Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Proteesid, implantaadid, suukirurgia

Proteesid, implantaadid, suukirurgia

Erinevad sillad ja proteesiliigid, tehisjuured, luukoe taandumine, hamba eemaldamine ja kirurgilised protseduurid...
1 2 3 4 5 6 ... 23
1-20 / 459
Marii küsis
04.sept 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
08.sept 2014
Tere! Minu mure järgmine. Omal ajal sai päris mitu hammast eemaldatud ja kuna rahaliselt pole olnud neid siiani võimalik asendada siis on mõlemad hambakaared tohutult edasi liikunud. Ülevalt tagant eemaldatud...Olukordades, kus hambad on eemaldatud ja alles jäänud hambad oma asendeid muutnud, alustatakse ravi planeerimist tulevase hambumuse visualiseerimisest. See tähendab, et luuakse laboris eeldatav ravi lõpptulemus, kuhu oleks vaja välja... loe edasi »
Vanda küsis
03.sept 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
04.sept 2014
tere, kas ja kus saab parandada büügelproteesi attachmentidega. Büügelproteesil murdus otsast metallosa ühel pool. Tänan vastamastKatkist proteesi tuleks näidata oma arstile, kui seda on võimalik parandada, siis seda ka tehakse. Kuid kui katki on büügli karkass, selle parandamine ei pruugi olla võimalik. Mingit puuduvad detailid... loe edasi »
Kati küsis
21.aug 2014
hambaarst Jan Orn vastas
23.aug 2014
Tere, Mul oleks siis selline küsimus, et tuttaval peaagu et puuduvad eest ülevalt esimesed 7-8 hammast (on väga katki) ja ta sooviks hakata panema implantaate, et lõpuks endale hambad suhu...Tere Kati! Soovitaks Teie sõbral broneerida kiiremas korras hambaarsti vastuvõtu aeg. Tema probleemile on kindlasti erinevaid lahendusi, mille maksumus võib ka olla väga erinev. Kui on vajalik omade hammaste eemaldamine... loe edasi »
Raido küsis
09.mai 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
15.mai 2014
tere! mul mure tarkusehambaga, hakkab välja kasvama igemest ja nüüd 3-4 päeva pidevalt valutanud, eile sai ostetud corsodyl ning sellest on abi olnud kuid lõug on paistes ja söömisega raskusi...Paraku ei oska. Tegemist on ilmselt komplitseeritud tarkusehamba lõikumisega ning täielikult vabastab Teid sellest probleemist vaid hamba eemaldamine. Hetkel aitavad valuvaigistid ning ei teeks paha siiski kohe lähima hambaarsti poole... loe edasi »
Jaan küsis
28.apr 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
05.mai 2014
Tervist 10 aastat tagasi murdsin esihamba ja lasin proteesi panna, praeguseks on hammas sinakas, sama lugu on ka kõrval oleva hambaga mida on parandatud, ja millel hetkel on 2 pisikest...Arusaamatuks jääb, mis proteesiga tegemist? Kas murdund hambale tehtud kroon? Kroonile laminaati teha ei saa, ei saa ka muud tüüpi propteesile teha seda, tervele hambale saab küll, kuid kui hambas... loe edasi »
Maarja küsis
23.apr 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
01.mai 2014
Tere, küsimus seoses alalõualuu operatsiooniga. Nimelt vaja tuua alalõualuud ettepoole ca 6 mm. Kas on olemas ka statistilised näitajad kasude ning tüsistuste kohta? Kas kasud ületavad võimalikud riskid? Ette tänades,...Alalõua ette liigutamine operatsiooniga on näidustatud juhtudel, kui alumised hambad ei kontakteeru ülemiste esihammastega ja asuvad liiga taga. Operatsiooni käigus nihutatakse alalõug koos hammastega ette. Sellega luuakse esihammaste vahel normaalne... loe edasi »
Ruth küsis
22.apr 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
24.apr 2014
Tere! Mul on tüübliga kroon ülemisel hambal, hamba juur on täidetud, kroon tuli ära ja hambaarst ütles, et juur on pooleks ja krooni tagasi panna ei saa. Mida ma peaksin...Kui tihvtiga krooni all on juur murdunud, siis pole muud teha kui see juur välja tõmmata. Arvatavasti saab panna ka implantaadi selle hamba asemele, kas kohe või mõne kuu pärast,... loe edasi »
Anso küsis
01.apr 2014
hambaarst Jan Orn vastas
03.apr 2014
Tere, küsin siit ka nõu, milline oleks kõige mõistlikum variant. Nimelt on plaanis 5 hamba kroonimine, sellele eelneb põhjalik ravi ja eeldatav hind on umbes 500 EUR. Kuna summa on...Tere, Kui ma saan õieti aru, siis tõmmatakse hammas välja ja selle hambaga külgnevad hambad kroonitakse. Kui hammastel saavutatakse kroonidega kontaktid külgnevate ja vastas olevate hammastega, siis ei tohiks mingit... loe edasi »
Mari küsis
25.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
25.mär 2014
Tere ! Abikaasal pole suus ühtegi oma hammast. Viis aastat tagasi paigaldati talle trukkidega proteesid (4 hambajuurt oli trukkide tarbeks jäetud, kaks üleval ja kaks all). Aasta tagasi läks alumisel...Keeruline kommenteerida, sest iga patsiendi suu on eriline ja erinev. Teatud juhul on võimalik plaatproteese istuma saada ka ilma implantaatideta, kuid see eeldab head lõualuu mahtu ning lõualuu reljeefi olemasolu.... loe edasi »
Maria küsis
12.mär 2014
hambaarst Jan Orn vastas
16.mär 2014
Oktoobris 2013 minu mehele oli paigaldatud hambaimplant. Kaks nädalat tagasi ta hakkas liikuma ja valutama. Kas sellise tööle kehtib mingit garantii? Mis võiks mees teha, kui asub ta välismaal? Täname...Tere, Jah loomulikult on ka implantaatidel garantii. Valu puhul võiks ta pöörduda kohaliku hambaarsti poole. Tervitades, Jan Orn loe edasi »
Tiit küsis
11.mär 2014
hambaarst Jan Orn vastas
16.mär 2014
Mure siis selline, et mõlemad esihambad täitsa läbi, on küll proovitud parandada aga tulutult. Hetkel põhimõtteliselt kitsad krooniosa ribad jäänud, oleks küsimus siis selline, et kas oskate öelda, mis hinnaklassi...Tere, Teie kirjelduse järgi tundub, et mõlemad hambad vajavad juureravi, et juure sisse paigaldada krooni toestamiseks tihvt ning lisaks vajavad hambad kroone. See tundub olevat parim lahendus, täpsemat hinda peaksite... loe edasi »
Liisa küsis
08.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
10.mär 2014
Mind ootab ees alumisse lõualuusse purihamba implantatsioon. Vajalik on ka luu siirdamine. Arst pakkus mulle kaks varianti: saksa implantaat, millega kogu protseduuri hind tuleb ligikaudu 2800 eurot ja korea implantaat,...Oluline on arvestada, et head tulemust ei taga mitte see, kus riigis on implantaat toodetud vaid pigem ikka hambaarsti kompetents, teadmised ja kogemused sellel alal. Te ei maksa mitte "kruvi"... loe edasi »
Mari küsis
05.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
09.mär 2014
Tere! 3 aastat tagasi paigaldati mulle paremale alla 6(?) hamba asemele implantaat. Sain püsiva närvikahjustuse, tundlikkusega on probleeme nii parema poole esihammastel kui alahuulel. Ilmselt ei ole seda närvikahjustust võimalik...Närvikahjustuse risk on alalõuas implantaati paigaldades alati olemas. Kaasaegsete diagnostikavahendite abiga on võimalik seda riski küll minimeerida. 3D-volüümtomograafia abil on võimalik täpselt tuvastada närvikanali kulgu ning teostada adekvaatsed mõõtmised, vältimaks... loe edasi »
Janar küsis
01.mär 2014
hambaarst Kristin Mitt vastas
04.mär 2014
Tere. Minu küsimus on selline et kui palju võib terve suu implantaat maksma minna? Olen vaadanud mitmeid lehekülgi aga asjatundmatule inimesele on väga raske midagi sellest kõigest aru saada. Tean...Tere Janar, soovitaksin selle murega pöörduda hambaravi kliinikusse implantaadi konsultatsioonile - Teile selgitatakse implantaadi olemust, vajalikke protseduure ja uuringute põhjal koostatakse raviplaan koos hinnapakkumisega. Ilma röntgenpilti ja Teie suud nägemata... loe edasi »
Markko küsis
25.veeb 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
26.veeb 2014
Tere, oleks soov teada palju läheks maksma vasakult teise alumise ja ülemise hambaprotees vms. kui hambad on välja tõmmatud?Tervist, nagu ma aru saan, on puudu 2 hammast, mis on esihambad. Hind sõltub raviplaanist, mis omakorda sõltub konkreetsest suuõõne seisukorrast. Kõige parem hammaste proteesimise viis tänapäeval on implantatsioon. Kus... loe edasi »
Heret küsis
17.veeb 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
19.veeb 2014
Tere! Mul on otse hambumus ja mul tuli ära üks piimhammas ja tagasi ei kasva. Sinna tahetakse panna kruviga protees ja kroon peale kõrvalt veel üks ära tõmmata ja asendada...Kui Teile valmistati selline raviplaan, ei ole ilmselt ortodontiliselt võimalik neid vahesid sulgeda. Igasugune vahede sulgemine võib kaasa tuua uusi probleeme ning suu on terviklik süsteem - näiteks ei ole... loe edasi »
Küllike küsis
16.Jaan 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
21.Jaan 2014
Mul on küsimus, mul on eemaldatud alt paremalt purihambad 6, 7, 8. 5-ndal on kroon peal. Vasakul pool on sildprotees 4, 5, 6 (mitte äravõetav) Büügleid sellega seoses mulle teha...Tervist! Kindlasti tasuks Teil kaaluda implantaatide paigaldamist, sest büügelproteesid ei aita taastada puuduvaid hambaid loomulikul moel ning ei parenda elu kvaliteeti. Kuhu täpsemalt implantaate asetada saab ning milline on võimalik... loe edasi »
Avo küsis
10.Jaan 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
14.Jaan 2014
Tere. Septembris paigaldati sildprotees, aasta lõpus tundsin, et protees ei ole enam päris kinni. Raviarst üritas krooni eemaldada, kuid ei õnnestunud. Kas kroon tuleks ikkagi eemaldada kohe või jään ootama,...Kui sildprotees liigub, tuleks see siiski suust eemaldada ning uurida välja probleemi põhjus(ed). loe edasi »
Jaan küsis
04.dets 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
10.dets 2013
Tere! Küsimus on siis selline, et mul on 2 hammast teistest eespool (esimesed) ning üks ka eest (vasakult teine) puudu. Kas Eestis on võimalik need 2 esihammast samuti välja tõmmata...Selge on see, et üksi hambaarst ei soovi eemaldada terveid hambaid. Seda ei oleks ka mina valmis tegema, kui selleks ei oleks näidustust. Hammaste asendamisel kasutatavad implantaadid on siiski hambaproteesid... loe edasi »
Elleriina küsis
21.nov 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
27.nov 2013
Pöördun teie poole murega. Mul puudub kaks esi hammast. Kui palju läheb kahe hamba implantaadi paigaldus ja kas on võimalik osade kaupa maksta?Tere Elleriina, Implantaadi paigaldamine koosneb kahest etapist. Kõigepealt asetatakse lõualuusse implantaat ning see vajab luustumiseks teatud aega (3-6 kuud). Peale selle aja möödumist on võimalik implantaadile valmistada kroon. Tasumine toimub... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 23
1-20 / 459

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (32)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (56)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (286)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (80)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (552)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (202)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (375)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (77)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (559)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (320)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (230)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"