Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab hambaarst Timo Paberit

Vastab hambaarst Timo Paberit

Timo Paberit1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus
Vaata Timo Paberit kohta infot hambaraviasutuste registrist »Esita talle oma küsimus »
1 2 3 4 5 6 ... 20
1-20 / 381
Mie küsis
17.Jaan 2015
hambaarst Timo Paberit vastas
23.Jaan 2015
Hambavalu vasakul pool vaheldumisi ülemistes ja alumistes hammastes ja lõualuus. Millest võib see tingitud olla? Kas see võib olla närvipõletik?Tere! Väga raske küsimus, sest puudub ülevaade Teie hammaskonna seisundist. Kuna hambanärvide ühendusteed on anatoomiliselt seotud võib hambanärvi põletiku korral valu kiirguda ka vastaspoole hammastele ja lõualuule. Samuti ei pruugi... loe edasi »
Nizami küsis
15.Jaan 2015
hambaarst Timo Paberit vastas
23.Jaan 2015
Tere! Mul on olemas üks hammas, mis nõuab mikroskoopilise ravi, niimoodi ütles mulle hambaarst kes röntgenis nägi seda ja tahaksin teada kas te tegelete mikroskoopilise raviga? Kui ei, kas te...Tere! Antud ravi osutavad mitmed raviasutused ning spetsialistid. Et vastus oleks siiski praktilise väärtusega, siis- meie kliinikutes tegelevad süvendatult endodontiliste probleemidega: Dr. Silvia Saukas, Dr. Anna Strezeva, (Merimetsa Hambakliinik), Dr.... loe edasi »
Svetlana küsis
28.nov 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
01.dets 2014
Tere! Kus kohtades saab Tallinnas teha 3D panoraampilti ja kus kohas on odavamad hinnad?Seda on täna võimalik teha päris mitmes kliinikus. Minu töökohas Merimetsa Hambakliinikus on see aparatuur ka olemas. Meile tuleks eelnevalt registreeruda ning vajalik on saatekiri, et oleks arusaadav, mis piirkonnast... loe edasi »
Sirje küsis
31.okt 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
06.nov 2014
Ülemise esihamba juur on hävinenud ja alla on tulnud põletik, arst ütles, et eemaldamisega on kiire. Hirm on suur, et mis edasi saab - implantaati ilmselt kohe panna ei õnnestu....Hammast saab teatud juhul asendada ka koheselt pärast hamba eemaldamist. See sõltub põletikukolde suurusest ning muudest asjaoludest. Kui hamba eemaldamise järgselt ei ole võimalik hammast kohe implantaadiga asendada, saab valmistada... loe edasi »
Janne küsis
21.okt 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
29.okt 2014
Tere tere kõik see pere. 3 nädalat tagasi eemaldati alumine tarkusehammas. Kõik läks kenasti, nädalaga oli isegi valu läinud. Auk on veel endiselt alles, arst ütles et kinnikasvamisega võtabki aega....Lõualuu liiges või liigese sidemed võisid saada tarkusehamba eemaldamise käigus samuti kerge trauma. See on küll vaid oletus, tuginedes kogemusele. See ei ole sel juhul otseselt seotud tarkusehamba haavaga. Enamasti... loe edasi »
Kati küsis
29.sept 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
05.okt 2014
Tere, märtis paigaldati alla vasakusse 7. hamba implantaat. Tegin läbi AB kuuri ja kõik oli justkui hästi. Juulis tekkis sama lõualuu alla lümfisõlmede turse, mis on püsinud juba kolm kuud....Sellele küsimusele ei ole kuidagi võimalik kahe sõnaga vastata. Lümfisõlmede suurenemine võib olla seotud implantaadilõikusega kuid sellel ka ei pruugi olla seost. Titaaniallergia on väga vähetõenäoline kuigi päriselt välistada seda... loe edasi »
Ella küsis
27.aug 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
03.sept 2014
Tere! Põen üle nädala juba angiini (ravimeid olen saanud vähem), aga muret teevad hambad. Oled 17. a. Ja viimasel alumisele hambale vajus ige pooleldi peale. Käisin hambaarstil, tehti röntgen ja...Natuke keeruline on küsimuse sõnastus kuid vist sain õigesti aru - ige üle hamba kaob, kui tarkusehammas sealt eemaldada. Sellega peaks ka kõik probleemid lahenema. Seni tuleb püüda kuidagi eluga... loe edasi »
Mari küsis
19.aug 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
28.aug 2014
Tere! Kui ohutud on tegelikult hambaimplataadid? Esineb nende koostises midagi, mis võiks rasedusele ja hiljem lapsele kahju teha? Jutud erinevate plommide kahjulikusest raseduse ajal on teada aga kuidas on lood...Hambaimplantaadid on ohutud kuid nende paigaldamiseks on vajalik teostada lõikus ning röntgenülesvõtted. Seda ei ole soovitav planeerida raseduse ajal. Vajadusel võib naaberhammaste külge fikseerida kohahoidja või ajutise proteesi, vältimaks naaberhammaste... loe edasi »
Raido küsis
09.mai 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
15.mai 2014
tere! mul mure tarkusehambaga, hakkab välja kasvama igemest ja nüüd 3-4 päeva pidevalt valutanud, eile sai ostetud corsodyl ning sellest on abi olnud kuid lõug on paistes ja söömisega raskusi...Paraku ei oska. Tegemist on ilmselt komplitseeritud tarkusehamba lõikumisega ning täielikult vabastab Teid sellest probleemist vaid hamba eemaldamine. Hetkel aitavad valuvaigistid ning ei teeks paha siiski kohe lähima hambaarsti poole... loe edasi »
Anti küsis
01.mai 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
15.mai 2014
Tere, paremal alumisse tarkusehambasse tekkis auk. Kuna valu ei olnud, otsustati täita auk täidisega. Mõnda kuu möödudes see aga tuli välja. Taas arsti juurde minnes, otsustati valu puudumisel auk taas...See on kokkuvõttes Teie enda otsustada, kas soovite tarkusehammast ravida ja säilitada. Meie saame selle otsuse juures vaid suunata ning hinnata prognoosi -st kas antud hamba säilitamine on mõttekas või... loe edasi »
Merlis küsis
31.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
02.apr 2014
Tere. Ma käisin nädal aega tagasi tugevalt valutava hambaga Pärnus arsti juures. Ta pani hambale mürki, mis peaks närvi ära suretama ja ajutise plommi. Kuid plomm suuremas osas kukkus sama...Mul on võimatu kommenteerida. Soovitan Teil kiiresti uuesti hambaarsti poole pöörduda, sest lekkiv "mürk" hambast võib teatud juhul kahjustada ka ümbritsevaid kudesid ning põhjustada tõsiseid terviseprobleeme. loe edasi »
Mari küsis
25.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
25.mär 2014
Tere ! Abikaasal pole suus ühtegi oma hammast. Viis aastat tagasi paigaldati talle trukkidega proteesid (4 hambajuurt oli trukkide tarbeks jäetud, kaks üleval ja kaks all). Aasta tagasi läks alumisel...Keeruline kommenteerida, sest iga patsiendi suu on eriline ja erinev. Teatud juhul on võimalik plaatproteese istuma saada ka ilma implantaatideta, kuid see eeldab head lõualuu mahtu ning lõualuu reljeefi olemasolu.... loe edasi »
Valts küsis
20.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
25.mär 2014
Tere, käisin nädal tagasi hambaarsti juures, puuriti ja plommiti kuid peale seda kui tuimestussüsti mõju oli kadunud ei saanud ma enam selle poolega kus puuriti süüa midagi sest nii kui...See viitab kootumispingetele täidismaterjalis või lihtsalt hambapulbi e. hambanärvi ärritusele. Kindlasti soovitan esimesel võimalusel oma hambaarsti poole pöörduda, tuvastamaks, mida ette võtta, et tundlikkus kaoks. loe edasi »
Sirje küsis
11.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
12.mär 2014
Mul tehti lõige põletikulise hamba juurde ja sealt algas "õuduste unenägu"- väljakannatamatu valu, teisel päeval sügavam lõige ja sellist valu ei oskand ette kujutada. Järgnes 3 antibiootikumi kuuri, tänaseks on...Keeruline kommenteerida. Mul puuduvad vajalikud materjalid- röntgenpildid ja varasem raviajalugu, mistõttu see kommentaar ei põhine diagnoosil või faktidel ja võib Teile anda vaid oletuslikku infot. "Lõua halvatus" võib olla tingitud... loe edasi »
Margus küsis
11.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
12.mär 2014
Tere, minu 3 aastane laps kukkus esihamba halliks. Kas tuleks selle piimahambaga midagi ette võtta, kas see mõjutab tulevikus püsivhammast. Tänud.Hammast tuleks igal juhul kontrollida, kui 3-aastasel seda teha õnnestub. Kuigi see on piimahammas, on hamba säitlitamine jäävhammaskonna kujunemise seisukohalt oluline. Hammas võib olla trauma järgselt saanud tugeva kahjustuse ning... loe edasi »
Liisa küsis
08.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
10.mär 2014
Mind ootab ees alumisse lõualuusse purihamba implantatsioon. Vajalik on ka luu siirdamine. Arst pakkus mulle kaks varianti: saksa implantaat, millega kogu protseduuri hind tuleb ligikaudu 2800 eurot ja korea implantaat,...Oluline on arvestada, et head tulemust ei taga mitte see, kus riigis on implantaat toodetud vaid pigem ikka hambaarsti kompetents, teadmised ja kogemused sellel alal. Te ei maksa mitte "kruvi"... loe edasi »
Mari küsis
05.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
09.mär 2014
Tere! 3 aastat tagasi paigaldati mulle paremale alla 6(?) hamba asemele implantaat. Sain püsiva närvikahjustuse, tundlikkusega on probleeme nii parema poole esihammastel kui alahuulel. Ilmselt ei ole seda närvikahjustust võimalik...Närvikahjustuse risk on alalõuas implantaati paigaldades alati olemas. Kaasaegsete diagnostikavahendite abiga on võimalik seda riski küll minimeerida. 3D-volüümtomograafia abil on võimalik täpselt tuvastada närvikanali kulgu ning teostada adekvaatsed mõõtmised, vältimaks... loe edasi »
Tene küsis
19.veeb 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
26.veeb 2014
Tere. Tarkusehamba kasvamine tegi haiget 7 päeva ja valu oli muutunud väljakannatamatuks, läksin laupäeval hambakliinikusse(nö esmakorralisse). Hambaarst lõikas igeme katki ja mainis, et seda välja tõmmata hetkel ei saa, kuna...Tarkusehamba raskendatud lõikumine ongi üsna piinarikas protsess ning selle lahendab lõpuks vaid hamba eemaldamine. Ägeda põletiku faasis seda eemaldamist enamasti ei teostata, mistõttu tavaliselt määrataksegi antibiootiline ravi ning teostatakse minimaalsed... loe edasi »
Heret küsis
17.veeb 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
19.veeb 2014
Tere! Mul on otse hambumus ja mul tuli ära üks piimhammas ja tagasi ei kasva. Sinna tahetakse panna kruviga protees ja kroon peale kõrvalt veel üks ära tõmmata ja asendada...Kui Teile valmistati selline raviplaan, ei ole ilmselt ortodontiliselt võimalik neid vahesid sulgeda. Igasugune vahede sulgemine võib kaasa tuua uusi probleeme ning suu on terviklik süsteem - näiteks ei ole... loe edasi »
Küllike küsis
16.Jaan 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
21.Jaan 2014
Mul on küsimus, mul on eemaldatud alt paremalt purihambad 6, 7, 8. 5-ndal on kroon peal. Vasakul pool on sildprotees 4, 5, 6 (mitte äravõetav) Büügleid sellega seoses mulle teha...Tervist! Kindlasti tasuks Teil kaaluda implantaatide paigaldamist, sest büügelproteesid ei aita taastada puuduvaid hambaid loomulikul moel ning ei parenda elu kvaliteeti. Kuhu täpsemalt implantaate asetada saab ning milline on võimalik... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 20
1-20 / 381

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (32)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (295)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (91)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (381)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (208)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (61)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (560)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (87)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (333)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (565)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (236)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"