Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Korduma Kippuvad Küsimused

Korduma Kippuvad Küsimused

Enne oma küsimuse esitamist vaadake, kas sellele juba siin varem vastatud pole, sest 1/3 kõigist meile esitatavatest küsimustest korduvad.
1 2 3 4 5 
1-20 / 98
Lilija küsis
18.Jaan 2015
hambaarst Regina Kuningas vastas
23.Jaan 2015
Tere. Kas teie kliinikus tehakse narkoosi? Kuna mu hammaste seis on väga halb ja ma olen väga arg siis äkki saab narkoosiga hambad korda. Niipalju kui mul veel neid on....Tervist, meie kliinikus narkoosi ei tehta. Narkoosi umbkaudne hind on 500 eur/tund millele lisandub siis hammaste ravi hind. loe edasi »
Anni küsis
21.aug 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
03.sept 2014
Tere, oleks soov paigaldada breketid, aga eelnevalt arsti juurde minnes sooviks teada mis võiks olla hinnakiri ülemistele hammastele (olen kuulnud, et 1000 eurot, kas kusagil soodsamalt ka on?) ja mis...Enne ortodondi poole pöördumist peaks hambaarstil laskma kontrollida hammaste ja igemete tervist. Kõik põletikud peavad enne ortodontilise ravi algust olema ravitud. Keskmine breketravi maskumus ühel hambakaarel on umbes 1000-1500, hind... loe edasi »
Marie küsis
07.mai 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
15.mai 2014
Tere! Minu 10 aastasel lapsel on sügavhambumus alumisel hambakaarel ja ülemisel hambakaarel on ainult üks hammas natuke viltu. Kas siis peab panema breketid ikkagi mõlemale hambakaarele ja palju on üldse...Sügavhambumuse põhjuseks on enamasti nii alumiste kui ülemiste hammaste liigne lõikumine üksteisest mööda. Probleemi raviks on vaja panna breketid mõlemale hambakaarele. Keskmine beketravi maksumus kahel hambakaarel on umbes 2500 eurot... loe edasi »
Mairis küsis
26.mär 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
05.mai 2014
Tervist. Käisin laupäeval tasulises esmaabis. Olen hetkel 19 aastane. Hammas valutas ning otsustati, et tuleb närv eemaldada. Maksis see kokku mul kõik 57 eurot. Hammas aga valu järele ei andnud....Tere Mairis! Tänud küsimuse eest. Hambaarst. ee nö sõprusportaalil Arst. ee-l on hetkel kuuteemaks "Hambaravi", mille raames mul paluti vastata enamlevinud küsimustele hambaravis. Täpselt need punktid, millele küsite kommentaari, on... loe edasi »
Marie küsis
09.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
12.mär 2014
Tere, olen 14 aastane tütarlaps ja küsimus seisneb selles kas n. ö. kihvad (üleval reas tagant 5ndad hambad on reast ~3-5mm eespool/kaugemal) läheks breketravi ka mingil moel haigekassa alla, või...Ortodontiline ravi kompenseeritakse alla 19-aastaste isikutel järgmiste diagnooside korral: 1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam; 2) progeenne hambumus; 3) lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid; 4) peetunud... loe edasi »
Triinu küsis
21.Jaan 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.Jaan 2014
Tere! Mul oleks küsimus, et kas ma saaksin breketid tasuta kui mul on 2 niiöelda kihva? Kui ei saaks tasuta siis kui palju kokku maksaks?Ortodontiline ravi kompenseeritakse alla 19-aastaste isikutel järgmiste diagnooside korral: 1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam; 2) progeenne hambumus; 3) lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid; 4) peetunud... loe edasi »
Mari-Liis küsis
21.Jaan 2014
ortodont Triin Jagomägi vastas
24.Jaan 2014
Tere! Olen 16-aastane ja mul on väga kehv hambumus. Mitmed hambad on puseriti. Hambavaheks on 8mm ja natuke peale. Kas pole ikka mingit võimalust kuidagi breketeid tasuta saada?Seda oskab täpselt öelda teie ortodont, kes peab sooritama vajalikud mõõtmised. Määrusega on paika pandud järgmised kriteeriumid: https: //www. riigiteataja. ee/akt/123022013001 (2) Lõikes 1 sätestatud piirhindu rakendatakse alla 19-aastaste isikute... loe edasi »
Marje küsis
21.nov 2013
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
13.Jaan 2014
Tere, Minu küsimus puudutab juureravi, õigemini selle tegemise tempot. Olen jälginud, et Teie vastused siin foorumis on alati väga põhjalikud, seepärast suunan küsimuse otse Teile. Juureravi eest teatavasti ei saa...Tere Marje! Tänan heade sõnade eest nii isiklikult kui ka hambaraviportaali hambaarst. ee nimel. Kui laiemalt Teie poolt esitatud küsimusele vastata, siis mis seal salata, enim probleeme tekitabki patsientide ja... loe edasi »
Liina küsis
17.sept 2013
hambaarst Regina Kuningas vastas
20.sept 2013
Kui palju maksab üldnarkoosiga hambaravi 3 aastasele lapsele ?Tervist, kuni 19 a. saamiseni on võimalik teha lastele narkoosis hambaravi haigekassa kindlustuse olemasolul tasuta Tallinna Lastehaiglas ja Medisfääris. Sealt saab ka täpsema info järjekorra pikkusest ja tasulistest võimalustest. Tervitades,... loe edasi »
Tiina küsis
30.aug 2013
hambaarst Kristin Mitt vastas
06.sept 2013
Tere! Lugesin küsimusi ja vastuseid üldnarkoosis tehtavale hambaravile! Selgusetuks jäi vastus : Üldnarkoosis hambaravi pole lahendus, sest magamise pealt funktsionaalseid lahendusi pole võimalik teha. Palun, kas seletaksite lahti. Milline on...Tere, Tiina! Teie küsimus õigustab end täielikult ja on mõistetav, et teema külvab segadust. Võin esmalt lahti seletada mõningaid üldnarkoosis hambaravi kohta käivaid aspekte. Tõepoolest, eelistatud on hammaste ravimine lokaalanesteesia... loe edasi »
Alina küsis
02.apr 2013
hambaarst Marek Vink vastas
05.apr 2013
Tere! Kui palju maksab üldanesteesia? Kui palju kestab?(umbes)Tänasel päeval on tunni maksumus ca 400€ loe edasi »
Kristi küsis
14.sept 2012
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
20.sept 2012
Mul küsimus, läksin hambaarsti juurde (reedel), et vaja tarkusehammas välja tõmmata kuna esimene hambarida hakkab selle pärast viltu minema, tegime pildid ja pani siis plaanilise aja kuu aja pärast, küsis...Tere Kristi! Tänud küsimuse eest. Saan aru Teie murest, kuid ilmselt on siin tegu asjaolude kokkulangemisega. Vaevalt arst ise suutis Teil kuidagi põletiku esile kutsuda : ) Kas just reanimatsioonis... loe edasi »
Sten küsis
15.apr 2012
hambaarst Jan Orn vastas
20.apr 2012
Tere. Sooviksin teada, kas hambaid on võimalik rivvi saada ka muul viisil kui breketite kandmine ja palju see maksta võib?Tere, Lihtsamatel juhtudel saab hambaid ritta ka laminaatide ja kroonidega, kuid see ei pruugi olla odavam ja tihti pole ka võimalik. Pöörduge hambaarsti poole, kes ka proteesib, tema oskab kindlasti... loe edasi »
Teresa küsis
09.apr 2012
hambaarst Triin Kunsing vastas
19.apr 2012
Tere, Minu just 2-aastaseks saanud tütrel ei ole veel lõikunud kõik hambad. Eriti paneb muretsema, et nn. ülemised kihvad on igeme sees punnis ja tunda juba mitu-mitu kuud, aga välja...Tere Teresa, Iga laps on individuaalne ning ei pea vastama raamatus kirjutatud reeglitele. Tundub, et Teie lapsel lõikuvad hambad aeglaselt ja tuleb varuda lihtsalt kannatust. Kindlasti ükskord need hambad ka... loe edasi »
Kuldar küsis
09.mär 2012
ortodont Kirsten Nigul vastas
12.mär 2012
Tere, olen 16 aastane noormees, ja tahaksin teada, kui palju läheks mulle maksma breketite paigaldus? Mul on ülahambad (esimesed 4) ettepoolde kaldu(mitte väga, hammaste vahe umbes 2mm).Keskmine breketravi maksumus kahel hambakaarel on 2500 eurot. Ravi kestab 1-3 aastat, hind sõltub ka ravi kestvusest. Kõige kindlam oleks minna ortodondi konsultatsioonile, seal saab mõõtmiste teel kõige täpsemalt prognoosida... loe edasi »
Mait küsis
12.veeb 2012
hambaarst Marek Vink vastas
14.veeb 2012
Küsimus üldnarkoosis hambaravi kohta: Kus seda on võimalik Eestis teha ja kuidas seda tegevad arstid reageerivad soovile üldnarkoosis hambaravi teha? Ja kui tegemist on mitmete hambaaukudega, kuid juureravi ilmselt pole...Üldnarkoosis ravitakse hambaid kliinikutes, kus selleks on valmidus. Tänasel päeval on heaks infoallikaks Google-otsimootor. Selle tulemuste põhjal pakuvad sellist teenust Tallinnas Al mare hambakliinik, Medisfäär ja Tartus Stigma. Uue üldnarkoosi... loe edasi »
Triin küsis
15.sept 2011
hambaarst Triin Kunsing vastas
28.sept 2011
Kus teostatakse 2. 5 a. lapse hambaravi narkoosiga, kui see osutub ainukeseks raviviisiks. Kas selleks tuleb pöörduda Lastehaigla poole või on ka mõned hambakliinikud, kes seda teostavad.Tere, Laste hambaravi üldnarkoosis pakuvad Tallinnas lisaks Tallinna Lastehaiglale erakliinikud AlMare ja Medisfäär. Lastehaiglas on väga pikk järjekord ning ravile pääsemiseks peab olema arsti saatekiri. Lastehaiglas on narkoosis ravi patsiendile... loe edasi »
Sandra küsis
14.mai 2011
ortodont Kirsten Nigul vastas
17.mai 2011
Mul on 1 kõver hammas, mis rikub naeratuse tõesti ära. Mind ennast häirib see väga. Hammas asub esihammastest vasakul. Olen peatselt ka 19. Kui palju läheb selle hamba parandamine maksma...Parim viis hambaid reastada on kasutada breketravi. Breketid võimaldavad hambaid nihutada täpselt õigesse kohta ja asendisse. Breketraviga tegelevad ortodondid. Raskemate diagnooside korral tasub ravi eest Haigekassa, kergematel ja keskmise raskusega... loe edasi »
Irune küsis
07.dets 2010
ortodont Triin Jagomägi vastas
13.dets 2010
Tere! Mul on ülemises reas esimesed järgmised (mõlemal pool) hambad natukene tagapool... muidu on hambarida ilus ja sirge. Millised klambrid võib sel juhul paigaldada? Kas on olemas breketitest...Breketid pannakse kogu hambakaarele. Odavama variandina on metallbreketid ja erinevates raviasutustes on erinev hinnakiri. loe edasi »
Olga küsis
21.okt 2010
suuhügienist Terje Altosaar vastas
02.nov 2010
Tere! Mul on selline küsimus, et kus saab õppida suuhügienistiks (tean, et Eestis see ei ole võimalik)? Ise olen med. õde ja töötan hambaarstiõena. Tänan!Tere Suuhügienistiks saab õppida naabrite juures nt Soomes ja Lätis. loe edasi »
1 2 3 4 5 
1-20 / 98

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (32)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (91)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (560)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (208)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (295)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (61)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (381)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (87)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (333)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (565)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (236)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"