Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Korduma Kippuvad Küsimused

Korduma Kippuvad Küsimused

Enne oma küsimuse esitamist vaadake, kas sellele juba siin varem vastatud pole, sest 1/3 kõigist meile esitatavatest küsimustest korduvad.
1 2 3 4 5 6 
1-20 / 104
Sirli küsis
17.mär 2015
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
23.mär 2015 20:45
Tere, mul selline mure, hambast tuli plomm ära ja nüüd on neli päeva hammas nii hullult valutanud, et isegi magada ei saa, võtan valuvaigisteid, kuid ei aita needki, sooviks teada...Tere Sirli! Tänud küsimuse eest, kuid konkreetset vastust hetkel raske anda. Ärge pange pahaks, aga sellised küsimused meenutavad alati situatsiooni, kus kujutan end ette, et helistan autohooldusesse ja ütlen, et... loe edasi »
Inna küsis
07.veeb 2015
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
12.veeb 2015
Hambaigeme peale tuli paistetus. Tehti arsti juures kanali puhastust, täideti ära, aga paistetus ei läinud mööda. Läksin teise arsti juurde kus selgus, et seal all on mäda veel. Kas eelmine...Tere Inna! Tänud küsimuse eest! Juureravi on teema, mis ikka ja jälle tekitab küsimusi ning mille ravil on erinevad koolkonnad. Ühed arstid leiavad, et hammas tuleks saada võimalikult kiiresti lõpliku... loe edasi »
Jürgen küsis
02.veeb 2015
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
12.veeb 2015
Olen 48, M. Muidu ma hambaarsti ei karda, aga mul on irratsionaalne hirm protseduuridejärgse veritsuse ees. Olen isegi psühhiaatri poole pöördunud selles küsimuses. Objektiivselt ilmselt midagi viga pole; näiteks hamba...Tere Jürgen! Nagu isegi ütlete ja mõistate, on antud probleemiolemus põhjendamatu. Kuid nagu paljudel esineb põhjendamatut hirmu, või nimetame seda siis foobiat, nt kõrguse, ämblike vms suhtes, olete Teie leidnud... loe edasi »
Marko küsis
30.Jaan 2015
ortodont Kirsten Nigul vastas
04.veeb 2015
Tere. Mul on selline küsimus. Hambad on suus veidi korrapäratult. Kas 30ndates aastates noormees saab ka veel kasutada breketeid ? AitähHammaste asendeid on võimalik korrigeerida igas vanuses. Peamine on, et suutervis oleks hea korras ja patsiendi enda soovi breketraviga tegeleda. loe edasi »
Priit küsis
28.Jaan 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
02.veeb 2015
Vaatamata enda noore välimuse ja noore vanuse kohta on põhimõtteliselt mult juba kümmekond hammast läinud, ülemiselt hambarealt 3 tagumist ja eest üks terve ja teine poolik hammas ja alumiselt hambarealt...Tuleks pöörduda hambaarsti poole, kest tegeleb hammaste proteesimise ja -implantatsiooniga. Proteetilisi lahendusi on mitmeid, ja vastavalt sellele ka erinevad hinnad. Hinnapakkumist ja raviplaani tuleks küsida oma hambaarstilt, virtuaalselt ma mingeid... loe edasi »
Kaimar küsis
22.Jaan 2015
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
12.veeb 2015
Tere sooviks küsida teilt kui hambaarstilt, kui suus on ainult juurikad mis on igemetega tasa mis valutavad vahetpidamata hirmsasti ja turses nii et süüa ei saa ega magada, kas see...Tere Kaimar! Põletikulised hambajuured on kindlasti üldtervisele potentsiaalseks riskiteguriks. Samuti on häiritud seedesüsteem, kuna seedekulgla esimene lüli on suuõõs, kus toitu tuleks korrektselt mäluda - hetkel on see Teie puhul... loe edasi »
Lilija küsis
18.Jaan 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
23.Jaan 2015
Tere. Kas teie kliinikus tehakse narkoosi? Kuna mu hammaste seis on väga halb ja ma olen väga arg siis äkki saab narkoosiga hambad korda. Niipalju kui mul veel neid on....Tervist, meie kliinikus narkoosi ei tehta. Narkoosi umbkaudne hind on 500 eur/tund millele lisandub siis hammaste ravi hind. loe edasi »
Anni küsis
21.aug 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
03.sept 2014
Tere, oleks soov paigaldada breketid, aga eelnevalt arsti juurde minnes sooviks teada mis võiks olla hinnakiri ülemistele hammastele (olen kuulnud, et 1000 eurot, kas kusagil soodsamalt ka on?) ja mis...Enne ortodondi poole pöördumist peaks hambaarstil laskma kontrollida hammaste ja igemete tervist. Kõik põletikud peavad enne ortodontilise ravi algust olema ravitud. Keskmine breketravi maskumus ühel hambakaarel on umbes 1000-1500, hind... loe edasi »
Marie küsis
07.mai 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
15.mai 2014
Tere! Minu 10 aastasel lapsel on sügavhambumus alumisel hambakaarel ja ülemisel hambakaarel on ainult üks hammas natuke viltu. Kas siis peab panema breketid ikkagi mõlemale hambakaarele ja palju on üldse...Sügavhambumuse põhjuseks on enamasti nii alumiste kui ülemiste hammaste liigne lõikumine üksteisest mööda. Probleemi raviks on vaja panna breketid mõlemale hambakaarele. Keskmine beketravi maksumus kahel hambakaarel on umbes 2500 eurot... loe edasi »
Mairis küsis
26.mär 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
05.mai 2014
Tervist. Käisin laupäeval tasulises esmaabis. Olen hetkel 19 aastane. Hammas valutas ning otsustati, et tuleb närv eemaldada. Maksis see kokku mul kõik 57 eurot. Hammas aga valu järele ei andnud....Tere Mairis! Tänud küsimuse eest. Hambaarst. ee nö sõprusportaalil Arst. ee-l on hetkel kuuteemaks "Hambaravi", mille raames mul paluti vastata enamlevinud küsimustele hambaravis. Täpselt need punktid, millele küsite kommentaari, on... loe edasi »
Marie küsis
09.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
12.mär 2014
Tere, olen 14 aastane tütarlaps ja küsimus seisneb selles kas n. ö. kihvad (üleval reas tagant 5ndad hambad on reast ~3-5mm eespool/kaugemal) läheks breketravi ka mingil moel haigekassa alla, või...Ortodontiline ravi kompenseeritakse alla 19-aastaste isikutel järgmiste diagnooside korral: 1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam; 2) progeenne hambumus; 3) lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid; 4) peetunud... loe edasi »
Triinu küsis
21.Jaan 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.Jaan 2014
Tere! Mul oleks küsimus, et kas ma saaksin breketid tasuta kui mul on 2 niiöelda kihva? Kui ei saaks tasuta siis kui palju kokku maksaks?Ortodontiline ravi kompenseeritakse alla 19-aastaste isikutel järgmiste diagnooside korral: 1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam; 2) progeenne hambumus; 3) lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid; 4) peetunud... loe edasi »
Mari-Liis küsis
21.Jaan 2014
ortodont Triin Jagomägi vastas
24.Jaan 2014
Tere! Olen 16-aastane ja mul on väga kehv hambumus. Mitmed hambad on puseriti. Hambavaheks on 8mm ja natuke peale. Kas pole ikka mingit võimalust kuidagi breketeid tasuta saada?Seda oskab täpselt öelda teie ortodont, kes peab sooritama vajalikud mõõtmised. Määrusega on paika pandud järgmised kriteeriumid: https: //www. riigiteataja. ee/akt/123022013001 (2) Lõikes 1 sätestatud piirhindu rakendatakse alla 19-aastaste isikute... loe edasi »
Marje küsis
21.nov 2013
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
13.Jaan 2014
Tere, Minu küsimus puudutab juureravi, õigemini selle tegemise tempot. Olen jälginud, et Teie vastused siin foorumis on alati väga põhjalikud, seepärast suunan küsimuse otse Teile. Juureravi eest teatavasti ei saa...Tere Marje! Tänan heade sõnade eest nii isiklikult kui ka hambaraviportaali hambaarst. ee nimel. Kui laiemalt Teie poolt esitatud küsimusele vastata, siis mis seal salata, enim probleeme tekitabki patsientide ja... loe edasi »
Liina küsis
17.sept 2013
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
20.sept 2013
Kui palju maksab üldnarkoosiga hambaravi 3 aastasele lapsele ?Tervist, kuni 19 a. saamiseni on võimalik teha lastele narkoosis hambaravi haigekassa kindlustuse olemasolul tasuta Tallinna Lastehaiglas ja Medisfääris. Sealt saab ka täpsema info järjekorra pikkusest ja tasulistest võimalustest. Tervitades,... loe edasi »
Tiina küsis
30.aug 2013
hambaarst Kristin Mitt vastas
06.sept 2013
Tere! Lugesin küsimusi ja vastuseid üldnarkoosis tehtavale hambaravile! Selgusetuks jäi vastus : Üldnarkoosis hambaravi pole lahendus, sest magamise pealt funktsionaalseid lahendusi pole võimalik teha. Palun, kas seletaksite lahti. Milline on...Tere, Tiina! Teie küsimus õigustab end täielikult ja on mõistetav, et teema külvab segadust. Võin esmalt lahti seletada mõningaid üldnarkoosis hambaravi kohta käivaid aspekte. Tõepoolest, eelistatud on hammaste ravimine lokaalanesteesia... loe edasi »
Alina küsis
02.apr 2013
hambaarst Marek Vink vastas
05.apr 2013
Tere! Kui palju maksab üldanesteesia? Kui palju kestab?(umbes)Tänasel päeval on tunni maksumus ca 400€ loe edasi »
Kristi küsis
14.sept 2012
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
20.sept 2012
Mul küsimus, läksin hambaarsti juurde (reedel), et vaja tarkusehammas välja tõmmata kuna esimene hambarida hakkab selle pärast viltu minema, tegime pildid ja pani siis plaanilise aja kuu aja pärast, küsis...Tere Kristi! Tänud küsimuse eest. Saan aru Teie murest, kuid ilmselt on siin tegu asjaolude kokkulangemisega. Vaevalt arst ise suutis Teil kuidagi põletiku esile kutsuda : ) Kas just reanimatsioonis... loe edasi »
Sten küsis
15.apr 2012
hambaarst Jan Orn vastas
20.apr 2012
Tere. Sooviksin teada, kas hambaid on võimalik rivvi saada ka muul viisil kui breketite kandmine ja palju see maksta võib?Tere, Lihtsamatel juhtudel saab hambaid ritta ka laminaatide ja kroonidega, kuid see ei pruugi olla odavam ja tihti pole ka võimalik. Pöörduge hambaarsti poole, kes ka proteesib, tema oskab kindlasti... loe edasi »
Teresa küsis
09.apr 2012
hambaarst Triin Kunsing vastas
19.apr 2012
Tere, Minu just 2-aastaseks saanud tütrel ei ole veel lõikunud kõik hambad. Eriti paneb muretsema, et nn. ülemised kihvad on igeme sees punnis ja tunda juba mitu-mitu kuud, aga välja...Tere Teresa, Iga laps on individuaalne ning ei pea vastama raamatus kirjutatud reeglitele. Tundub, et Teie lapsel lõikuvad hambad aeglaselt ja tuleb varuda lihtsalt kannatust. Kindlasti ükskord need hambad ka... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 
1-20 / 104

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (97)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (65)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (210)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (389)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (299)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (564)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (92)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (343)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (570)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (243)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"