Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Proteesid, implantaadid, suukirurgia

Proteesid, implantaadid, suukirurgia

Erinevad sillad ja proteesiliigid, tehisjuured, luukoe taandumine, hamba eemaldamine ja kirurgilised protseduurid...
1 2 3 4 5 6 ... 26
1-20 / 511
Malle küsis
06.apr. 2016
hambaarst Timo Paberit vastas
20.apr. 2016
Tellisin endale uued hambaproteesid kuna vanu ei saanud enam kasutada. Uutel hambaproteesidel on nii ülemised kui ka alumised hambad tunduvalt lühemad. Umbes 1/3. Rääkides pole keelt kuhugi toetada ning kõne...Vabandan, et vastus nii palju hilineb. Uute proteeside puhul on alati olukord uudne ning neid võiks võrrelda uute jalanôudega. Kui proteese valmistatakse, teostatakse tavaliselt enne lõplikku paigaldamist ka proovivisiit. Selle... loe edasi »
Kaire küsis
01.apr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
17.apr. 2016
Tere, selline mure - abikaasa lasi teha omale ülalõualuu proteesid, mees on 50 aastane ja tal on eelnevalt olnud osalised proteesid ülalõual, aga nüüd oli mõtekas kõik välja tõmmata ja...Tere Kaire, Kui ühtegi oma hammast enam suus ei ole, siis võib tekkida tõepoolest probleeme proteesi püsimisega. Soovitan Teil oma muret kurta proteesid teinud arstile ja proovida temaga kokkuleppele jõuda,... loe edasi »
Taavi küsis
19.märts 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
21.märts 2016
Tere. Mul selline küsimus, et kui lasta suu täiesti puhtaks teha ja asendada proteesidega, sest need hambad mis alles on, on jubeda välimusega kui palju läheks umbes see maksma umbkaudne...Tervist, hind sõltub sellest, millist proteesi suhu soovite. Kõige odavam on suust eemaldatav protees, selle hind (ühe hambakaare kohta) umbes 500 eurot. Kui soovite kõik hambad eemaldada ja teha suust... loe edasi »
Emmi küsis
09.märts 2016
hambaarst Timo Paberit vastas
15.märts 2016
Tere, aga mida Te teate Megagen implantaadisüsteemist. Vaja asendada ülemine tagumine purihammas. Tervitades EmmiTere! Implantaadisüsteemi valin vastavalt sellele, mis sellesse piirkonda võiks sobida. Selleks on vajalik konsultatsioon ning diagnostika ja individuaalse raviplaani koostamine. Megageni meie kliinik ei kasuta. loe edasi »
Anzelika küsis
05.märts 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
20.märts 2016
Sain proteesid 2014 aastal nüüd tekkisid ülesse praod. Kas neid saab veel parandada ja palju see maksma läheks ning millal ma võiksin haigekassa poolt uued saada?Tere Anzelika, Haigekassa kompenseerib kindla summa proteeside maksumusest pensionäridele iga kolme aasta tagant. Seda, millal Teil täitub 3 aasta eelmiste proteeside tegemisest saab tõenäoliselt kontrollida haigekassast. Proteesi parandamise kohta on... loe edasi »
Riina küsis
04.märts 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
07.märts 2016
Tere kui mul on ülevalt 3 esihammast puudu. Kas on võimalik midagi ajutiselt sinna panna enne kui uued hambad valmivad?Tervist, muidugi on võimalik. Näiteks ajutine sild või ajutine eemaldatav protees. Arutage seda oma raviarstiga, milline variant oleks Teile sobivam. Tervitades, Dr. Regina Kuningas-Ott www. hanzadent. ee loe edasi »
Liia küsis
02.märts 2016
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
14.märts 2016
Tere! Minul probleem tursega vasakus näopooles. 2 päeva tagasi lõigati ige lahti, et juuretipp ära lõigata (mul on kroon peal). Samas ka oli põletik hamba all. Nüüd turse hull ja...Tere! Lôikusjärgsetel päevadel on turse täiesti normaalne ja sellepärast muretsema ei pea. Enamasti on turse maksimaalne lõikusjärgsel päeval ning hakkab taanduma 4. -5. päeval. Turse tekkimise vältimiseks/vähendamiseks võib vahetult pärast... loe edasi »
Kati küsis
11.veebr. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
12.veebr. 2016
Tere! Sain hiljuti proteeside omanikuks. Üleval totaalprotees, all osaline plaatprotees. Kui käisin kätte saamas ja proovisin, ei saanud ma alumisi ise suust kätte- üks traat liiga kõvasti. Seda siis painutati,...Tervist, see koht kus klamber on liiga tugev, seda saab arst järgmisel visiidil veidi nõrgemaks painutada. Proteeside püsimisega võib küll probleeme esineda ja seda suures osas sõltuvad inimese lõualuude anatoomiast.... loe edasi »
Merle küsis
01.veebr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
06.veebr. 2016
Tere! Olen kuulnud, et tehakse ka ajutisi hambakroone. Mis puhul neid tehakse ja kui kaua need vastu peavad? Kui finantsiliselt pole võimalik lubada päris kroone, kas siis saab ka ajutisi...Tere! Ajutised kroonid on mõeldud üldiselt suhteliselt lühikeseks ajaks nagu ütleb ka nende nimi. Ajutisi kroone on võimalik teha arstil endal või siis lasta teha laboris. Arsti enda tehtud ajutised... loe edasi »
Tiina küsis
13.jaan. 2016
hambaarst Ivo Ost vastas
14.jaan. 2016
Tere ! Kas on võimalik panna plommi krooni (metallokeraamika) serva ja natuke taandunud igemepiiri vahele? Ei tahaks sellepärast uut krooni tegema hakata, sest iga kord viilitakse hambakönti väiksemaks ja varsti...Teoreetiliselt on see võimalik, kuid kindlasti mitte kõige parem lahendus. Plommimaterjal ei kleepu hästi keraamika külge ja ei pruugi sinna hambakaelale tugevalt kinni jääda. Uue krooni tegemisel ei pea hambakönti... loe edasi »
Ester küsis
10.jaan. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
27.jaan. 2016
Tere, Mulle paigaldati üla lõualuusse hamba implantaat, kuu aega peale seda tekkis suhu metalli maitse. Kas see võib olla seotud implantaadiga ja kas see maitse kaob või mida peaks tegema,...Tere Ester, Kuna küsimuse esitamisest on üksjagu aega möödas, siis võibolla on ka teine implantaat juba Teie suus paigas. Haigena seda protseduuri teha ei tasu, kuid kui olete tervenenud, võib... loe edasi »
Olga küsis
10.jaan. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
13.jaan. 2016
Tere! Mul selline küsimus, kui palju läheb maksma esihamba sild? Tänan.Tere Olga, erinevates kliinikutes hinnad varieeruvad. Sild ei ole puuduva hamba asendamiseks alati parim lahendus. Seega soovitan pöörduda oma hambaarsti juurde konsultatsioonile, kes teeb Teid ja Teie hambumuse eripärasid silmas... loe edasi »
Annika küsis
10.jaan. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
27.jaan. 2016
Tere. Lasin oma 2-le esihambale panna kroonid. Nüüd on nad vahendas muutunud tundlikuks. Kas see on normaalne ja läheb üle? Eriti tundlik on kroon mis ei läinud väga igemete alla...Tere Annika, Krooni serv ei peagi alati ulatuma igeme alla peitu ja üldjuhul see probleeme ei tekita. Kui hambad jäid tundlikuks, siis võib oletada, et lihviti elusaid hambaid ja need... loe edasi »
Dmitri küsis
10.dets. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
13.dets. 2015
Tere! Sooviksin natukene teie konsultatsiooni katkiste hammaste kohta. Kas peab kindla peale eemaldama ülemise silla (esihamba) juured, enne proteesi paigaldamist? Või saaks ka kuidagi ilma sellise valu ja mureliku operatsioonita...Tervist, kui Teil on lõualuus jäänuk juured, siis enne otsust kuidas paremini toimida peaks nende olukorda hindama. Kui need on lagunenud ja nende all põletikud, siis usun, et tasuks need... loe edasi »
Maris küsis
26.nov. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
30.nov. 2015
Tere mure selline. Elukaaslasel on hambad lahti ja tulevad kõik ära. Milline protees sobib kui pole suus enam terveid hambaid? Ja mis hinnaklassis proteesid maksavad? Näiteks totaalprotees.Tervist, kui terveid hambaid millest proteesimisele tuge saada enam suus ei ole siis viimane lahendus on suust eemaldatav protees. Kõige tavalisem suust eemaldatav plastmassist plaatprotees maksab 500-600 euro ringis. Ka... loe edasi »
Piret küsis
05.nov. 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
08.nov. 2015
Tere minul on ülevalt 3 esihammast puudu. Miks ei saa kohe ravida või uusi hambaid ette, miks hakkavad kõik hambaarstid teisi hambaid ravima kui mul on vaja just neid 3...Kui puudu 3 esihammast, oleks kolm lahendust: 1. Asetada 2-3 implantaati ja hiljem teha neile krooind või silla, oma hambaid ei pea sellisel juhul lihvima, ega midagi nendega tegema kui... loe edasi »
Jan küsis
25.okt. 2015
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
18.nov. 2015
Tere. Minu väikene mure seisneb selles, et ühe hamba iga taandub, täpsemalt on seda teinud juba mitu head aastat. Hambaarst ütles, et seda ei saa ravida ja tuleb leppida, kuni...Tere! Tänud küsimuse eest. Alustame sellest, miks ige taandub tühimiku kõrval olevalt hambalt? Põhjus lihtne - kuna hammas on eemaldatud, hakkab puuduoleva hamba piirkonnas lõualuu taanduma, ühes sellega ka ige.... loe edasi »
Margit küsis
19.okt. 2015
hambaarst Timo Paberit vastas
21.okt. 2015
Tere! Täna hambaarstil käies tekkis imelik probleem. Kuidas edasi käituda? Pärnu Hambakliinikus paigaldati mulle 9. aastat tagasi 2 purihamba implantaati. Kõik õnnestus. Vasema suupoole impantaat on püsinud ühegi probleemita. Parema...Tere! Soovitaksin ikkagi pöörduda uuesti arsti poole, kelle juures olete käinud- juhul, kui ei ole arstil konkreetset kokkulepet, et tööd teostab teine arst. Implantaatidele on keeruline pakkuda garantiid, sest need... loe edasi »
Urve küsis
01.okt. 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
06.okt. 2015
Tere! Olen 69a ja lasin teha uued ülaproteesid, mis on viltused ja liiga lühikese nn igemeosaga, istuvad suus kõrgel huule varjus nagu oleksin hambutu täiesti. Näen välja kole, maksid veel...Tere, Üldjuhul on tavaks, et proteeside valmistamisel näidatakse enne lõplikku proteesi valmis tegemist seda ka patsiendile, et kas hammaste värv, kuju jne. sobib. Ei oska öelda, kas Teie puhul jäi... loe edasi »
Merike küsis
22.sept. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
30.sept. 2015
Tere, mul on vaja uusi proteese, aga suus on 4 probleemset hambajuurt, mis vajavad ravi. Kas ma peaksin nad enne eemaldama, kui proteese kandma hakata?Tervist, kõik sõltub juurde olukorrast, asukohast ja porteesi tüübist. Ülalõuas reeglina üksikud juured lisa kinnitust proteesile väga ei anna, alalõuas aga vastupidi võib äkki mõnest neist abi olla. Raske öelda... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 26
1-20 / 511

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (78)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (214)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (141)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (329)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (581)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (404)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (108)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (372)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (602)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (259)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"