Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab hambaarst Reet Pallase

Vastab hambaarst Reet Pallase

Reet PallaseTöötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.
Vaata Reet Pallase kohta infot hambaraviasutuste registrist »Praegu ei saa talle küsimusi esitada
1 2 3 4 5 6 ... 19
1-20 / 377
Janne küsis
18.apr. 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
26.apr. 2012
Tere! Lugesin siin hambaarstifoobia kohta. Ise ei ole käinud ka 8 aastat ja hakkas hammas valutama, kaks nädalat sõin valuvaigisteid, ja siis kui enam ei mõjunud läksin esmaabisse, kus tehti,...Tere Janne, Enne hambaarsti vastuvõtule minekut võite soovi korral võtta ka valuvaigistit. Praeguseks peaks äge põletik olema taandunud ning ka tuimestuse mõjumisega ei tohiks olla muresid. Heade soovidega, Reet Pallase... loe edasi »
Martin küsis
03.apr. 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
09.apr. 2012
Tere! Mul on sihuke probleem, et ülemine purihammas hakkas üle kuu tagasi väga kõvasti valutama, mille peale sõin ma päevas mitmeid valuvaigisteid, kuid kasu oli neist vähe. Nii saigi kaks...Tere Martin, Teie ülemisel purihambal on juureümbruse põletik, mida põhjustavad suure tõenäosusega juurekanalis elavad mikroobid. Sellest põletikust vabanemiseks on vajalik puhastada juurekanalid või eemaldada põletikku põhjustav hammas. Seega soovitan pöörduda... loe edasi »
Kelli küsis
01.apr. 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
09.apr. 2012
Tere! Millest võib olla tingitud plaatjate kildude eemaldumine hammastelt?Tere Kelli, Killud võivad eemalduda hammastelt, täidistelt erinevatel põhjustel - tulenevalt mälumisjõududest, struktuurilistest iseärasustest jms. Täpsema vastuse oskab anda teid üle vaadanud hambaarst. Heade soovidega, Reet Pallase loe edasi »
Monika küsis
23.märts 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
28.märts 2012
Tere, ma ei leidnud vastust oma küsimusele niisiis proovin siin. Lapsepõlves murdsin ühe oma esihamba, see küll parandati kuid läks aja jooksul tumedaks. 5 Aastat tagasi läksin uuesti arsti juurde...Tere Monika, Hamba tumenemine peale traumat viitab hambanärvi kärbumisele. Et hammas on elutu, ei tähenda kahjuks aga, et see valu ei saa põhjustada. Elutul hambal saab olla juuretippu ümbritsevate kudede... loe edasi »
Kaidi küsis
10.märts 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
13.märts 2012
Tere! Kas hambaravi tuimestussüst (ei mõtle siin hamba eemaldamise süsti, vaid puurimise ajaks tehtavat) vähendab antibeebipillide (Yaz) toimet? Ette tänades, KaidiTere Kaidi, Hambaravis kasutatavatel tuimestuslahustel ei ole teadaolevalt antibeebipillide Yaz toimet vähendavat omadust. Heade soovidega, Reet Pallase hambaarst Kliinik 32 loe edasi »
Kristi küsis
06.märts 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
13.märts 2012
Tere taas, tänan Dr Reet Pallase Teid vastuse eest. Täna lasin kohalikul hambaarstil vaadata, koputas ja uuris, ning ütles et see ei ole ikka hambast, et siis oleks kuidagi hambad...Tere Kristi, Kui peetunud tarkusehammastel puudub kontakt suuõõnega, st tarkusehambad on täielikult kaetud igeme ja/või luuga, ei pruugi nad ühtki kaebust põhjustada ning nende eemaldamine ei ole sellisel puhul alati... loe edasi »
Kristi küsis
05.märts 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
06.märts 2012
Tere, minu mure selline. Kuna kõik tarkusehambad on viltu ja ise välja ei tule, on vaja need arvatavasti kirurgiliselt eemaldada. Oskate öelda, kas kõik 4 korraga ja üldnarkoosis ka tehakse?...Tere Kristi, Tarkusehambaid saab eemaldada ka kõik 4 korraga ja ka üldnarkoosis. Tallinnas tehakse seda protseduuri narkoosis Näo-lõualuukirurgia Keskuses ja Kliinik 32-s. Protseduuri eest tuleb ise maksta. Kaelal valuliku koha... loe edasi »
Krista küsis
05.märts 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
06.märts 2012
Täna hommikul katsusin keelega paremal poole ülemise, kõige viimase hamba kõrval igemet, millel oli punn, katsusin näpuga, näperdasin ja siis läks katki järsku, verd tuli. Väga valus ei ole, aga...Tere, Kirja teel ei ole kahjuks antud küsimusele võimalik vastata. Ei saa välistada, et tegu on hamba juuretipu põletikuga, ei saa aga ka välistada, et tegu on lihtsalt väikese haavandiga,... loe edasi »
Kätlyn küsis
28.veebr. 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
05.märts 2012
Tere! Minu mure seisneb selles, et mul on tarkusehammas katki, tükid on väljas ja mõned päevad tagasi hakkas ta valutama, nüüd lõi igeme paiste ja samamoodi on valus. Aga ma...Tere, Kui tarkusehammas on katikne ja põletikuline, on mõistlik see edasiste tüsistuste vältimiseks eemaldada. Imetamine ei ole hetkel vastunäidustuseks. Heade soovidega, Reet Pallase hambaarst Kliinik 32 loe edasi »
Marika küsis
26.veebr. 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
05.märts 2012
Tahaksin teada, kas Eestis kuskil hambaarstikabinetis laserpuuriga ka töötatakse, ma ei môtle, kohta, kus ta on küll olemas, kuid igapäevaselt ei kasutata, kuna hooldus ja osad on kallid ja milleks,...Tere, Eestis on hambaravikabinette, kus on võimalik töötada ka laserpuuriga. Kuna laserpuuriga on hamba puhastamise aeg mitmeid kordi pikem kui tavapuuriga ja puurimisega kaasneb spetsiifiline ebamugav heli, ei ole see... loe edasi »
Triinu küsis
17.veebr. 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
21.veebr. 2012
Tere! Pöördun oma murega esialgu Teie poole. Nimelt teeb juba teist päeva valu alumine hambaige, just see nö. kinniti, mis on huule/lõua ja hammaste vahel. On märgata ka alumiste hammaste...Tere Triinu, Kui ige haiget teeb ja punetav on, oleks hea pöörduda hambaarsti visiidile. Eristada, kas tegu on hamba vahele jäänud toidust tingitud igemepõletikuga või hamba juuretippude ümbruse põletikuga ilma... loe edasi »
Kairit küsis
09.veebr. 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
13.veebr. 2012
Mida tähendab "Hammastumise sündroom"? Loen e-tervisest, et minu 8 kuusele lapsele on arst pannud sellise diagnoosi, kuid mina sain sellest alles nüüd teada. Kas peaksin muretsema?Tere Kairit, Hammastumise sündroomi diagnoosi kasutatakse, kui (lapsel) esineb hammaste lõikumise ajal vaevusi nagu kergesti ärrituvus, söögiisu langus, suurenenud süljevool, tursunud igemed, unehäired, palavik jms. Hammaste lõikumise ehk hammastumise ajal... loe edasi »
Jaana küsis
12.jaan. 2012
hambaarst Reet Pallase vastas
17.jaan. 2012
Tere! Minu peagi 4-aastaseks saav poeg kukkus lasteaias liumäel nii, et igemest tuli natuke verd. Laps ütleb, et hambapesu ajal on valus ning nüüd avastasin, et üleval kaks esimest hammast...Tere Jaana, Tõenäoliselt jääb loksumine ise mõne aja pärast pidama. Jälgima peaks hammaste värvimuutust - kui hambad aja jooksul tumedamaks muutuvad, näitab see, et hambanärvist ja veresoontest koosnev pulbikude on... loe edasi »
Anett küsis
20.dets. 2011
hambaarst Reet Pallase vastas
27.dets. 2011
Tere! mul on mure, et mul üks hammas on niii valus, et isegi õrnalt puudutades on seda tunda. Kuid kevadel (aprillis) käisin hambaarsti juures ja tehti kõik hambad korda. Kas...Tere Anett, Hamba tundlikkuse põhjuse välja selgitamiseks ja raviks soovitan kindlasti pöörduda hambaarsti vastuvõtule. Heade soovidega, Reet Pallase hambaarst Kliinik 32 loe edasi »
Mari küsis
14.dets. 2011
hambaarst Reet Pallase vastas
19.dets. 2011
Umbes aprill 2011 pöördusin hambaarstile, tehti juureravi juba varemalt ravitud 8-ndale hambale. Eelnev ravi oli tehtud aastaid tagasi kellegi teise hambaarsti poolt. Mõne aja möödudes hakkas mul siiski see hammas...Tere Mari, Mõistan, et olete oma tarkusehambaga pikalt hädas olnud. Usun, et peale hamba eemaldamist on mured möödumas. Küsimuste korral soovitan pöörduda oma hambaarsti poole. Heade soovidega, Reet Pallase hambaarst... loe edasi »
Marleen küsis
18.nov. 2011
hambaarst Reet Pallase vastas
05.märts 2012
Ma olen 12a . Mul on küsimus. Minul on üleval 14 hammast aga tagant teine hammas valutab, siis kui ma hambad tugevalt kokku surun, aga muidu ei valuta. Miks mul...Tere Marleen, Valu, mis tekib hammaste kokku surumisel, võib viidata juurepõletikule või hammast ümbritsevate kudede põletikule. Abi leiad kindlasti hambaarsti juurest, kus vajadusel tehakse kontrolliks väike röntgenpilt. Heade soovidega, Reet... loe edasi »
Anton küsis
16.nov. 2011
hambaarst Reet Pallase vastas
21.nov. 2011
Tere, Minu ema soovib teada, et kas Teil on sellist võimalust, kus inimene pannakse magama ja tema hambad ravitakse selle ajaperioodil ära? Tal on kusagil 8 või rohkem hammast üsna...Tere Anton, Kliinik 32-s on olemas ka võimalus narkoosis hammaste eemaldamiseks ja raviks. Üks tund narkoosi maksab 400 Eurot, millele lisandub hambaraviprotseduuride hind. Ravi planeerimiseks on vajalik eelnev konsultatsioon, mille... loe edasi »
Merike küsis
15.nov. 2011
hambaarst Reet Pallase vastas
21.nov. 2011
Tere, sooviks teada mis aineid sisaldab hamba tuimestus? Küsin seetõttu, et alati kui mulle süsti tehakse, on mul peale seda halb olla. Juba seal toolis hakkab kergelt halb, ajab higistama,...Tere Merike, Tänapäeval hambaravis kasutatavad tuimestuslahused sisaldavad toimeainena enamasti artikaiini. Lisaainena sisaldavad tuimestuslahused tavaliselt epinefriini, mille veresooni aehendav toime aitab tuimestuslahusel püsida lokaalselt ehk nn. operatsioonipiirkonnas, samuti vähendab see kirurgiliste... loe edasi »
Birgit küsis
11.nov. 2011
hambaarst Reet Pallase vastas
18.nov. 2011
Tere! Eelmisest teisipäevast saati hakkas tunda andma jälle minu alumine parempoolne tarkusehammas. Sinnamaani oli tarkusehammas täielikult lõikunud ja tal oli vaja vaid veel ülespoole ronida ja kõik oleks olnud ok....Tere Birgit, Tihti tuleb ette, et alumise tarkusehamba eemaldamise järgselt tekib paistetus ja suuavamistakistus. Paistetus on tavapäraselt suurim 2. -3. päeval pärast hamba eemaldamist ja möödub umbes nädalaga. Suuavamistakistus möödub... loe edasi »
K. küsis
09.nov. 2011
hambaarst Reet Pallase vastas
14.nov. 2011
Mida täpsemalt tähendab lõualuu kahanemine? Mis piirini lõualuu kahaneb? Minul näiteks eemaldati kaks alumist purihammast. Ümberringi on hambad olemas. Kui ma neid hambaid implantaadiga ei asenda, kas siis luu kahaneb?...Tere, Luuline hammasjätke, millele ei lange otsest koormust läbi hamba ehk kust hammas on eemaldatud, kahaneb tõesti aja jooksul hammasjätke ristimõõtmes kui ka vertikaalmõõtmes. Kahanemise ehk atrofeerumise aeg ja ulatus... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 19
1-20 / 377

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Praegu ei vasta
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (183)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (369)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (609)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Raili Luikmel, hambaarst

Raili Luikmel·Vastused (22)
·Esita küsimus
Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (88)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (421)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (230)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (128)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (408)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Eliis Vengerfelt, ortodont

Eliis Vengerfelt·Vastused (18)
·Esita küsimus
Hambaarst, lõpetanud ja spetsialiseerunud ortodondiks Tartu Ülikoolis. Ta on Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Ortodontide Seltsi liige. 2007.a. sooritanud erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburgh ́i juures: Part II: Membership in Orthodontics.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (633)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (283)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"