Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Esteetiline hambaravi

Esteetiline hambaravi

Hammaste valgendamine, laminaadid, igemepiiri muutmine, esteetilised breketid ja kroonid, hambarea korrigeerimine, hambakaunistused
1 2 3 4 5 6 ... 23
1-20 / 444
Laura küsis
18.mär 2014
hambaarst Jan Orn vastas
24.mär 2014
Tere, mul on ühel esihambal vaap maas. Noorena rumala peaga värvisin nalja pärast hambaid ja siis kraapisin värvi maha. Valguse käes on hästi näha, et osa hamba siledast pinnast on...Tere, Hambaaemaili on võimalik parandada nii komposiit täidismaterjali, kui ka keraamikaga. Pöörduge oma hambaarsti poole. Tervitades, Jan Orn loe edasi »
Kati küsis
04.mär 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
09.mär 2014
Tere! Käisin hambaga juureravil ja nüüd on sellele hambale krooni vaja. Mis materjalist krooni te soovitate? Kas võtta metallokeraamiline või täiskeraamiline kroon? Olen lugenud, et metallokeraamilised pole nii tugevad(killud võivad...Tervist, krooni valik sõltub mitmest aspektist seal hulgas Teie esteetilistest ootustustest, sellest millist mälumisrõhku kannab kroonitav hammas ja ka sellest kui palju on hambakude säilinud. Metallokeraamilise krooni puhul on kindlasti... loe edasi »
Helina küsis
18.veeb 2014
hambaarst Kristin Mitt vastas
24.veeb 2014
Tere mul on ülevalt paremalt üks kihv valesti kasvanud. Ülejäänud hambad on enam-vähem ilusti sirged, kuid mind häirib tohutult see kihv. Kas selline asi oleks võimalik, et kihv välja tõmmata...Tere Helina, ilma Teie suud nägemata ei ole kahjuks võimalik ravivõimalusi ja -maksumust välja pakkuda. Ravi planeerimiseks on vajalikud diagnostilised uuringud. Heade soovidega, dr. Kristin Mitt Kliinik32 loe edasi »
Annika küsis
03.veeb 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
05.veeb 2014
Tere, kohe 8. aastaseks saaval tüdrukul ülemistel jäävhammastel (kahel keskmisel) mõned valged laigud. Need hambad alles kasvavad. Lugesin internetist, et põhjuseks võib olla liigne fluoriidi tarbimine. Samas oleme kogu aeg...Tervist, valgetel laikudel emaili pinnal võib olla kaks põhjust. Esimene on fluoroos, ehk liigsest fluori tarbimisest, põhjustatud emaili kahjustus, teiseks põhjuseks võib olla algav kaaries emaili pinnal. Antud kirjelduse põhjal... loe edasi »
Kerstin küsis
30.nov 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
04.dets 2013
Tere, Minu esihambale on tekkinud mõra. Tunnen seda keelega ja ka näpuga üle hamba libistades. Millest see tekib? Traumat pole olnud. Kas saan ise kuidagi hoolsam olla, et sellist asja...Keeruline vastata taolisele küsimusele, sest ei tea mis seisus on antud hammas, kas tegemist on intaktse (plommimata) hambaga või plommitud hambaga, kui on täidis siis võib vabalt juhtuda et täidis... loe edasi »
Kristiina küsis
19.nov 2013
hambaarst Jan Orn vastas
25.nov 2013
Tere! Mul on metallokeraamilise krooni serva juurest ige taandunud ja hambakael paljastunud. Tahaksin küsida, kas kusagil oleks võimalik panna sinna plommi, et pikendada selle krooni eluiga? Minu oma hambaarst ütles,...Tere, Igeme taandumine allapoole krooni serva ei vähenda iseenesest krooni eluiga. Kui probleem on esteetikas, siis täidismateriali lisamine krooni serva ei tee seda palju ilusamaks, kuna tekib värvierinevus. Peale selle... loe edasi »
Tiina küsis
27.okt 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
30.okt 2013
Tere Ma sooviksin lasta enda hambaid valgendada, kuid olen lugenud, et kroonitud hambaid ei saa valgendada. Mul on paremal pool taga viimased kolm hammast kroonitud, see ilmselt ei paistakski välja...Tere Tiina! Kroonid ja täidised valgendades tõepoolest värvi ei muuda. Kui esihammastes on palju täidiseid ja need ulatuvad ka huulepoolsele hambapinnale, siis võib valgendamise järgselt tulemus jääda kirju. Kui pärast... loe edasi »
Kati küsis
25.okt 2013
hambaarst Kristin Mitt vastas
01.nov 2013
Tere, Minule paigaldati 4 laminaati ja 2 krooni (hambad dd 12 ja dd 22) ülemistele esihammastele. Lõpptulemust nägin alles siis, kui laminaadid olid minule hammaste külge kleebitud ja kroonitud tsementeeritud....Tere Kati, soovitan kindlasti oma hambaarsti poole pöörduda, et koos arutada ning välja selgitada, mis Teie rahulolematust hammaste osas põhjustab. Tavaliselt on mõistlik enne lõplikku tsementeerimist põhjalikult oma hambaid vaadata... loe edasi »
Olga küsis
07.sept 2013
hambaarst Regina Kuningas vastas
13.sept 2013
Tere, mureks on see, et mul on ülemised esihambad teistest hammastest suuremad. Olen selle pärast väga mures. Kas on võimalik mingil viisil esihambaid teha korda, millised oleksid võimalused ning umbes...Tervist, kui Te vaatate ka oma teisi hambaid siis märkate, et nad kõik ei ole täpselt ühtemoodi. Iga hambal peab olema teatud kuju ja suurus. Päris esimesed ülemised hambad peavad... loe edasi »
Kairi küsis
30.aug 2013
ortodont Kirsten Nigul vastas
03.sept 2013
Tere! Ma olen 15-aastane neiu ja mul on ülemised esihambad teistest hammastest tunduvalt suuremad ja kahe esihamba vahel on u 2 mm vahe. Kas seda saaks parandada, kuidas ja kas...Suure tõenäosusega on vajalik breketravi kombineerida hambaraviga. Breketravi käigus suletakse esihammaste vaheline vahe ja tekitatakse ruumi kitsaste hammaste laiendamiseks. Hambaarst laiendab kitsaid hambaid, et need oleksid esihammastega sümmeetrias. Breketravi eest... loe edasi »
Kersti küsis
20.apr 2013
hambaarst Regina Kuningas vastas
23.apr 2013
Tere! Tekkis küsimus, et kas hambavalgendusplaastreid on soovitatav kasutada? Kas need mõjuvad hammastele laastavalt või ei tee väga kahju ning kas neid tohib üldse kasutada? Mida teie, kui hambaarst, hambavalgendusplaastritest...Tervist, usun, et hambavalgendus plaastrid nagu ka kõik muud koduseks kasutamiseks mõeldud hambavalgendamise tooted on õige kasutamise puhul ohutud. Hambavalgendusplaastritega mul puudub isiklik kogemus, kuid arvan, et see on hea... loe edasi »
Mihkel küsis
16.apr 2013
hambaarst Regina Kuningas vastas
17.apr 2013
Tere! Sain pool aastat tagasi korraliku trauma ülahuule pihta, üks esihammastest tõmbus halliks, kui suur on tõenäosus et peale juureravi ja seesmist valgendamist hammas oma normaalvärvi tagasi saab? ja mis...Tervist, mida varem Te juureraviga ja valgenduse peale hakkate seda suurem tõenäosus on, et saate hea tulemuse. Kui valgeks hammas valgenduse käigus läheb on raske öelda, kuid valgemaks kindlasti. Mikroskoobiga... loe edasi »
Urmo küsis
16.apr 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
17.apr 2013
Tere selline kysimus et esineb suus ruumipuudus ülemisel real, 2 esihammast, esimene on veits taga ja teine on ees ja viltuselt jookseb teise esihamba peale. Kas on võimalik tõesti ravida...Kui hammas vales asendis ja reast väljas, oleks kõige mõistlikum rakendada ortodontilist ravi. Mõnel juhul võib tõesti proovida asja parandada krooniga, kuid see oleks palju radikaalsem lahendus, mis rikuks tegelikult... loe edasi »
Kati küsis
27.veeb 2013
ortodont Kirsten Nigul vastas
04.mär 2013
Tere! Selline mure: olen 19-aastane neiu ja ülemisel real on valehambumus, täpsemalt siis ühel poolel ainult, keskmine lõikehammas on teise keskmise peal (sirge keskmise) ja sellele eelnev lõikehammas on kuidagi...Viltuste hammaste asendite parandamiseks on parim lahendus nende asendi korrigeerimine breketitega. Breketravi korral säilitame väärtusliku terve hambakoe. Terve oma hammas on kõige kauakestvam lahendus, tervete ja sirgete hammaste eest hoolitsemine... loe edasi »
Mari küsis
27.veeb 2013
hambaarst Marek Vink vastas
04.mär 2013
Tere, sooviks vastuseid mõnedele küsimustele, esihammas suretatud ja tumedam toon teistest hammastest. Kas on võimalik seda valgendada ka teisiti, ilma, et peaks kasutama kas laminaadi, lumineeri või krooni panemist? Ja...Võimalusel tuleks alati tegelda põhjustega. Esihamba värvimuutuse põhjus on juureraviprotseduur, mille juures jäid hambasse vererakud, mille rauasoolad nüüd hamba värvimuutust põhjustavad. Ehk siis tuleks kõigepealt hambakroon seest ära puhastada ja... loe edasi »
Katrin küsis
21.veeb 2013
hambaarst Marek Vink vastas
25.veeb 2013
Tere, mul on selline mure, et mul esihammastel on vahe. Kas seda on võimalik täita? Ja kuhu kanti jäävad selle hinnad? Ja kas on võimalik, et helistan oma hambakliiniku registratuuri...Kõige lihtsam on seda täita täidismaterjali hambale lisades. Vahest on vajalikud keraamilised laminaadid. Kõige aeganõudvam oleks ortodontiliselt vahe koomale tõmmata. Nii et protseduur võib kesta 1/2 tunnist mitme aastani sõltuvalt... loe edasi »
Kätlin küsis
21.veeb 2013
hambaarst Regina Kuningas vastas
04.mär 2013
Tere, olen kaalunud hammaste valgendamist aga mul on 2 hammast väljavahetatud, üks neist esihammas, mis paistab teistest heledam. Kui valgendada siis millise võimaluse vahel valida, kuna tänapäev pakub nii palju...Tervist, ma usun, et kõik Eestis ametlikus müügis ja pakkumises olevad hammaste valgendusmeetodid ja -vahendid on kasutamiseks ohutud. Seega selliseid, mida kindlasti ei tohiks kasutada mina ei tea. Kõik valgendused... loe edasi »
Tiina küsis
01.veeb 2013
suuhügienist Terje Altosaar vastas
04.veeb 2013
Tere. Selline küsimus oleks, et kui tihti võib kasutada valgendavat hambapastat? Ning kas olete kuulnud midagi White Glo hambapastast, on see hea? Tänud ette!Sisaldagu hambapasta või pulber nii erilisi koostisaineid kui tahes, jääb sellest üksi siiski väheks ja reklaamides lubatud imesid see paraku ei tee. Tegelikult on kõige olulisem hoopis hammaste mehaaniline puhastamine... loe edasi »
Meeri küsis
10.Jaan 2013
hambaarst Marek Vink vastas
11.Jaan 2013
Tere! Mul on terved, veidi kollakad hambad. Sain jõuludeks võimaluse hambaid valgendada fotovalgendusega. Mu isa ja ema on sellele kohutavalt vastu ja paluvad mitte valgendada. Kui ohtlik on fotovalgendus? Mul...Valgendusprotseduur iseenesest ei ole väga ohtlik ja lihtsustatult võib seda võrrelda juuste blondeerimisega. Ohtlikuks teeb hammaste valgendamise selle ebaprofessionaalne oskamatu kasutamine. Suurbritannias nimelt sai klient kosmeetikasalongis läbiviidud valgendusprotseduuri käigud eluohtliku... loe edasi »
Stella küsis
20.dets 2012
hambaarst Jan Orn vastas
27.dets 2012
Tere, mul seisab varsti ees ülemise lõualuu täielik proteesimine ja sooviks teada, kas on võimalik proteesihammaste välimust/asetust ka ise valida. Kuna mul on ülemine lõualuu alumisest eespool, võivad tavalised "miljoninaeratuse"...Tere, Kõigi proteeside puhul on tähtsad nii funktsioon, kui ka välimus. Kindlasti on hea, kui patsiendil on visioon oma hammaste kohta. Võimaluse piires arvestatakse alati patsiendi soovidega. Tervitades, Jan Orn loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 23
1-20 / 444

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (30)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (371)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (51)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (281)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (546)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (201)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (74)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (70)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (553)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (309)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (226)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"