Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Ortodontia

Ortodontia

Hambarea korrigeerimise võimalused, breketravi jt ortodontilised protseduurid, siia alla käivad ka lastega seotud ortodontilised küsimused
1 2 3 4 5 6 ... 33
1-20 / 654
Reelika küsis
02.apr 2014
ortodont Triin Jagomägi vastas
03.apr 2014
Tere! Olen 15. aastane tüdruk kelel on üks hammas millel pole juurt ja selle peale viltu kasvan jäähammas. Mul hambaarsti juures öeldi et oleks kiiremas korras vaja breketeid, sest muidu...Haigekassa tasub ortodontilise ravi eest järgmistel juhtudel: Lõikes 1 sätestatud piirhindu rakendatakse alla 19-aastaste isikute ortodontilisel ravil järgmiste diagnooside korral: 1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam; 2)... loe edasi »
Triinu küsis
23.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
27.mär 2014
Paar aastat tagasi eemaldati mul breketid. Tänaseks on ühel hambakaarel vajunud tagumised hambad reast välja. Pöördusin ortodondi poole ning ortodont selles midagi halba ei näinud, kuna hambumus on jätkuvalt korrektne....Tagumise hambakaare osa laiendamine on võimalik erinevate meetoditega - QuadHelix, plaat, kiire palatinaalne laiendaja, ristikummivedu. Meetodi valik sõltub patsiendi vanusest ja probleemist. Ravile peab järgnema ravitulemuste säilitamine, mis ei laseks... loe edasi »
Ann küsis
18.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.mär 2014
Olen 30. a ja üldine hammaste seisukord hea. Lapseeas kasvas jäävhammas piimahamba taha ja siiani piimahammas oli suus, nüüd trauma tõttu kukkus väja ja jääv silmahammas on õigest hambareast tagapool....Silmahamba rivvi toomine vajab hamba koos juurega ühest kohast teise nihutamist ja selline ravi on üldjuhul võimalik ainult breketraviga. Keskmine breketravi kestab 1, 5-2 aastat ja maksab metallbreketitega ravimisel 2500-3000... loe edasi »
Marii küsis
16.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.mär 2014
Kas Clear aligners breketeid saab ka Eestis panna? Ja kas need sobivad ka n. ö. kihvadele ?Invisalign süsteem on Eestis olemas. Täpsema info seda paigaldavate arstide kohta võib leida http: //www. invisalign. ee Diagnoosi sobivust kapedega ravimise osasa hindab ortodont esimesel visiidil. loe edasi »
Gennadi küsis
13.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
17.mär 2014
Tere. Ma tahan lapsega tulla konsultatsioonile ja oleme esimene kord. Tahtsin küsida, mida on vaja võtta, et teie juurde tulla? Lugupidamisega Gennadi.Ortodondi juurde võib tulla ilma hambaarsti saatekirjata. Kui lapsel on tehtud hammastest röntgen, võiks selle kaasa võtta. Vajadusel saab ortodont kõik vajalikud uuringud ise teostada. loe edasi »
Ave küsis
12.mär 2014
ortodont Triin Jagomägi vastas
16.mär 2014
Tere kas breketeid on võimalik eemaldada näiteks paariks päevaks keset breketravi (kooli lõpetamine)? Kas see maksaks palju ?Sellist asja reeglina keegi ei tee, sest breketite eemaldamine on suhteliselt suur töö ja samade breketite tagasi kleepimisel ei pruugi nii hästi õnnestuda. Mõned breketid saavad kahjustada ka eemaldamise käigus. loe edasi »
Piret küsis
03.mär 2014
ortodont Triin Jagomägi vastas
04.mär 2014
Tere, lapsele paigaldati alumised breketid (ülemised on juba olemas ja nendega kõik korras). Reas oli veel üks piimahammas , mille ortodont soovitas esimesel võimalusel lasta eemaldada. Läksime oma hambaarsti juurde,...Kaar tuleb pidevalt ära, kuna piimahamba tõttu on breketite vahe suurem. Esimesed kaared on pehmed kaared ja kaar deformeerub kui mingi tugevam toiduosake sinna peale läheb. Loomulikult soovib ortodont, et... loe edasi »
Laura küsis
25.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
03.mär 2014
Tere. Kas breketite eemaldamise käigus eemaldatakse hammastelt ka hambakivi ja hambakatt?Peale breketite eemaldmaist puhastab ortodont hambalt sinna jäänud breketi liimimise jäägid. Seejärel silendab ta hambapindu spetsiaalsete vahenditega, et need oleksid sama siledad, kui email enne breketite paigaldamist. Hambakatu ja -kivi... loe edasi »
Marleen küsis
19.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
03.mär 2014
Tere! Kui haigekassa maksab breketravi kinni, kas siis on võimalik valida ka keraamilisi breketeid?Haigekassa tasub ainult metallbreketite eest. Keraamiliste breketite kasutamise korral peab patsient maksma breketite eest ise, kuna need breketid on oluliselt kallimad. Edasise ravi tasub Haigekassa, kuna pingutamise hinnad on samad... loe edasi »
Kristiina küsis
19.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.veeb 2014
Tere! Kas sügavhambumise korral on mõistlikum panna sise- või välispidised breketid ?Sügavhambumust on võimalik ravida nii keelepoolsete kui huulepoolsete breketitega. Keelepoolseid breketied pannakse eelkõige esteetilistel kaalutlustel, et teised inimesed ei saaks teada käimasolevast breketravist. loe edasi »
Birgit küsis
17.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.veeb 2014
tere. olen 15, minu esihambavahe on 3-4mm aga kui panna ainult ülemisele lõualuule breketid siis kui palju need maksavad? Või oleks parem panna tavalised traadid? Kas breketid teevad suu suuremaks?...Hammaste vahel olevat vahet saab enamikel juhtudel sulgeda breketitega. Keskmine breketravi kestab 1, 5-2 aastat. Sõltuvalt hambumusest, saab vahel piirduda ühe kaare breketraviga, vahel tuleb breketid panna mõlemale kaarele. Breketitega... loe edasi »
Liisa küsis
02.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
12.veeb 2014
Tere, minu ülemine hambakaar on väiksem kui alumine, mistõttu mul oli ka risthambumus. Olen ammu tahtnud hambaid korda saada ning otsustasingi minna ainsa ortodondi juurde, kes ütles, et ilma operatsioonita...Kitsa lõualuu ja risthambumuse puhul on vajalik hambakaare laiendamine. Täiskasvanud inimesel on suulaes olev õmblus sulgunud ja laiendamine on võimalik ainult kirurgiliselt. Kui eelnevalt on laiendatud ilma kirurgiata ja tulemust... loe edasi »
Anne küsis
31.Jaan 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
12.veeb 2014
Tere. Olen 48-aastane. Probleem järgmine. Olen aastaid kannatanud peavalusid (just vasakus peapooles), uuritud, tehtud 3 ninaoppi, sest probleem ka põskkoobastega. Eile , käies järjekordselt nina-kurgukõrvaarstil märkas arst kompuuterpildil, et vasakul...On vähetõenäoline, et silmahammas on peavalude põhjuseks. Samas ei saa seda ka täiesti välistada. Kui teistest lahendustest ei ole abi olnud, on üks võimalus silmahammas valu põhjustajana välistada, see hammas... loe edasi »
Kaidi küsis
19.Jaan 2014
ortodont Triin Jagomägi vastas
21.Jaan 2014
Kiire, Sain peale breketite kandmist hambaklambrid, aga need kadusid ära, kas oskate öelda nende umbkaudse hinna? Sest need pole vist sama kallid kui breketid eks? : /Ma eeldan et tegemist on retensiooniaparaadiga. Kindlasti ei ole selle aparaadi maksumus võrreldav breketite maksumusega, aga kaotamise korral tuleb uue aparaadi eest ise maksta. Erinevatel firmadel on erinevad hinnakirjad. Hinna... loe edasi »
Kätlin küsis
10.dets 2013
ortodont Kirsten Nigul vastas
13.dets 2013
Tere! Olen 27. aastane. Teismeeas, hammaste vahetuse ajal, jäi mul alumisel lõualuul üks hammas veidike peitu (ei olnud piisavalt ruumi väljakasvamiseks) ja nüüd olen 1a ja 9kuud kandnud breketeid mõlemil...Breketravi kestus on individuaalne ja sõltub probleemi raskusest. Lõikumata hammaste ravi pikkust on keeruline hinnata, sest ei ole kunagi täpselt teada, kui kiiresti ja kas üldse, see hammas liigub ja... loe edasi »
Tuuli küsis
02.dets 2013
ortodont Triin Jagomägi vastas
04.dets 2013
Tere! Ma käisin täna breketeid pingutamas esimest korda. Peale pingutamist ma märkasin, et mu hambad natuke loksuvad. See ei häiri kuna nad loksuvad väga "õrnalt", aga mul tekkis ikkagi väike...Hammaste liikuvus võib natuke suureneda breketravi ajal, see on täiesti normaalne nähtus. loe edasi »
Anna küsis
29.nov 2013
ortodont Kirsten Nigul vastas
10.dets 2013
Tere! Elan pikka aega Norras. Tegin hambad korda, aga esihambad on püsti. Breketeid ei panda, kuna vahe olla ligi 2 cm. Saadavad op-ile, aga mina ei taha. Kas Eestis saaks...Lihtsamate hambumuse probleemide lahendamiseks piisab breketravist. Raskematel juhtudel, kui lõualuud ise seisavad vales kohas, võib breketitest üksi väheseks jääda. Breketite abil saame liigutada hambaid, lõualuusid täiskasvanul inimesel saab liigutada kirurgilise... loe edasi »
Kristjan küsis
26.nov 2013
ortodont Triin Jagomägi vastas
28.nov 2013
Tere, mul on soov breketid eemaldada, kuna aga eelmine raviarst hirmutas mu ära aastal 2011, siis nüüdseks olen 20 peaks veel kehtima haigekassa, aga öeldi et ei. Mida edasi teha?...Kõige õigem on kui lähete oma ortodondi juurde tagasi ja ta eemaldab teil breketid. Kindlasti ei maksa selle protseduuri eest haigekassa vaid kulud tuleb endal kanda. Juhul kui te ka... loe edasi »
Kätriin küsis
25.nov 2013
ortodont Triin Jagomägi vastas
28.nov 2013
Tere! Minu hambad läksid viltu peale seda, kui hakkasid kasvama tarkusehambad. Kas kui tarkusehambad välja tõmmata, siis võivad hambad tagasi paika minna?Hambad enam ise paika ei lähe. Ortodontiliste aparaatidega saab seda probleemi lahendada küll. loe edasi »
Birgit küsis
22.nov 2013
ortodont Kirsten Nigul vastas
28.nov 2013
Tere ! Eelmise aasta oktoobri kuus sain aja nii kahe hamba välja tõmbamisele, kui ka breketite paigaldamisele, kahjuks lahkusin Eesti riigist ning protsess jäi pooleli, nüüd plaanin breketid paigaldada Taimaal....Tavaline on, et üks arst teeb plaani ja teostab kogu ravi. Sellisel juhul on kindel, et liigutakse kindlat teed pidi kindla planeeritud lõpptulemuseni. Vahetades iga kuu arsti, ei vastuta ravi... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 33
1-20 / 654

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (30)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (371)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (546)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (51)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (201)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (281)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (74)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (70)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (553)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (309)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (226)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"