Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Ortodontia

Ortodontia

Hambarea korrigeerimise võimalused, breketravi jt ortodontilised protseduurid, siia alla käivad ka lastega seotud ortodontilised küsimused
1 2 3 4 5 6 ... 37
1-20 / 725
Martin küsis
29.jaan. 2016
ortodont Kirsten Nigul vastas
02.veebr. 2016
Tervitused Kirsten! Breketid on olnud ning tugikaared ehk retensioonikaared on olnud juba ca 4, 6 a. Kas leidub retensioonikaartele alternatiivi, ehk siis saaks nad eemaldada ning asendada millegi kaasaegsemaga? Tänud...Ravitulemuste säilitamiseks võib kasutada erinevaid meetodeid. Enamasti eelistavad patsiendid hammastele fikseeritud tugikaari. Mõned inimesed leiavad, et neid on keeruline puhastada ja kui retensioon ikkagi vajalikuks osutub, võib kasutada öösiti eemaldatavaid... loe edasi »
Kairi küsis
24.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
26.jaan. 2016
Tere! Lapsele paigaldati risthambumuse tõttu klambrid. Kodus tuleb meil 14 päeva keerata ise klambrite vinti. Nüüd aga on mul ununenud, kuidas see täpsemalt käib. Klambril on kaks auku, kas võti...Enamustel vintidel on peal nool, mis näitab suunda. Ei julge lubada et kõikide tootjate vindid nii töötavad, aga mina isiklikult kasutan neid, mille puhul võti tuleb panna auku, mis on... loe edasi »
Kristel küsis
19.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
27.jaan. 2016
Kas täiskasvanutel on võimalik taotleda mingitki toetust breketite panekuks? Olen 28aastane ja hambad on päris puseriti, mille tõttu on nende olukord küllaltki nigel.Täiskasvanute ortodontilist ravi haigekassa ei toeta. loe edasi »
Kat küsis
15.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
20.jaan. 2016
Tere! Olen aastaid öösiti bruksismi tõttu kapet kandnud, kuid nüüd kadus see ära ning on vajadus uus saada. Eelmise sain Tartus, kuid hetkel elan Tallinnas ning ei tea kelle poole...Enamus suuremaid kliinikuid saavad võtta jäljendi kapeks ja saata selle laborisse. loe edasi »
M. küsis
12.jaan. 2016
ortodont Triin Jagomägi vastas
14.jaan. 2016
Tere, Selline lugu, et minu tarkusehambad ei ole igeme alt välja tulnud, vaid on nö lõikumata (olen 32. a. ) ning hambaarsti sõnul tuleb nad lasta siiski välja tõmmata, sest...Tarkusehambaid täiskasvanutel eemaldatakse kohaliku tuimestusega. Täiskasvanutel korrigeeritakse hambumust tänapäeval breketitega, hambaklambreid täiskasvanutel ei kasutata. loe edasi »
Liisa küsis
09.dets. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
10.dets. 2015
Tere. Kas suulaeplaadi võib söömise ajaks ikka ära võtta?Suulaeplaati ei pea võtma, sellega koos võib ka sööma õppida. Läbipaistvad essix kaped tuleb kindlasti söömiseks ära võtta. loe edasi »
Kristi küsis
09.dets. 2015
hambaarst Kristin Laugus vastas
10.dets. 2015
Tere, mure selline et sain löögi vastu esihambaid, ja üks hammas hoiab nüüd sissepoole. Mitte väga palju, aga siiski. Käisin kohe ka hambaarstil, kes ütles et hammast tagasi sirgeks saada...Tere Kristi, breketravi on võimalik, kui teha ajutised kroonid ja breketravi lõppedes lõplikud uued kroonid. Raviplaani tegemiseks palun pöörduda spetsialisti poole konsultatsioonile. Tervitades, dr. Kristin Laugus Kliinik32 loe edasi »
Alice küsis
30.nov. 2015
ortodont Kirsten Nigul vastas
04.dets. 2015
Tere! Kui kõverad peaksid olema hambad et breketeid saada? Näiteks mul on ülahamba esirea hammas kõver ja see häirib mind väga, aga mulle ei taheta neid breketeid panna. Mida ma...Esteetika ja naeratuse parandamine on üks ortodontilise ravi eesmärke. See on patsiendi otsustada, kas hammaste asendid on tema jaoks probleem või mitte ja kas ta soovib breketravi. Üksikud inimesed panevad... loe edasi »
Alina küsis
26.nov. 2015
ortodont Kirsten Nigul vastas
30.nov. 2015
Peale breketiravi on üks esihammas tagasi viltu vajunud. Tugikaart ei ole asetatud. Mis variandid on ühe hamba asendi korrigeerimiseks?Peale breketravi pannakse mingi aparaat saavutatud tulemust säilitama - tugikaar ehk retensioonikaar, mis on hammastele kinnitatud või mõni eemaldatav aparaat, näiteks plaat või kape. Kui tugikaart ei ole paigaldatud, siis... loe edasi »
Jane küsis
25.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
26.nov. 2015
Tere! Minu 6 aastasel pojal tulid eest ülevalt ära 2 piimahammast üsna lühikese vahega. Hambaarst juhtis tähelepanu sellele, et nüüd laiutab kahele hambale mõeldud kohal üks hammas. Mis saab edasi?...Sama hambaarst, kes antud probleemi märkas, saab teha panoraamröntgeni ja vaadata et kus puuduv hammas on, kas tasub veel oodata või on vaja sekkuda. loe edasi »
Liis küsis
25.nov. 2015
ortodont Kirsten Nigul vastas
30.nov. 2015
Tere ! Olen 20 aastane ja mul on ülemiste hammaste ja alumiste vahe suur. Mõtlen, et kui hambad kokku panen ei ole nad ühtlaselt ja see jätab mulje kui "jänese"...Horisontaalse vahe sulgemiseks ülemiste ja alumiste esihammaste vahel on mitmeid võimalusi. Täpne plaan sõltub probleemi põhjusest ja patsiendi soovidest. Enamkasutatavad lahendused: 1) kahe ülemise külgmise hamba eemaldamine ja ülemiste esihammaste... loe edasi »
Keit küsimus küsis
21.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
23.nov. 2015
Tere! Juhtus täna selline asi, et ma oma hammaste kaped panin kuuma vette, et pisikuid hävitada, aga mulle tundub et need on väiksemaks jäänud, aga ma proovisin nii et kuumutasin...Läbipaistvat kapet ei tohi kuuma vette panna. Peaksite oma arstile teada andma ja uue kape tellima. loe edasi »
Liina küsis
17.nov. 2015
ortodont Kirsten Nigul vastas
22.nov. 2015
Tere! Kuna tarkusehambad hakkasid ülemist hambarivi kokku pressima ning sellest tulenevalt vajus üks esihammas rivist tahapoole, siis lasin endale panna suulaega traadi. Tarkusehambad muidugi on nüüd eemaldatud ning breketeid ma...Enamasti hakkavad hambad aparaatide toimel kohe sirgemaks minema. Vahel võib juhtuda ka vastupidi, aga see on üsna ebatavaline. Kindlasi peaks järgmisel kuul mingi paranemine märgata olema, muidu ilmselt ei toimi... loe edasi »
Kristel küsis
09.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
11.nov. 2015
Tere! Kas Tartus on võimalik lasta paigaldada ka Incognito breketeid? Kui varasemelat on paigaldatud küll kaarte peale paigaldatavad breketeid, kas siis hiljem on võimalik lasta need eemaldada ning paigaldada Incognito...On küll, aga Incognito breketid on kordades kallimad. loe edasi »
Kaisa küsis
08.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
10.nov. 2015
Tere. Saan aru, et haigekassa tasub ortodontilise ravi alla 19 a lapsel kui on tegemist peetunud lõike või silmahambaga. Minu küsimus aga on, millal on tegemist peetunud silmahambaga. Meil selline...Antud olukord ei klassifitseeru peetunud hambaks, sest hammas lõikus peale piimahamba eemaldamist ise ja tavalises vanuses. Peetunud hammast tuleb enamustel juhtudel kirurgiliselt lõualuust vabastada. Peetunud hambaks saab lugeda ka hammast,... loe edasi »
Mari küsis
31.okt. 2015
ortodont Kirsten Nigul vastas
02.nov. 2015
Tere. Nüüd juba ligi 6 aastat tagasi eemaldati minult breketid ning alumiste hammaste taha pandi traat, mis takistab hammaste tagasi langemist. Paar päeva tagasi suutsin selle kivikõva nätsukommiga lahti murda...Hammaste asendi püsimine omas asendis sõltub eelnevast probleemist ja patsiendi eripäradest (neid hinnata mingi kindla meetodiga ei ole võimalik). Mõningatel juhtudel on tagasilangus väga kiire, teistel juhtudel me kaart tagasi... loe edasi »
Liisa küsis
05.okt. 2015
ortodont Kirsten Nigul vastas
07.okt. 2015
Tere! Mulle on määratud hetkel breketravi 3, 5 aastaks. Ravi esimese poole eest maksab haigekassa kinni, ravi lõpu pean ise kinni maksma (ületan vanusepiiri). Enda (hiljuti vahetunud) hambaarsti ütles, et...Tarkusehammaste eemaldamine breketravi ajal on võimalik. Breketid võivad kirurgi töö keerulisemaks muuta, aga kindlasti ei saa nende olemasolu olla takistuseks hammaste eemaldamisel. Soovitan rääkida oma arstiga, miks ta soovitab tarkusehammaste... loe edasi »
Gerly küsis
02.okt. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
07.okt. 2015
Tere! Mulle pandi kolm päeva tagasi breketid. Breketite ümber pandi metallist ligatuurid. Kui ma lähen järgmine kord breketeid pingutama, kas siis oleks võimalik ka värvilisi ligatuure ümber breketite panna? Kas...Värvilised ligatuurid ei maksa rohkem. Arstidel on välja kujunenud oma töötehnikad ja osad eelistavad metallist ligatuure venivatele ligatuuridele. Võite oma soovist arstile rääkida. Mõningate ravijuhtude puhul on eelis metallist ligatuuril,... loe edasi »
Merilyn 17 küsis
23.sept. 2015
ortodont Kirsten Nigul vastas
06.okt. 2015
Tere! Mul on üks esihambast pooleldi ära plommitud ning kuna nooremana ei pööranud väga sellele tähelepanu, et plomm oli kuidagi valesti paigaldatud, on plommi pärast esihammas liikunud rivist välja. Kui...Parandatud hambaid on võimalik samamoodi liigutada nagu terveid hambaid, täideise või plommi olemasolu ei sega breketite kasutamist. Kui hammas on olnud vales asendis ja see ortodontilise ravi käigus tuuakse õigesse... loe edasi »
Karmen küsis
20.sept. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
28.sept. 2015
Tere, olen 16aastane. Mul on selline küsimus, et mul on alumisel hambakaarel esihambad puseriti ja ülemisel hambakaarel on kihvad teistest hammastest kõrgemal ja tahaks teada, palju läheks breketravi maksma. Sõrme...Kirjelduse järgi haigekassa antud ravi eest ei tasu. Ravimaksumus võib olla erinev erinevates kliinikutes. 1, 5 aastane ravi kokku maksab umbes suurusjärgus 2000-2800 eur. Kõik sõltub selle asutuse hinnakirjast, kuhu... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 37
1-20 / 725

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (213)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (74)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (131)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (400)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (319)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (581)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (103)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (362)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (593)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (252)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"