Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Laste ja rasedate hambaravi

Laste ja rasedate hambaravi

Siin esitatud küsimuste korral on oluline rõhk just sellel, et nõu vajab laps või ema, kes teda kannab. Hinnapoliitika ja suuhügieenialased nõuanded siia alla üldiselt ei kuulu.
1 2 3 4 5 6 ... 21
1-20 / 413
Mures ema küsis
17.apr. 2016
ortodont Kirsten Nigul vastas
25.apr. 2016
Tere! Mu 5. a. laps hingab suuga. Mitte alati kuid ikka suuga (unustab, et peab ninaga hingama) Ütleb, et suuga on mugavam. Ülemine huul on temal natuke üles tõusnud. Kuulsin...Suuhingamisel on erinevad põhjused. Sõltuvalt põhjusest, tegelevad raviga erinevad spetsialistid - ortodont, nina-kõrva-kurguarst või füsioterapeut. Esmalt peaks lapse üle vaatama nina-kõrva-kurguarst, et välistada ninahingamise takistus. Ortodont hindab hambumust ja määrab... loe edasi »
Gerda küsis
20.märts 2016
suuhügienist Terje Altosaar vastas
21.märts 2016
Tere Minu poeg sai just 1. 9 aastaseks, suus on praeguseks 16 hammast. Hammaste eest hakkasimr hoolt kandma kohe kui need ilmnesid, peseme fluoriidi sisaldava hambapastaga. Kahjuks on hambapesu meil...Tere Gerda Esimene, lihtsaim võimalus on lihtsalt proovida hambaarstiga tutvumisega. Vahel tekib arstiga lihtsalt hea klapp ja asi sujub. Paraku ei toimi see alati. Teine võimalus on anda lapsele enne... loe edasi »
Ailiki küsis
19.märts 2016
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
21.märts 2016
Tere. Laps kukkus esimese piima hamba pooleks, suus on alles juur ja mõned hamba killud igemes kinni. Mida teha kas minna arstile näitama või ei tee arst midagi?Tere! Ikka arstile. Tervitan! loe edasi »
Eda küsis
13.märts 2016
suuhügienist Terje Altosaar vastas
21.märts 2016
Tere! Nii minul kui mu 1a9k tütrel on hammastega mingi pigmendiprobleem - hambakaelte lähedusse tekivad pruunid randid, hambad ise on mõlemal terved (mul vähemalt ja mu enda hambaarst piilus korraks...Tere Eda Hambaid nägemata on küsimusele raske vastata. Rant hammaste servas võib viidata: ---algavale kaariesele (tekkima hakkavatele hambaaukudele). Sel puhul tuleks lihtsalt jätkata hoolsat hammaste pesu nii hommikul kui ka... loe edasi »
Aire küsis
01.märts 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
03.märts 2016
On suur mure seoses hambaga. Nimelt on mul juureravi pooleli. Hetkel on peal prooviplomm osaliselt vist sest seda on sealt suurem osa ära tulnud ja oleksin pidanud uuesti minema hambaarstile,...Tervist, pooleli olev juureravi kui hammas on veel hermeetiliselt suletud ei tohiks lapsele mingit mõju osutada. soovitan ikka, kui on võimalik, seal hambal kasvõi ajutine plomm uus panna kui vana... loe edasi »
Karin küsis
12.veebr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
02.märts 2016
Tere Lapsel on lõikumas esimesed alumised jäävhambad, kuid hammaste servad on väga sakilised. Millised vitamiinid või mineraalid toetavad hammaste normaalset arengut ja kuidas saaksin seda veel toetada? Tänud ette!Tere Karin, Vabandan vastuse pika viibimise pärast. Jäävhammastel ongi servad oluliselt sakilisemad kui piimahammastel. Elu jooksul need servad kuluvad ja ühtlustuvad. Üldjuhul ei pea hammaste tervena hoidmiseks mingeid lisamineraale sööma.... loe edasi »
Maarja küsis
04.veebr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
10.veebr. 2016
Tere. Olen 22 nädalat (5 kuud) rase ning tean, et mul on 7 aastat tagasi juureravi saanud hamba all nii suur põletik, et see tuleks eemaldada (ma seda põletikku ei...Tere Maarja! Kui see põletikuga hammas hetkel otseselt häda ei tee, siis soovitan raseduse ajal temaga mitte midagi ette võtta. Samas kui tekivad kaebused nagu valu, siis tuleks kaaluda välja... loe edasi »
Hanna küsis
25.jaan. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
26.jaan. 2016
Tere Murdsin eelmisel nädalal hambaplommist tüki ära (tegu on hambaga, kus on juur välja võetud) ja nüüd on näha selline mustendava-läikiva sisemusega auguke hambas. Minu küsimus on, kas sealt võib...Tervist, kui see hammas, enne murdumist oli Teil täielikult ravitud, e. ravi ei olnud pooleli, siis ei tohiks sealt seest küll midagi immitseda. Kui selle hamba ravi oli aga pooleli... loe edasi »
Karin küsis
24.jaan. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
26.jaan. 2016
Tere! mure selline, et mu 6 aastane poeg sai kelguga vastu nägu ja murdis ära oma just tulnud esimese hamba. Hammas oli igemest väljas umbes 3-4 mm. Mis peaksin nüüd...Tervist, mida varem arstile pääseb seda parem. Siin tuleks hinnata kahjustuse ulatust ja kas hambasisene närviruum on avatud või mitte. Ilma nägemata on raske öelda. Kui olete Tallinnast võite pöörduda... loe edasi »
Kristi küsis
10.nov. 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
11.nov. 2015
Tere! Olen 26ndat nädalat rase ning käisin pühapäeval(08. 11) hambavaluga erakorralises. Seal suretati tagumisel tarkusehambal närv ning pandi ajutine plomm ja kästi 10 päeva pärast tagasi tulla välja tõmbama. Panin...Tere Kristi, Teie kirjelduse järgi tundub, et hambale pandi närvi suretamiseks mürk ning 10 päeva pärast tuleks eemaldada kas hammas või siis mürk hambast. Raseduse puhul tuleks kaaluda, mis on... loe edasi »
Heidi küsis
30.okt. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
03.nov. 2015
Minu 2-a 1k. tütrel on ühel poolel ülemine silmahammas seespool kui alumine silmahammas. Kas peaks näitama seda minema? Peseme hambaid 2 korda päevas, muid muresid pole. Öösel on lutt tal...Kui ma nüüd kirjelduse järgi õigesti aru sain, siis võib olla tegemist risthambumusega, mida nii noorelt veel olla ei tohiks. Võiksite kindlasti nõu küsida vähemalt oma hambaarstilt. Laste piimahammaste risthambumust... loe edasi »
Eveli küsis
09.okt. 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
12.okt. 2015
Tere, Mureks on 1, 7aastase lapse hammaste lõikumine. Pooleteise aastaseks saamiseni oli tal lõikunud 8 esimest hammast, suuri hambaid lõikunud veel ei ole, kuid mitu kuud on igemed nende hammaste...Tere Eveli, Teie perearstil on tõepoolest õigus. Kõik me oleme erinevad ning hammaste lõikumine ning lõikumisaeg on lasteti väga erinev. Kui on näha, et igemed punnitavad, siis on ju lootust,... loe edasi »
Reelika küsis
30.sept. 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
01.okt. 2015
Tere! Laps kurtis eile meeletut peavalu. Hommikul ärkas paistes põsega. Käisime kohe hambaarsti juures, kus eemaldati hambal plomm ja pandi rohtu. Nüüd on paistetus veel suurem (pool nägu), lisaks tõusis...Kindlasti ei ole paistetus normaalne asi. Kui tugevalt paistes tuleks abstsess avada, mäda väljumisel paistetus väheneb. Selleks aga vaja minna hambaarsti juurde jälle. loe edasi »
Kaido küsis
26.sept. 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
06.okt. 2015
Tere! Minu küsimus puudutab lapse hambaravi. Tal olid kaks eesmist hammast pealt katki. Käisime hambaarsti juures, pandi täidet. Kuid laps alles 2 a ja 6 kuud vana ja arstil lihvida...Tere Kaido, Tõenäoliselt on tegu täidisematerjaliga, mis ka ise vaikselt aja jooksul kulub ja teravused vähenevad. Võite proovida lapsega veel ka arsti juurde minna, et äkki õnnestub natuke siluda. Kui... loe edasi »
Raili küsis
19.sept. 2015
hambaarst Kristin Laugus vastas
28.sept. 2015
Tere, Minu mure on 8. Aastane kes keeldub hambaravist. Osad piimahambad päris lagunenud, aga ei valuta. On hambaarstil käinud aga läbi suure vaeva, nüüd keeldub täielikult. Kas oleks mõistlik hambaravi...Tere Raili, soovitaksin pöörduda lapsega esmalt hambaarsti vastuvõtule, et täpsustada üle olukord tema suus. Lastega hambaarsti juures käimine võibki teinekord päris keeruline olla, aga ülimalt oluline on last julgustada. Kui... loe edasi »
Jana küsis
17.sept. 2015
ortodont Kirsten Nigul vastas
21.sept. 2015
Tere! Kas raseduse või imetamise ajal breketite panek ja kandmine võib lootele/lapsele kuidagi halvasti mõjuda nt kas materjal, millest breketidetailid tehtud, võivad eritada mõnda kahjulikku ainet? Kas imetamise ajal breketite...Breketraviks kasutatavad materjalid on nii inimesele kui lootele ohutud. Imetamise ja raseduse ajal kipub inimene sagedamini sööma ja sellest tulenevalt võib olla soodustatud hambaaukude ja igemepõletiku teke. Kui patsient järgib... loe edasi »
Pille küsis
13.sept. 2015
hambaarst Kristin Laugus vastas
16.sept. 2015
Tervist, kas on võimalik, et 5 aastasel lõikub 6alumine hammas ja teeb vahelduva eduga väga suurt valu juba rohkem kui kuu aega. Paracetamol ega ibuprofen eriti ei aita. Igemelt näha...Tere Pille, 5-aastasel lapsel on alumise kuuenda hamba lõikumine võimalik küll. Soovitaksin ikka pöörduda lapsega hambaarsti vastuvõtule, et välja selgitada valuallikas ja vastavalt sellele raviskeem. Heade soovidega, dr. Kristin Laugus... loe edasi »
Merit küsis
03.sept. 2015
suuhügienist Terje Altosaar vastas
11.sept. 2015
Tere Küsimus puudutab 3a lapse hambaid. Lapse 4 esimest hammast on täitsa ära ussitanud (ainult tüükad) ja lagunema hakkasid juba enne esimest sünnipäeva. Oli rinnalaps ja lutipudelist ei ole süüa...Tere Merit Hambaauguks ehk kaariesekahjustuseks nimetame hamba kõvakoe kahjustust, mille on põhjustanud hambapinnal elava mikroobikihi ehk biofilmi elutegevuse jääkaine - piimhape. See hape söövitab hambakude ehk lahustab sellest välja mineraale,... loe edasi »
Tõnis küsis
07.mai 2015
suuhügienist Terje Altosaar vastas
11.mai 2015
Tere! Mure 1. 5aastase tirtsu hammastega. Hetkel veel on laps rinnapiimal, hambaid peseme kaks korda päevas spetsiaalse pastaga, magusat ei söö. Esimeste hammaste ja igeme piiril on tekkinud pruun osa...Soovitan pöörduda oma hambaarsti poole kliiniliseks kontrolliks. Julgen arvata, et tegemist võib olla hambaaukudega e. kaariesega. Hambakaariesest, on ohustatud ka imikud ja väikelapsed, kellel võimaldatakse vanemate/hoidjate poolt kogu päeva jooksul... loe edasi »
Evelin küsis
21.märts 2015
suuhügienist Terje Altosaar vastas
26.märts 2015
Küsimus siis selline et mu 1, 6 aastasel lapsel esihambad täiesti lagunenud ja pruunid. Millest see võib olla kuna hambaid laseb korralikult pesta ja pudelist oleme juba pool aastat eemale...Raske on (teoreetiliselt) üheselt hinnata, millega tegemist. Soovitan pöörduda oma hambaarsti juurde ja kliinilise vaatluse põhjal leida vastav ravimeetod. Tõenäoliselt on tegemist lutipudelikaariesega. Tähtis on probleemi põhjused välja selgitada ja... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 21
1-20 / 413

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (143)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (214)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (78)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (585)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (405)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (332)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (114)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (377)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (602)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (259)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"