Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Suuhügieen

Suuhügieen

Hammaste puhastamistehnikad, halb hingeõhk, küsimused hambapastade ja -harjade kohta
1 2 3 4 5 6 ... 13
1-20 / 241
Mac küsis
21.mär 2015
suuhügienist Terje Altosaar vastas
26.mär 2015 22:24
Tere! Kuna väiksena elasin vanavanematega ja nemad ei käskinud minul hambaid pesta, läksid mu hambad kollaseks. Nüüd kus olen 15, on hambad endiselt kollased. Eile avastasin hambaid peeglist vaadates, et...Tere Mac Soovitan külastada hambaarsti, kuna pildil on märgata hambaauk e. kaaries(sinakas laik) ja samas eemaldatakse ka kollased ladestused. Jõudu Terje Altosaar loe edasi »
Lenka küsis
09.mär 2015
suuhügienist Terje Altosaar vastas
16.mär 2015
Mul mure 9aastase lapsega. Õigemini see mure on aegade algusest peale olnud, et laps ei huvitu hambapesust. Alati venitab hambapesu algusega ja pesemine on ka selline, et vaid ühest kohast...Tere Lenka Kahjuks, julgen ainult arvata kuidas lapses motivatsiooni tõsta. Asjakohast infot võib saada ka oma tibu klassijuhatajalt, kes teab mis antud olukorras võib aidata. Laste puhul on kindlasti väga... loe edasi »
Merle küsis
13.veeb 2015
suuhügienist Terje Altosaar vastas
20.veeb 2015
Tere! Mis vahe on hambapastal ja -geelil? Millal ühte või teist eelistada?Tere Merle, Suuhügieeni mõju suuõõne haiguste, sealhulgas hambakaariese ja kroonilise igemepõletiku kulule on suur. Paljulubavate suuhooldustoodete valik müügilettidel veelgi suurem. Otsus kas, millal, miks ja millist nendest kasutada peab olema... loe edasi »
Kati küsis
05.veeb 2015
suuhügienist Terje Altosaar vastas
17.veeb 2015
Tere. Kas Eestis on võimalik osta suurema fluoriidisisaldusega (5000 ppm) hambapastat? Mis on nende hind? Ette tänades KatiTere Kati Kui ma ei eksi, siis Eestis on ROCS hambapasta mis sisaldab 5000 ppm F. Kui soovite osta R. O. C. S. tooteid, palun võtke ühendust nende esindustega Euroopa... loe edasi »
Angela küsis
08.dets 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
12.dets 2014
Tere! Lapsel jäävhambad on kollased ja äärtest läbipaistvad. Peseb korralikult. Mis võib põhjus olla? Kas on põhjust muretsemiseks? Aitäh!Soovitan pöörduda oma hambaarsti poole kliiniliseks kontrolliks. Jõudu Terje Altosaar loe edasi »
Sandra küsis
12.nov 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
17.nov 2014
Tere! Olen 13 aastane tüdruk. Kõik piimahambad on välja tulnud aga mul on musti täppe jäävhammastel. Mõni aeg tagasi käisin neid eemaldamas aga tulid uuesti ning üks hammas annab hästi...Tere Sandra Olete tublid kuna alustate suu ja hammaste teadliku hooldusega varakult. Põhjus võib olla nt suuvee kasutamisel. Antibakteriaalse toimega suuvesi sisaldab toimeainena kloorheksdinglükonaati. Pikaajalisel suuvedeliku kasutamisel võib tekkida pigmentatsioon... loe edasi »
Teele küsis
09.okt 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
14.okt 2014
Tere! Mul on selline mure, et mulle paigaldati kaks aastat tagasi esihammastele kroonid, kuid nüüd on aeg-ajalt hakanud kroonide vahelt ebameeldivat lõhna tulema, hambad ega igemed ise ei valuta. Kas...Peale kroonide tsementeerimist vajavad hammastele asetatud kroonid kindlasti igapäevast hooldust. Mitte-eemaldatavate proteeside hooldamine toimub suuõõnes sarnaselt oma hammaste hooldamisele. Eriti oluline on hammaste harjamine pehme hambaharjaga kaks korda päevas Fluoriidi... loe edasi »
Airo küsis
13.sept 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
19.sept 2014
Tervist! Olen 16. aastane poiss ja mul on väga suur mure. Mureks on siis halb hingeõhk. Hommikuti/õhtuti pesen alati hambaid, puhastan keelt keelekaabitsaga ja puhastan ka hambavahesid hambaniidiga. Mandlid on...Tere Soovitan ikka oma hambaarstiga vestelda, aga kirjelduste põhjal julgen arvata, et tegemist võib olla seeneinfektsiooniga. Candida albicans on tavaline suuparasiit, mis esineb asümptomaatilisena 20–50%-l elanikkonnast. Kliiniliselt algab seeninfektsioon siis,... loe edasi »
Eva küsis
18.aug 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
22.aug 2014
Tere, mul on selline mure, et ma kardan, et olen oma hambaid liiga tugevalt harjanud. Ma olen 25 ja hambad peaksid veel päris mitu head aastat vastu pidama, aga juba...Tere Kahjuks, on virtuaalselt raske leida põhjust teie murele. Soovitan pöörduda oma hambaarsti poole kliiniliseks kontrolliks. Visiidi käigus kontrollib hambaarst lisaks hammastele automaatselt ka igemete seisukorda. Põhjus võib olla nt... loe edasi »
Robert küsis
04.apr 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
07.apr 2014
Tere! Olen 15. aastat vana poiss. Probleem siis halva hingeõhuga, koguaeg puhastan keelt kaabitsaga, pesen hambaid hommikuti ja õhtuti ning kasutan suuvett. Aga ikkagi tuleb rängalt haisu kuskilt keele tagant...Soovitan konsulteerida oma hambaarstiga. Põhjus võib olla nt. Suu kaudu hingamine – Lastel on põhjuseks adenoidid – Vanuritel on suu normaalsed puhastusmehhanismid sageli häirunud Bakteriaalsed põhjused – Halb suu hügieen... loe edasi »
Mare küsis
04.mär 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
10.mär 2014
Neli päeva tagasi hommikul ärgates avastasin, et minu alumised 2 esihammast on hellad ja on lahti ja valulikud. Hambaid pestes veritsesid tugevasti, mida enne ei olnud. Mis mind ees ootab,...Tere! Tänud küsimuse eest. Teie küsimusest ei selgu paraku see, mis arsti diagnoosi püstitamisel enim aitaks. Kas tegemist on nt suitsetajaga? Kui vana on patsient? Kas on esinenud eelnevalt igemehaiguseid?... loe edasi »
Peeter küsis
13.veeb 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
18.veeb 2014
Tere, Selline küsimus, et arst andis mulle mingi spetsiaalse suuvee igemepõletiku vastu, mis sisaldab kloorheksidiini, aga mis vahe on sellel suuveel ja tavalisel suuveel? Kas kloorheksidiiniga suuvesi omab veel mingisugust...Kui sümptomiks on veritsevad igemed (nt. hammaste pesemisel) võib olla põhjuseks näiteks igemepõletik või parodontiit. Põletiku diagnoosimiseks ja raviplaani koostamiseks tuleks pöörduda hambaarsti (parodontoloogi) poole. Iseenesliku paranemist ei ole loota.... loe edasi »
Liisa küsis
20.Jaan 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
30.Jaan 2014
Tere Terje. Mul on probleemiks see, et mu igemed on tumepunased. Enam ei julge kuskile minna ka. Mis võib probleemiks olla?Tere Liisa Võin ainult oletada. Soovitan ikka konsulteerida oma hambaarstiga ja leida tegelik põhjus ja vastav ravi. Tegemist võib-olla: 1) Suuhingamine põhjustab gingiviidi ehk igemepõletiku. Gingiviidi tekkimisel ilmnevad juba esimesel... loe edasi »
Liina küsis
01.nov 2013
hambaarst Marek Vink vastas
05.nov 2013
Tere! Kuidas kommenteerite seda artiklit? http: //tinyurl. com/juurekanalAntud lingilt avaneb ebaprofessionaalne jutuke. Suutervise probleemile lähenetakse väga vanamoeliselt. Kõik siin maailmas on omavahel seotud ja on igati loogiline, et sellel kelle eluviis mädandab suus hambad kuni nende kärbumiseni,... loe edasi »
Birgit küsis
26.okt 2013
hambaarst Marek Vink vastas
29.okt 2013
Tere! Ka minul on üpris tundlikud hambad ning peale rasedust on ka omajagu parandamist tulnud. Armastan aga meeletult õunu. Päevas söön 5tk kindlasti, kui mitte rohkem. Peale söömist loputan suud...Tähtis on jätta õunte söömise vahele võimalikult pikad pausid ehk kõige mõistlikum oleks need süüa vahetult toidukorra lõpetuseks. Kindlasti on abiks suukeskkonna neutraliseerimine veega. Ka kohvi joomine tuleks jagada söögikordade... loe edasi »
Ail küsis
22.okt 2013
suuhügienist Terje Altosaar vastas
25.okt 2013
Tere, Minu probleemiks on halb hingeõhk, mille all ma olen kannatanud kogu oma elu. Eriti haisevaks muutub see siis , kui ma inimestega väga lähedal pean suhtlema või kui on...Halitoos (ingl halitosis, malodor) ehk suulehk ehk krooniline halb hingeõhk on kogu maailmas laialt levinud haigus (enam kui 80 miljonil inimesel), mille korral võib tunda kibedat, hapukat maitset suus ja... loe edasi »
Lilli küsis
29.sept 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
08.okt 2013
Minu 1, 8 aastasel lapsel on hakanud hambad igemete servast minema kollaseks. Sõrmega hõõrudes ära ei tule, ei ole nn pudrune. Laps ei ole kasutanud lutti, ei ole saanud kuntstoitu...Tere Lilli! Loodetavasti muretsemiseks põhjust ei ole ja see kollasus ongi tingitud mitte nii efektiivsest puhastamisest. Väikeste lastega ongi hammaste puhastamine suhteliselt keerukas ja liiga pikalt nad oma suus toimetada... loe edasi »
Mari-Ly küsis
20.sept 2013
hambaarst Marek Vink vastas
27.sept 2013
Tere, Mure selline, et tagumised ülemised hambad on tundlikud. Üks pool kardab magusat ja teine pool vahelduva eduga vürtsikat ja külma. Valu tundlikkusest on tugev, lööb kohati isegi silme eest...Hambad vajavad valunähtude põhjustaja väljaselgitamist ja kõrvaldamist. Sügishooaja tõttu võin kahtlustada õunte tarbimist, kus õunhape söövitab hamba pehmeks ja hambahari kraabib hambakaelte pealt hambamaterjali maha. Ja muidugi on hambanärvi kaitsereaktsioon... loe edasi »
Leenu küsis
13.sept 2013
suuhügienist Terje Altosaar vastas
19.sept 2013
Tere ! Mul on küsimus , et kas hambakivi eemaldamine on 18 aastasele tasuline ? Ning kas seda võib teha enne alalõualuu operatsiooni, opp tulekul oktoobri lõpus. Hambad olid väga...Tere Leenu Kui Teie poolt külastataval hambaravi kabinetil on Haigekassa leping siis kuni 19 aastastel on ladestuste eemaldamine tasuta. Teenuse eest tasub Haigekassa. Kuna hambakivi ja bakterid aeglustavad haavade paranemist... loe edasi »
Maarja-Liise küsis
11.sept 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
19.sept 2013
Kas vastab tõele, et peale õhtust hammaste pesemist ei tohiks suud ära loputada vaid peaks jätmagi hambad nö vähese hambapastaga kokku? Kas seda kahjulik alla neelata(küll väga väike kogus) pole?...Tere Maarja-Liise, Hambapastas sisalduv fluoriid tugevdab hambavaapa ja hambad ei lagune nii kergesti happerünnaku tagajärjel. Oluline on, et fluoriidi toimeaeg oleks võimalikult pikk, kuid hambapesuks kuluv aeg ei ole selleks... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 13
1-20 / 241

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (299)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (65)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (97)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (389)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (210)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (564)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (92)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (570)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (343)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (243)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"