Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab hambaarst Kristin Laugus

Vastab hambaarst Kristin Laugus

Kristin LaugusHambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010
Vaata Kristin Laugus kohta infot hambaraviasutuste registrist »Esita talle oma küsimus »
1 2 3 4 5 
1-20 / 88
Erko küsis
31.märts 2018
hambaarst Kristin Laugus vastas
07.apr. 2018
Tere. Küsimus kas auklikest hammastest võib kurk aegajalt valus olla? Hambavalud on olnud perioodilised ja siiamaani olen saanud valuvaigistitest abi. Probleemsed on tarkusehambaid ja neid oli kolm (üks ülemine ja...Tere, Erko! Ilma Teie suud ja röntgenpilte nägemata on keeruline midagi konkreetset Teie juhtumi kohta öelda. Üldiselt, võivad tarkusehambad olla üheks kurguvalu ja alalõua piirkonna suurenenud lümfisõlmede põhjustavaks faktoriks. Heade... loe edasi »
Signe küsis
11.märts 2018
hambaarst Kristin Laugus vastas
19.märts 2018
Tere, Mul kroonitud hamba all põletik (arsti juures tehtud pildil oli näha) Valu ei tee, ega pole kuidagi muidu tunda, hammas ei liigu ka. Hetkel imetan last, siis küsimus, kas...Tere Signe, kroonilise juurepõletikuga hambad ei pruugi endast igapäevaselt tunda anda, kuid nad võivad ettearvamatult sümptomaatiliseks muutuda, seega oleks mõistlik antud hambale juureravi teha. Silmas tuleb pidada, et ka juureravi... loe edasi »
Katrin küsis
26.veebr. 2018
hambaarst Kristin Laugus vastas
05.märts 2018
Tere, röntgen näitab kroonitud hamba all põletikku. Hambaarsti aeg on kuu aja pärast. Hammas valutab, põsk paistes. Mida teha?Tere Katrin, sellistes kiiremates olukordades palun helistada otse enda hambaarstile, kes saab esmaabi osutada ja antibiootikumkuuri välja kirjutada. Heade soovidega, dr. Kristin Laugus Kliinik32 loe edasi »
Sigrit küsis
13.okt. 2017
hambaarst Kristin Laugus vastas
25.okt. 2017
Tere! Minu 6 aastasel lapsel tulid ülemised hambad ära, üks on väljas aga kõrvalt hammas ei taha kuidagi tulla kuigi on juba ammu aega sellest möödas.Tere Sigrit, väljend "ammu" ei ole antud juhul piisavalt informatiivne. Tavaliselt lõikuvad keskmised lõikehambad 6-7 aastaselt - seega võib rahulikult veel oodata. Kui Teie lapsele pole tehtud veel panoraamröntgenit, siis... loe edasi »
Eve küsis
09.sept. 2017
hambaarst Kristin Laugus vastas
23.sept. 2017
Tere! Olen noor naisterahvas. Juhtus õnnetus esihambaga, mille tagajärjel see murdus, sai põrutada ka kõrval olev hammas, mis on ühes tükis aga kergelt kõikuv ja hell. Murdunud hambal oli pulp...Tere, väga kahju, et taoline õnnetus esihammastega juhtus. Ilma Teie suud, röntgenpilte ja haiguslugu nägemata on üpris keeruline midagi kommenteerida. Kui hammas on murdunud sellisel moel, et pulbiruum on avatud... loe edasi »
Gerli küsis
10.apr. 2017
hambaarst Kristin Laugus vastas
13.apr. 2017
Tere mul suur mure. Olen 30 aastane kahe armsa poja ema. Mul on mure seoses kaugele lükatud hambaarstile minekuga. Selle tulemusel on suus kokku 4 täitsa igemeni lagunenud hammast. Kuidas...Tere Gerli, taolised hambad tuleb tõepoolest suure tõenäosusega eemaldada. Protseduur on järgmine - vastava hamba piirkonda tehakse kohalik tuimestus, juured vabastatakse igeme küljest ja muudetakse liikuvaks sobiliku instrumendiga ning seejärel... loe edasi »
Jaanus küsis
06.dets. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
07.dets. 2016
Tere! Olen 25 aastane noormees ja mure siis tagumise purihambaga (vist on õige hammas). Hammas iseenesest ei valuta aga välis igemel mädapunn ja olen korduvalt tühjaks pigistanud ja nüüd umbes...Tere Jaanus, tegemist võib olla juurealuse põletikuga. Kindlasti soovitaksin pöörduda oma hambaarsti vastuvõtule, et suu läbivaatuse ja röntgenülesvõtte põhjal lõplik diagnoos panna. Diagnoosi alusel on võimalik alustada vastava raviga. Heade... loe edasi »
E küsis
24.nov. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
30.nov. 2016
Tere! Mulle tehti paar nädalat tagasi juureravi. Ja nüüd juureravi saanud hammas valutab ja on tundlik, kui midagi süüa. Hambale koputades lööb samuti valu. Kas on võimalik, et põletik on...Tere E, kahjuks on keeruline öelda, mis on valu põhjustajaks, kuna puudub algne diagnoos, röntgenpilt ning info teostatud ravi kohta (juureravi alustamine, kanalite täitmine vms). Kui sümptomid on ajas hullemaks... loe edasi »
Ketrin küsis
11.nov. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
19.nov. 2016
Tere! Sooviksin teada kui palju keskmiselt maksab näiteks kaheksa hamba lamineerimine? On seal tk hind? Sooviksin aru saada mis summadega ma peaksin arvestama ja kas üldse on see väärt alustamist?...Tere Ketrin, igat esteetilist piirkonda hõlmavat ravijuhtumit peame hindama individuaalselt ja planeerima väga põhjalikult. Soovitaksin pöörduda konsultatsioonile, et teha ravile eelnevad uuringud (fotod, röntgenid, hambumuse analüüs jne) ning välja selgitada... loe edasi »
Eva küsis
26.sept. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
05.okt. 2016
Tere! Hambaarst saatis mu edasi mikroskoobiga tehtavale juureravile, et pärast panna nendele kahele hambale kroon. Kuna õigel ajal ei taibanud küsida, küsin nüüd siin. 1. Kui hamba all on põletik,...Tere Eva, kroonilise juurepõletikuga hambad võivad olla pikka aega asümptomaatilised, kuid stressi, külmetuse, immuunsüsteemi nõrgenemise, hambumuse jms tagajärjel võib hammas üles ärrituda ja kaebusi põhjustama hakata - seda kahjuks ei... loe edasi »
Annika küsis
24.apr. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
27.apr. 2016
Tere! Nädal aega tagasi vahetati mul alumisel purihambal täidis. Pärast ravi on aga hamba ümbrus tundlik, ige on hamba ääres õrn ja peale vajutades veritseb, samuti on tekkinud väike valge...Tere Annika, sügavate täidiste asetamise järgselt võivad hambad tundlikuks muutuda. Pöördumatu närvikahjustuse korral võib areneda ka hambanärvi põletik, mille puhul on näidustatud juureravi alustamine. Soovitan pöörduda oma hambaarsti juurde, kes... loe edasi »
Geti küsis
18.märts 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
21.märts 2016
Tere, 3 päeva tagasi tehti juureravi ja pandi ajutine täidis. Pärast seda on püsivalt olnud selline "suruv" tunne, otseselt ei valuta, on küll hell, aga pidevalt tahaks justkui hambaid tugevalt...Tere, peale juureravi teostamist võib taoline ebamugavustunne tekkida. Kui see tunne ajas vähemaks ei jää ja pigem suureneb, siis võib selle murega oma raviarsti juurde ennast näitama minna. Heade soovidega,... loe edasi »
Kätlin küsis
29.veebr. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
07.märts 2016
Tere! Elasin lapsena Pärnumaal ja osaliselt praegugi seal ning nagu nüüdseks teada, on seal fluoritase vees väga kõrge. Kuue aastasena polnud mul muidugi sellest õrna aimugi ning hambad said rikutud....Tere Kätlin, mõistan Teie muret seoses esihammaste esteetikaga. Kahjuks Haigekassa ei kompenseeri taolist ravi. Ei oska kahjuks öelda, kui suured esihammaste täidised hetkel on ning kas tasub seetõttu valgendada või... loe edasi »
Liisi küsis
09.veebr. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
11.veebr. 2016
Mul on esihammaste kõrval olevad hambad mõlemal pool kasvanud viltu. Breketite konsultatsioon on tehtud, kuid siis tuleks teha ka alalõua operatsioon ja mitu tervet hammast välja tõmmata, mida aga ei...Tere Liisi, vastus on jah ja ei... Ilma Teie hambumust, naeratust, röntgepilte jms nägemata on väga keeruline konkreetset vastust anda. Soovitan pöörduda proteesiarsti konsultatsioonile, kes selgitab välja, kas... loe edasi »
Olga küsis
10.jaan. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
13.jaan. 2016
Tere! Mul selline küsimus, kui palju läheb maksma esihamba sild? Tänan.Tere Olga, erinevates kliinikutes hinnad varieeruvad. Sild ei ole puuduva hamba asendamiseks alati parim lahendus. Seega soovitan pöörduda oma hambaarsti juurde konsultatsioonile, kes teeb Teid ja Teie hambumuse eripärasid silmas... loe edasi »
Kristi küsis
09.dets. 2015
hambaarst Kristin Laugus vastas
10.dets. 2015
Tere, mure selline et sain löögi vastu esihambaid, ja üks hammas hoiab nüüd sissepoole. Mitte väga palju, aga siiski. Käisin kohe ka hambaarstil, kes ütles et hammast tagasi sirgeks saada...Tere Kristi, breketravi on võimalik, kui teha ajutised kroonid ja breketravi lõppedes lõplikud uued kroonid. Raviplaani tegemiseks palun pöörduda spetsialisti poole konsultatsioonile. Tervitades, dr. Kristin Laugus Kliinik32 loe edasi »
Airi küsis
08.okt. 2015
hambaarst Kristin Laugus vastas
21.okt. 2015
Tere, kannatasin terve nädalavahetuse tohutut hambavalu, tegu on surnud ja põletikulise hambaga, sain läbi elava järjekorra hambaarsti juurde, et hammas eemaldada. Seda ta teha ei tahtnud, kuna ma asendan hamba...Tere Airi, erakorraliste küsimuste korral soovitan pöörduda oma hambaarsti poole. Heade soovidega, dr. Kristin Laugus Kliinik32 loe edasi »
Tõnis küsis
25.sept. 2015
hambaarst Kristin Laugus vastas
30.sept. 2015
Tere! Mul on kõik tarkusehambad välja kasvanud aga ei ole neid eemaldada lasknud, kuna ei ole näinud vajadust. Valu nad ei tee ja probleeme ei tekita. Olen 25. Hambaarsti juures...Tere Tõnis, kui tarkusehambad on täielikult suhu lõikunud, nad Teile kaebusi ei põhjusta ning pääsete neid korralikult puhastama, siis niisama neid eemaldada ei tule. Heade soovidega, dr. Kristin Laugus Kliinik32 loe edasi »
Raili küsis
19.sept. 2015
hambaarst Kristin Laugus vastas
28.sept. 2015
Tere, Minu mure on 8. Aastane kes keeldub hambaravist. Osad piimahambad päris lagunenud, aga ei valuta. On hambaarstil käinud aga läbi suure vaeva, nüüd keeldub täielikult. Kas oleks mõistlik hambaravi...Tere Raili, soovitaksin pöörduda lapsega esmalt hambaarsti vastuvõtule, et täpsustada üle olukord tema suus. Lastega hambaarsti juures käimine võibki teinekord päris keeruline olla, aga ülimalt oluline on last julgustada. Kui... loe edasi »
Pille küsis
13.sept. 2015
hambaarst Kristin Laugus vastas
16.sept. 2015
Tervist, kas on võimalik, et 5 aastasel lõikub 6alumine hammas ja teeb vahelduva eduga väga suurt valu juba rohkem kui kuu aega. Paracetamol ega ibuprofen eriti ei aita. Igemelt näha...Tere Pille, 5-aastasel lapsel on alumise kuuenda hamba lõikumine võimalik küll. Soovitaksin ikka pöörduda lapsega hambaarsti vastuvõtule, et välja selgitada valuallikas ja vastavalt sellele raviskeem. Heade soovidega, dr. Kristin Laugus... loe edasi »
1 2 3 4 5 
1-20 / 88

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Praegu ei vasta
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Raili Luikmel, hambaarst

Raili Luikmel·Vastused (22)
·Esita küsimus
Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (88)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (369)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (609)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (230)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (183)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (421)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (128)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Eliis Vengerfelt, ortodont

Eliis Vengerfelt·Vastused (18)
·Esita küsimus
Hambaarst, lõpetanud ja spetsialiseerunud ortodondiks Tartu Ülikoolis. Ta on Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Ortodontide Seltsi liige. 2007.a. sooritanud erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburgh ́i juures: Part II: Membership in Orthodontics.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (408)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (633)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (283)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"