammast,... loe edasi »
Heidi küsis
30.okt. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
03.nov. 2015
Minu 2-a 1k. tütrel on ühel poolel ülemine silmahammas seespool kui alumine silmahammas. Kas peaks näitama seda minema? Peseme hambaid 2 korda päevas, muid muresid pole. Öösel on lutt tal...Kui ma nüüd kirjelduse järgi õigesti aru sain, siis võib olla tegemist risthambumusega, mida nii noorelt veel olla ei tohiks. Võiksite kindlasti nõu küsida vähemalt oma hambaarstilt. Laste piimahammaste risthambumust... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 31
1-20 / 602

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (332)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (214)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (585)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (405)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (78)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (143)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (114)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (602)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (377)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (259)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"