Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Esteetiline hambaravi

Esteetiline hambaravi

Hammaste valgendamine, laminaadid, igemepiiri muutmine, esteetilised breketid ja kroonid, hambarea korrigeerimine, hambakaunistused
1 2 3 4 5 6 ... 24
1-20 / 476
Mari küsis
12.apr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
17.apr. 2016
Tere! Minu ülemised esihambad on ebaloomulikult pikad ja seetõttu sooviksingi teada, kas oleks kuidagi võimalik neid lühemaks teha. Tean, et lamineerimisega näiteks on võimalik hambakuju muuta, juhul kui hambad on...Tere Mari! Raske on midagi öelda kui hambaid pole näinud. Soovitan pöörduda hammaste taastamise ja proteesimisega tegeleva hambaarsti vastuvõtule, kes saaks olukorda hinnata ja võimalikke ravivariante välja pakkuda. Kõike head... loe edasi »
Jaanika küsis
02.märts 2016
ortodont Kirsten Nigul vastas
07.märts 2016
Tere! Probleem selles, et hambumus on paigast ära ja lisaks üks hammas puudu. Ülemistel esihammastel on suur vahe ning ka alumised paiknevad kõveralt. Lisaks on alt puudu üks külgmine hammas....Ravi planeerimine peab toimuma koostöös hambaarsti ja ortodondi vahel. Hambaarst annab hinnangu olemasloevatele hammastele, hinnates, kas mõni hammas vajab veel eemaldamist. Ortodont hindab võimalusi hambumuse korrigeerimisel. Vahel on vaja hammaste... loe edasi »
Kätlin küsis
29.veebr. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
07.märts 2016
Tere! Elasin lapsena Pärnumaal ja osaliselt praegugi seal ning nagu nüüdseks teada, on seal fluoritase vees väga kõrge. Kuue aastasena polnud mul muidugi sellest õrna aimugi ning hambad said rikutud....Tere Kätlin, mõistan Teie muret seoses esihammaste esteetikaga. Kahjuks Haigekassa ei kompenseeri taolist ravi. Ei oska kahjuks öelda, kui suured esihammaste täidised hetkel on ning kas tasub seetõttu valgendada või... loe edasi »
Liisi küsis
09.veebr. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
11.veebr. 2016
Mul on esihammaste kõrval olevad hambad mõlemal pool kasvanud viltu. Breketite konsultatsioon on tehtud, kuid siis tuleks teha ka alalõua operatsioon ja mitu tervet hammast välja tõmmata, mida aga ei...Tere Liisi, vastus on jah ja ei... Ilma Teie hambumust, naeratust, röntgepilte jms nägemata on väga keeruline konkreetset vastust anda. Soovitan pöörduda proteesiarsti konsultatsioonile, kes selgitab välja, kas... loe edasi »
Kadri küsis
02.veebr. 2016
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
10.veebr. 2016
Tüdruk avastas, et ta näopooled ei ole sümmeetrilised. Vanust hetkel 14. Jah, tõepoolest ei ole üldse ühesugused, aga ma ise märkasin seda alles tema ütlemise peale. Ma ju iga päev...Tere! Selleks tuleks pöörduda esmalt näo-lõualuukirurgi vastuvõtule. Tuleks anda spetsialisti poolne hinnang olukorrale ning teostada vajalikud uuringud. Lõualuudel on olemas oma kasvutsoonid. Kui Teie kirjeldust lugeda, siis tuleks probleemi olemust... loe edasi »
Liis küsis
21.jaan. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
21.jaan. 2016
Tere. Minul on lapsest saati olnud nii alumiste, kui ka ülemiste hammaste suht suured vahed. Vanust on nii palju, et vanal ajal minu vanemad seda tähele ei pannud, kuid nüüd...Tervist, olukorda saab hakata lahendama kui põhjus on selge. Siin kohal tuleks välja selgitada, miks hammaste vahel vahed on, kas on lihtsalt väikese suurusega hambad (seda tuleb vahest ette) või... loe edasi »
Viive küsis
14.jaan. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
15.jaan. 2016
Tere head hambaarstid! Mure on suur! Tahaks ilusat naeratust, aga osa hambaist peaks enne eemaldama: -( Praegu suus protees, mida mitmeid kordi parandatud ja oma aja ära elanud. Kui laseksin...Tervist, variant oleks selline, et tulla hambaarsti juurde konsultatsiooni. Siis kokku leppida ajas, millal Te saaksite tulla seda hammast eemaldama. On võimalik ka eelnevalt planeerida nii, et olemasolevale proteesile pannakse... loe edasi »
Marek küsis
10.dets. 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
13.dets. 2015
Tere! Ma olen 19 aastane ja mul jookseb väike joon alates igeme algusest kuni hambaotsani välja. See ei valuta väga, kuigi tunnen seda natuke, kui puutun seda sõrmega. Millega võib...Tere Marek! Tõenäoliselt on tegu mõraga, mis on mingil põhjusel tekkinud (trauma, hambumusprobleemid). Kõige paremini saaks probleemi tõsiduse ja põhjuse tuvastada hambaarsti vastuvõtul. Kõike head soovides, Triin Kunsing loe edasi »
Laura küsis
07.dets. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
09.dets. 2015
Tere! Olen 17 aastane ja esihammaste vahel on vahe. Ülejäänud hambad on arstide sõnul väga ilusti reas, kuid mind häirib see nö iluviga. Sooviksin teada, kas on võimalik ilma breketiteta...Osadel juhtudel saab teha esteetilised täidised, mis maskeerivad probleemi. Kuni 19nda eluaastani tasub täidiste maksumuse haigekassa. loe edasi »
Juuli küsis
01.dets. 2015
ortodont Kirsten Nigul vastas
07.dets. 2015
Tere! Mul on selline küsimus, et kas on võimalik kuidagi igemeid taandada? Mul on olnud breketid, hambad on muidu korras, kuid need on küllaltki väiksed, sest ige katab neid. Kui...Liigsete igemete eemaldamisega tegeleb tavaliselt igemeravi arst ehk parodontoloog. Kergemaid protseduure viivad läbi ka hambaarstid ja ortodondid. Täpne ravi sõltub probleemi iseloomust - lihtsamatel juhtudel eemaldatakse ainult iget, raskemate juhtudel... loe edasi »
Sigrit küsis
16.nov. 2015
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
18.nov. 2015
Esihammaste vahe on kinni ehitatud täidisega ja soov on lasta hammastele teha fotovalgendus. Hambad muidu suretamata ja muus osas kõik hästi aga muret teeb kas fotovalgendus jätab täidisega nö kinniehitatud...Tere! Lisan Teile siia ühe enda kirjutatud artikli teemal Hammaste valgendus. Usun, et saate põhjaliku ülevaate. "Hammaste valgendamine on muutunud üheks tavalisemaks protseduuriks hambaravi kabinettides, olles üks populaarseim teenus kosmeetilises... loe edasi »
Milla küsis
04.nov. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
08.nov. 2015
Tere! Tahaks teada kui palju maksavad hambalaminaadid? Kas võib need paigaldada kui puuduvad mõlemalt poolt tagumised hambad? Ette Tänades. MillaTervist, hambalaminaadid maksavad umbes 400 eur tükk. Nende paigaldamise eelduseks on korras hammaskond ja piisav mälumispind. Kui tagumised hambad puuduvad ja mälumine toimub rohkem esihammastega, siis kahjuks ei pea laminaadid... loe edasi »
Piret küsis
21.okt. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
25.okt. 2015
Tere, 15 aastasel neiul juhtus õnnetus ja vastu hambaid põrganud kõva ese murdis ta esimese lõikehamba risti pooleks. Hambad on tal heas korras ja hambaauke pole olnud. Mis võimalused on...Tervist, kui tal on Eesti Haigekaasa olemas, peaks ta saama selle hamba taastatud komposiit täidisega täiesti tasuta e. Haigekassa kannab need kulud. Samuti kui hammas vajab juureravi siis need kulud... loe edasi »
Regina küsis
20.okt. 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
21.okt. 2015
Tere! Käisin hiljuti hambaid valgendamas ning nüüd on mul esihamba peal pikk joon(mõra?). Mida peaksin sellega tegema?Tere Regina, Tõenäoliselt on tegemist hambal eelnevalt juba olnud mõraga, mis valgendamise tagajärjel muutus lihtsalt nähtavamaks. Inimesel tekib elu jooksul hammastele suuremaid ja väiksemaid mõrakesi, mis üldjuhul ravi ei vaja.... loe edasi »
Sigrid küsis
27.sept. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
30.sept. 2015
Tere Mul on teile ortodontia alane küsimus. Mul on kunagi breketid olnud aga nüüd on tarkusehambad lükanud ühe esihamba uuesti ettepoole. Juba enne eelmiseid breketeid tõmmati välja kaks jäävhammast ning...Tervist, ilma Teid ja teie hambaid nägemata on raske hinnata kui palju ruumi hambakaares puudu on. Nii või naa peate breketite panemiseks pöörduma ortodondi juurde, arst hindab kui palju ruumi... loe edasi »
Kati küsis
18.aug. 2015
hambaarst Timo Paberit vastas
31.aug. 2015
Tere, 4 kõrvutiasetsevat esihammast on juureravitud umbes 20 aastat tagasi, samuti on hammastel suured plommid. Mis oleks kõige parem variant hammaste taastamiseks ja ilusamaks tegemisel, kas laminaadid või kroonid? Hambaarst,...Tere! Sellele küsimusele on keeruline anda konkreetset vastust, sest kõik sõltub juureravitud hammaste seisundist ning sellest, kui palju on säilinud oma hamba materjali. Kaasaegne konservatiivne kontseptsioon seisneb juureravitud eeshammaste tugevdamises... loe edasi »
Kaimo küsis
15.mai 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
22.mai 2015
Tere. Mure selline, et oman kahjuks ülemist hambarida, milles üks hammas teistest tahapoole surutud ja rikub tänu sellele ilusa üldpildi täielikult. Kas on ka mõni selline võimalus, et saada selle...Tervist, Kui ma Teist õieti aru sain eesmärk on ilus hambakaar/naeratus ? Lähte material tundub ka Teie kirjenduse järgi korras olevat. Alustada tuleks ülevaatusest ja esteetilisest analüüsist, määramaks soovitud lõpptulemust,... loe edasi »
Gerli küsis
12.mai 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
18.mai 2015
Tere! Soovitasite ühele murekirjale vastates fluoroosi kahtlusega hammastel esinevate laikude puhul kasutada infiltreerimist meetodiga ICON. Sooviksin sellest täpsemalt teada, kas ja kes seda Eestis/Tartus tehakse? Mis alternatiive veel on fluoroosist...Tervist, ei oska öelda kes seda protseduuri Tartus teeb. Seda peaks vist igast kliinikust eraldi küsima, ega muidu teada ei saa. Või äkki mõni Tartu arst oskab sellele vastata. Fluoroosist... loe edasi »
Kristin küsis
15.märts 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
19.märts 2015
Tere! Otsisin vastust oma küsimusele siit foorumist, kuid täpselt sama probleemi siiski ei leidnud. Minu mure seisneb ühes silmahambas, mille pealt on ige taandunud ning välja on tulnud väga tundlik...Tervist, selle igeme taandumise põhjuseks võib olla nii liiast tugev harjamine, nagu Te õigesti ka arvasite, kui ka näiteks valest hambumusest tingitud ülekoormus. Konkreetse põhjuse saab välja selgitada peale antud... loe edasi »
Kristina küsis
26.jaan. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
02.veebr. 2015
Tere päevast, kui palju maksab hammaste lumineerimine? Kui näiteks ma tahaks 16 hammast ära teha?Tervist, kui Te mõtlete Lumineeride hammastele panekut, siis meie kliinikus kahjuks Lumineeri kaubamärki ei pakuta. Küll aga võime pakkuda sama asja, mis on teise firma toodang ning seetõttu kannab teist... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 24
1-20 / 476

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (585)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (405)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (78)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (143)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (214)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (332)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (114)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (377)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (602)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (259)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"