Varia

Hambaravihirmud, tuimestus, anesteesia, hammaste krigistamine jne. Siia alla kuuluvad ka mitut teemat hõlmavad küsimused.
1 2 3 4 5 6 ... 24
1-20 / 462
Eve küsis
19.Jaan 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
23.Jaan 2015
Tere, sooviksin teada, et kas esihammastega on kasulik hammustada või külghammastega. Nimelt minu ühel esihambal olid mõrad ning väike kild ära tulnud, sellest lähtuvalt pöördusin hambaarsti juurde, kes soovitas ilu...Tere Eve! Esihambad on mõeldud ikka ka funktsioneerimiseks, mitte ainult ilus olemiseks. Esihammaste ülesanne on just toidu ära hammustamine. Palju sõltub hammaste pikaealisuse puhul ka hambumusest. Kahjuks ei ole võimalik... loe edasi »
Markus küsis
02.dets 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
05.dets 2014
Tere! Avastasin huule tagant (suu sees) läbipaistva punni. Kas te oskate öelda, mis see on ja kas see kaob ise ära?Tere Markus Tegemist võib olla ummistunud väikse süljenäärmega. Kui olukord nädala jooksul iseenesest ei lahene, võiks pöörduda oma hambaarsti poole. Jõudu Terje Altosaar loe edasi »
Merike küsis
30.okt 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
06.nov 2014
Tere kas on ka üle 30 aastastele olemas mingi hüvitis hambaravi teenuseleTervist, hetke seisuga hüvitab Eesti Haigekassa hambaravi 19 eur eest aastas pensionäridele. Lisaks sellele on pensionäridel võimalik saada ka hammaste proteesimise hüvitist 1 kord iga 3 aasta jooksul. Juhul kui... loe edasi »
Inna küsis
03.sept 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
04.sept 2014
Tere, mul selline küsimus, kas Teie eemaldate amalgaamplomme kasutades vastavat varustust, et kaitsta klienti, kui ka ennast lenduvate elavhõbedaosakeste eest? Kui nii, siis mis on sellise teenuse hind?Elavhõbe amalgaamtäidises on seotud kujul sulamis, ja elavhõbedat sealt ei lendu ega eraldu. Täidise välja puurimisel kasutatakse veejahutusega puuriotsikut, millest eralduv vesi koos amalgaamipuru ja -tükkidega imetakse imurisüsteemi. Kuna elavhõbe... loe edasi »
Anneli küsis
22.aug 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
28.aug 2014
Tere, Terje Altosaar! Lugedes varasemaid küsimusi-vastuseid, saan aru, et lähim koht, kus õppida suuhügienistiks, on Soome. Kas on lootust, et paari aasta pärast on võimalik ka mõnes Eesti õppeasutuses õppida...Tere Anneli Loodan südamest, et kõik on pidevas muutuses. Samamoodi toimuvad ehk muutused ka ühiskonnas, seda nii indiviidi kui sotsiaalse süsteemi tasemel, küll riigiti ja valdkonniti erinevatel aegadel ja kiirusega.... loe edasi »
Ranno küsis
08.mai 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
20.mai 2014
Tere, mure selline et märkasin keele tagumisel mõlemal küljel valge otsaga punni taolist, valu ei tee aga nagu vistriku pea oleks... keel on pidevalt laiguline ka. Punnid asuvad...Tere Ranno Soovitan pöörduda oma hambaarsti poole kliiniliseks kontrolliks. Võin ainult oletada: 1. Glossitis rhomboidea mediana Keele keskosa arengus osalev tuberculum impar võib keele keskjoonel jääda nähtavaks punetava, sileda ja... loe edasi »
Eve küsis
03.mai 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
07.mai 2014
Miks minu suu ja ninaöös kuivavad öösel nii, et pean 3 korda üles tõusma, jooma või siis määrima astelpaju õliga nina seest ja loputan suud. Olen 59 aastane ja üleval...Tervist, antud probleem võib olla põhjustatud mitmest asjast ning tähtis on välja selgitada mis on selle olukorra tekkitanud, enne lahenduse otsimist. Suu kuivamise põhjuseks võib olla kasutatavate ravimite kõrvaltoime, kui... loe edasi »
Jelena küsis
03.mai 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
05.mai 2014
Tere mul siis selline mure olen diabeetik ja hetkel tööl ei käi kuid kannatan juba kuu aega tarkusehamba valu kuna hambal auk sees ja tundub et ka närv väljas, ilma...Tere Jelena! Mure inimlikust küljest igati arusaadav. Küsimusest ei selgu paraku, millisest linnast pärit olete. Aga nt Tartu Ülikooli Stomatoloogia kliinikus, Raekojaplats 6, tegutsevad juhendava õppejõu käe all tublid hambaravitudengid,... loe edasi »
Anti küsis
01.mai 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
15.mai 2014
Tere, paremal alumisse tarkusehambasse tekkis auk. Kuna valu ei olnud, otsustati täita auk täidisega. Mõnda kuu möödudes see aga tuli välja. Taas arsti juurde minnes, otsustati valu puudumisel auk taas...See on kokkuvõttes Teie enda otsustada, kas soovite tarkusehammast ravida ja säilitada. Meie saame selle otsuse juures vaid suunata ning hinnata prognoosi -st kas antud hamba säilitamine on mõttekas või... loe edasi »
Marike küsis
30.mär 2014
ortodont Triin Jagomägi vastas
02.apr 2014
Tere, Mul on selline mure et 1, 5 nädalat tagasi hakkas valutama vasak lõualuu, ning siiani pole paremaks läinud. Hambaid kokku vajutades annab tunda ja suud täitsa lahti teha on...Kindlasti võiksite näidata hambaarstile, kes teid üle vaatab ja diagnoosi paneb. loe edasi »
Kertu küsis
25.mär 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
31.mär 2014
Tere! Otsustasin pöörduda Teie poole, seoses murega, mis juba kaua kestnud. Ei oskagi seda kirjeldada, mul on suuõõnes põskede sisekülgedel valged laigud nagu põsed oleks seestpoolt katki, päris igapäev seda...Tere Kertu Kahjuks, virtuaalselt ei ole võimalik öelda mis teie mure põhjuseks on. Võin ainult oletada. Palun pöörduge oma hambaarsti poole. Siin siis mõned arvamused: Kontaktist põhjustatud mehhaanilist limaskesta kahjustust... loe edasi »
Erno küsis
27.veeb 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
03.mär 2014
Tere. Mulle tehti põskkoopa tõstmine kunstluuga. 1. Kas kunstluu puru võib sattuda mingil moel põskkoopasse? 2. Lõikusest on möödas 4 nädalat aga operatsiooni poolne suunurk ei tõuse üles(naeratades)? 3. Kas...Kunstluu satub põskkoopasse juhul kui põskkoopapõhja limaskestmembraan on purunenud, kuid tavaliselt seda õnnestub vältida ja luupuru jääb oma koha peale, membraani alla vastu lõualuud. Tavaliselt põskkoopapõhja tõstmise puhul ei teki... loe edasi »
Anni küsis
12.veeb 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
18.veeb 2014
Tere! Olen 28-aastane naine. Mind vaevab päris tõsiselt juba umbes pool aastat selline probleem, et minu suulae pind tundub keelega katsudes kare (mitte päris suulae keskel, vaid pigem suulae külgedel),...Põhjusi võib olla erinevaid. Tasub külastada hambaarsti, kes adekvaatselt tegeleks teie murega. Soovitan lugeda nt. http: //kiku. hambaarst. ee/robot/24/ loe edasi »
Tõnu küsis
12.dets 2013
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
13.Jaan 2014
Tere Umbes 2 kuud tagasi tekkis esimest korda igemele valge kõva punn. Mingit valu ei tekitanud. 24 tunni jooksul läks see katki ja umbes sama kiiresti tekkis täpselt samale kohale...Tere Tõnu! Vabandan vastusega viivitamise pärast, kuid, kui Te ei ole oma küsimusele vastust saanud, siis ma annaksin siinkohal Teie kirjeldusest lähtuvalt oma seisukohad. Esmase sellelaadse kirjelduse järgi lööks mul... loe edasi »
Malle küsis
09.dets 2013
endodont Vitali Gavrilin vastas
12.dets 2013
Tere, umbes 1, 5 aasta tagasi tehti mulle hambale juureravi, suretati närv ära. Ja aasta peale seda ravi hakkas see sama hammas ja selle ige valutama, oli paistes. Ja märkasin...Tere Malle. Tervishoiuteenuse osutamisel ei sätestata sellist mõistet nagu “garantii”. Vastavalt võlaõigusseadusele ei või tervisehoiuteenuse osutaja lubada patsiendi paranemist, kuid pakutav ravi peab olema kvaliteetne. Kiirema olukorra lahenduseks soovitan teile... loe edasi »
Annika küsis
08.dets 2013
hambaarst Jan Orn vastas
10.dets 2013
Tere! Kuna pikka aega (üle 3 aasta) kestnud mädase põletiku ravi ei õnnestunud, tõmmati mõned päevad tagasi välja mu alt mädanev purihammas. Muret teeb see, et ühe hambajuure ümber oli...Tere, Hamba eemaldamine võib vahest osutuda väga keeruliseks ning sellest jääv haav on suur ja ebameeldiv. Soovitan pöörduda hambaarsti/kirurgi poole, kes haava üle vaataks, sest kirja teel pole võimalik hinnata... loe edasi »
K. küsis
05.dets 2013
hambaarst Regina Kuningas vastas
09.dets 2013
Tere, neljandat päeva järjest on ülahuul valutanud ja on olnud kiskuv tunne. Arvasin, et tuleb külmavill või lihtsalt olen külma saanud ja huuled kuivavad, kuid külmavill peaks olema juba ilmselt...Tervist, ilma kahjustuse nägemata on raske kindlalt öelda kas tegu on aftiga, kuid Teie kirjeldus viitab aftile küll. Aft ei ole nakkav, selle tekkepõhjused on ebaselged. Afti ravi on sümptomaatiline,... loe edasi »
Tuuli küsis
02.dets 2013
suuhügienist Terje Altosaar vastas
09.dets 2013
Millest see tuleb, et hambad on otsast nagu läbipaistvad ja tunduvad väga õrnad. Alguses oli natuke vähem seda läbipaistvust ja nüüd on rohkem. Ja millest see tuleb, et hammastele tulevad...Tere Tuuli Keeruline on virtuaalselt vastata teie küsimusele. Julgen ainult arvata. 1. hambad on otsast nagu läbipaistvad ja tunduvad väga õrnad Füsioloogilistes piirides hammaste kulumist peetakse normaalseks. Ülemäärane oklusioonipindade kulumine... loe edasi »
Hannes küsis
20.nov 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
10.dets 2013
Tere! Olen 28 aastane noormees, kellel on mure. Eelmisel aastal k2isin hambaarsti juures ja veidi peale seda ilmnesid k6rvaln2hud. Nimelt tekkis p6sesarnadele Rosaatsea. Tegin natuke uurimust66d ja leidsin m6ned artiklid,...Tere! Väga keeruline on sellisele küsimusle vastata ja midagi "huupi" öelda. Spetsiaalseid uuringuid ei ole sellisel puhul olemas. Samuti tekib küsimus, millised diagnoosid on Teile määratud? Kas rosaatsea on konkreetselt... loe edasi »
Vika küsis
19.nov 2013
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
29.nov 2013
Tere. Miks on kahe hamba vahel igemel must plekk? Ja veel kas hambaid tohib puhastada söögisoodaga?Tere! Igemel musta plekki on raske kommenteerida sellise lühikese kirjelduse järgi. Mõnikord nt võib see olla tekkinud amalgaamtäidiste (rahvasuus "hõbeplommide") pigmentatsiooni soodustavate omaduste tagajärjel igemepiiri vahetus läheduses. Teisalt võib see... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 24
1-20 / 462

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (32)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (91)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (61)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (295)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (208)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (560)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (381)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (87)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (565)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (333)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (236)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"