Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab hambaarst Timo Paberit

Vastab hambaarst Timo Paberit

Timo Paberit1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus
Vaata Timo Paberit kohta infot hambaraviasutuste registrist »Esita talle oma küsimus »
1 2 3 4 5 6 ... 19
1-20 / 373
Raido küsis
09.mai 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
15.mai 2014
tere! mul mure tarkusehambaga, hakkab välja kasvama igemest ja nüüd 3-4 päeva pidevalt valutanud, eile sai ostetud corsodyl ning sellest on abi olnud kuid lõug on paistes ja söömisega raskusi...Paraku ei oska. Tegemist on ilmselt komplitseeritud tarkusehamba lõikumisega ning täielikult vabastab Teid sellest probleemist vaid hamba eemaldamine. Hetkel aitavad valuvaigistid ning ei teeks paha siiski kohe lähima hambaarsti poole... loe edasi »
Anti küsis
01.mai 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
15.mai 2014
Tere, paremal alumisse tarkusehambasse tekkis auk. Kuna valu ei olnud, otsustati täita auk täidisega. Mõnda kuu möödudes see aga tuli välja. Taas arsti juurde minnes, otsustati valu puudumisel auk taas...See on kokkuvõttes Teie enda otsustada, kas soovite tarkusehammast ravida ja säilitada. Meie saame selle otsuse juures vaid suunata ning hinnata prognoosi -st kas antud hamba säilitamine on mõttekas või... loe edasi »
Merlis küsis
31.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
02.apr 2014
Tere. Ma käisin nädal aega tagasi tugevalt valutava hambaga Pärnus arsti juures. Ta pani hambale mürki, mis peaks närvi ära suretama ja ajutise plommi. Kuid plomm suuremas osas kukkus sama...Mul on võimatu kommenteerida. Soovitan Teil kiiresti uuesti hambaarsti poole pöörduda, sest lekkiv "mürk" hambast võib teatud juhul kahjustada ka ümbritsevaid kudesid ning põhjustada tõsiseid terviseprobleeme. loe edasi »
Mari küsis
25.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
25.mär 2014
Tere ! Abikaasal pole suus ühtegi oma hammast. Viis aastat tagasi paigaldati talle trukkidega proteesid (4 hambajuurt oli trukkide tarbeks jäetud, kaks üleval ja kaks all). Aasta tagasi läks alumisel...Keeruline kommenteerida, sest iga patsiendi suu on eriline ja erinev. Teatud juhul on võimalik plaatproteese istuma saada ka ilma implantaatideta, kuid see eeldab head lõualuu mahtu ning lõualuu reljeefi olemasolu.... loe edasi »
Valts küsis
20.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
25.mär 2014
Tere, käisin nädal tagasi hambaarsti juures, puuriti ja plommiti kuid peale seda kui tuimestussüsti mõju oli kadunud ei saanud ma enam selle poolega kus puuriti süüa midagi sest nii kui...See viitab kootumispingetele täidismaterjalis või lihtsalt hambapulbi e. hambanärvi ärritusele. Kindlasti soovitan esimesel võimalusel oma hambaarsti poole pöörduda, tuvastamaks, mida ette võtta, et tundlikkus kaoks. loe edasi »
Sirje küsis
11.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
12.mär 2014
Mul tehti lõige põletikulise hamba juurde ja sealt algas "õuduste unenägu"- väljakannatamatu valu, teisel päeval sügavam lõige ja sellist valu ei oskand ette kujutada. Järgnes 3 antibiootikumi kuuri, tänaseks on...Keeruline kommenteerida. Mul puuduvad vajalikud materjalid- röntgenpildid ja varasem raviajalugu, mistõttu see kommentaar ei põhine diagnoosil või faktidel ja võib Teile anda vaid oletuslikku infot. "Lõua halvatus" võib olla tingitud... loe edasi »
Margus küsis
11.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
12.mär 2014
Tere, minu 3 aastane laps kukkus esihamba halliks. Kas tuleks selle piimahambaga midagi ette võtta, kas see mõjutab tulevikus püsivhammast. Tänud.Hammast tuleks igal juhul kontrollida, kui 3-aastasel seda teha õnnestub. Kuigi see on piimahammas, on hamba säitlitamine jäävhammaskonna kujunemise seisukohalt oluline. Hammas võib olla trauma järgselt saanud tugeva kahjustuse ning... loe edasi »
Liisa küsis
08.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
10.mär 2014
Mind ootab ees alumisse lõualuusse purihamba implantatsioon. Vajalik on ka luu siirdamine. Arst pakkus mulle kaks varianti: saksa implantaat, millega kogu protseduuri hind tuleb ligikaudu 2800 eurot ja korea implantaat,...Oluline on arvestada, et head tulemust ei taga mitte see, kus riigis on implantaat toodetud vaid pigem ikka hambaarsti kompetents, teadmised ja kogemused sellel alal. Te ei maksa mitte "kruvi"... loe edasi »
Mari küsis
05.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
09.mär 2014
Tere! 3 aastat tagasi paigaldati mulle paremale alla 6(?) hamba asemele implantaat. Sain püsiva närvikahjustuse, tundlikkusega on probleeme nii parema poole esihammastel kui alahuulel. Ilmselt ei ole seda närvikahjustust võimalik...Närvikahjustuse risk on alalõuas implantaati paigaldades alati olemas. Kaasaegsete diagnostikavahendite abiga on võimalik seda riski küll minimeerida. 3D-volüümtomograafia abil on võimalik täpselt tuvastada närvikanali kulgu ning teostada adekvaatsed mõõtmised, vältimaks... loe edasi »
Tene küsis
19.veeb 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
26.veeb 2014
Tere. Tarkusehamba kasvamine tegi haiget 7 päeva ja valu oli muutunud väljakannatamatuks, läksin laupäeval hambakliinikusse(nö esmakorralisse). Hambaarst lõikas igeme katki ja mainis, et seda välja tõmmata hetkel ei saa, kuna...Tarkusehamba raskendatud lõikumine ongi üsna piinarikas protsess ning selle lahendab lõpuks vaid hamba eemaldamine. Ägeda põletiku faasis seda eemaldamist enamasti ei teostata, mistõttu tavaliselt määrataksegi antibiootiline ravi ning teostatakse minimaalsed... loe edasi »
Heret küsis
17.veeb 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
19.veeb 2014
Tere! Mul on otse hambumus ja mul tuli ära üks piimhammas ja tagasi ei kasva. Sinna tahetakse panna kruviga protees ja kroon peale kõrvalt veel üks ära tõmmata ja asendada...Kui Teile valmistati selline raviplaan, ei ole ilmselt ortodontiliselt võimalik neid vahesid sulgeda. Igasugune vahede sulgemine võib kaasa tuua uusi probleeme ning suu on terviklik süsteem - näiteks ei ole... loe edasi »
Küllike küsis
16.Jaan 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
21.Jaan 2014
Mul on küsimus, mul on eemaldatud alt paremalt purihambad 6, 7, 8. 5-ndal on kroon peal. Vasakul pool on sildprotees 4, 5, 6 (mitte äravõetav) Büügleid sellega seoses mulle teha...Tervist! Kindlasti tasuks Teil kaaluda implantaatide paigaldamist, sest büügelproteesid ei aita taastada puuduvaid hambaid loomulikul moel ning ei parenda elu kvaliteeti. Kuhu täpsemalt implantaate asetada saab ning milline on võimalik... loe edasi »
Avo küsis
10.Jaan 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
14.Jaan 2014
Tere. Septembris paigaldati sildprotees, aasta lõpus tundsin, et protees ei ole enam päris kinni. Raviarst üritas krooni eemaldada, kuid ei õnnestunud. Kas kroon tuleks ikkagi eemaldada kohe või jään ootama,...Kui sildprotees liigub, tuleks see siiski suust eemaldada ning uurida välja probleemi põhjus(ed). loe edasi »
Hannes küsis
11.dets 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
12.dets 2013
Tere taas! Tänan kõigepealt vastuse eest! http: //www. hambaarst. ee/spetsialist/6491 Lisan siis oma küsimusele natuke taustainfot. Käisin möödunud aastal tõepoolest nahaarsti juures ja diagnoositi Rosaatsea. Nahaarst määras ravi, mis ei...Tere! Kindlasti tasuks sel juhul üle vaadata hammaste seisund ja hinnata, kas juurekanalite ravi on õnnestunud. Täna kasutame juureravis mikroskoopi ning kirurgilisi meetodeid, mispuhul ravi edukuse protsent on palju kõrgem.... loe edasi »
Jaan küsis
04.dets 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
10.dets 2013
Tere! Küsimus on siis selline, et mul on 2 hammast teistest eespool (esimesed) ning üks ka eest (vasakult teine) puudu. Kas Eestis on võimalik need 2 esihammast samuti välja tõmmata...Selge on see, et üksi hambaarst ei soovi eemaldada terveid hambaid. Seda ei oleks ka mina valmis tegema, kui selleks ei oleks näidustust. Hammaste asendamisel kasutatavad implantaadid on siiski hambaproteesid... loe edasi »
Hannes küsis
20.nov 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
10.dets 2013
Tere! Olen 28 aastane noormees, kellel on mure. Eelmisel aastal k2isin hambaarsti juures ja veidi peale seda ilmnesid k6rvaln2hud. Nimelt tekkis p6sesarnadele Rosaatsea. Tegin natuke uurimust66d ja leidsin m6ned artiklid,...Tere! Väga keeruline on sellisele küsimusle vastata ja midagi "huupi" öelda. Spetsiaalseid uuringuid ei ole sellisel puhul olemas. Samuti tekib küsimus, millised diagnoosid on Teile määratud? Kas rosaatsea on konkreetselt... loe edasi »
Kats küsis
12.nov 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
14.nov 2013
Elavhõbe kui ohuallikas tänapäeval. Kuidas kommenteerite ja kas Eestis oskab keegi neid plomme ohutult eemaldada? Viimastel aastakümnetel on diskuteeritud hõbeda ja elavhõbeda sulamist (amalgaamist) hambaplommide kahjulikkuse üle. Hõbeamalgaamplomme kasutatakse üle...Hõbeamalgaami ohtlikkuse või ohutuse üle on kaua diskuteeritud ning teaduslik info on kohati ka vastakas. Tänasel hetkel on siiski levinud seisukoht, et amalgaamtäidised on mõistlik välja vahetada. Seda mitmel põhjusel... loe edasi »
Moonika küsis
18.okt 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
22.okt 2013
Tere. Lugesin kõik proteesidega küsimused ja vastused läbi aga ikka tekkis sarnane küsimus. Mulle paigaldati 2 nädalat tagasi portselanist kroonid (4 esimest hammast üleval) ja need on ühes tükis. Kahe...Mul on vaid selle kirjelduse alusel keeruline olukorda kommenteerida või täpset hinnangut anda. Proteetiliste suhu fikseeritud tööde puhul on küll üldiselt nii, et kui midagi ebaõnnestub, on võimalik lahendus vaid... loe edasi »
Kristel küsis
09.okt 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
11.okt 2013
Tere päevast! Mul on väga kehv olukord alumisel 6ndal hambal (eelviimane tagant poolt). Krooni sinna peale panna ei saa kuna seinad on minimaalselt alles, juured tsemenditud jne. Praegu on märtsi...Loomulikult ei soovita me sellist põletikulist hammast pikalt säilitada, sest see võib kaasa tuua erinevaid terviseriske. Enamasti areneb välja luu põletik hamba ümber ning see võib hiljem implantaadi paigaldamist raskendada.... loe edasi »
Maris küsis
07.okt 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
09.okt 2013
Tere! Käisin kuu aeg tagasi hambaarsti juures, vahetati parempoolse ülemise 6. hamba plomm, kuna arst ütles, et seda tuleks teha. Hammas polnud kuni plommi vahetuseni kordagi olnud tundlik ei kuuma...Mul on keeruline kommenteerida, millest on Teie hamba tundlikkus täpselt tingitud. Samas usun, et kolleegil oli hamba raviks ikkagi alust ja oli püstiatud diagnoos. Enamasti on tundlikkus seotud traumaga, st.... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 19
1-20 / 373

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (31)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (285)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (77)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (202)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (55)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (549)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (373)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (77)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (556)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (317)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (228)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"