Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab ortodont Kirsten Nigul

Vastab ortodont Kirsten Nigul

Kirsten NigulTöötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.
Vaata Kirsten Nigul kohta infot hambaraviasutuste registrist »Esita talle oma küsimus »
1 2 3 4 5 6 ... 16
1-20 / 309
Marge küsis
25.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
27.mär 2014
Tere! Käisin lapsega (varsti 4a. ) hambaarsti juures, kes soovitas konsulteerida ortodondiga kuna lapsel on sügav hambus ning tuleks eemaldada keelekida. Sellest lähtuvalt ka minu küsimus, kas konsultatsioonile tuleks tulla...Sügavhambumus on meie piirkonna inimestel sage probleem. Ravi planeerimisel arvestame kaasnevate probleemidega ja enamasti toimub ravi siis, kui kõik jäävhambad on lõikunud. Sügavhambumuse varane ravi on tavaliselt kiire ja edukas,... loe edasi »
Triinu küsis
23.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
27.mär 2014
Paar aastat tagasi eemaldati mul breketid. Tänaseks on ühel hambakaarel vajunud tagumised hambad reast välja. Pöördusin ortodondi poole ning ortodont selles midagi halba ei näinud, kuna hambumus on jätkuvalt korrektne....Tagumise hambakaare osa laiendamine on võimalik erinevate meetoditega - QuadHelix, plaat, kiire palatinaalne laiendaja, ristikummivedu. Meetodi valik sõltub patsiendi vanusest ja probleemist. Ravile peab järgnema ravitulemuste säilitamine, mis ei laseks... loe edasi »
Ann küsis
18.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.mär 2014
Olen 30. a ja üldine hammaste seisukord hea. Lapseeas kasvas jäävhammas piimahamba taha ja siiani piimahammas oli suus, nüüd trauma tõttu kukkus väja ja jääv silmahammas on õigest hambareast tagapool....Silmahamba rivvi toomine vajab hamba koos juurega ühest kohast teise nihutamist ja selline ravi on üldjuhul võimalik ainult breketraviga. Keskmine breketravi kestab 1, 5-2 aastat ja maksab metallbreketitega ravimisel 2500-3000... loe edasi »
Marii küsis
16.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.mär 2014
Kas Clear aligners breketeid saab ka Eestis panna? Ja kas need sobivad ka n. ö. kihvadele ?Invisalign süsteem on Eestis olemas. Täpsema info seda paigaldavate arstide kohta võib leida http: //www. invisalign. ee Diagnoosi sobivust kapedega ravimise osasa hindab ortodont esimesel visiidil. loe edasi »
Gennadi küsis
13.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
17.mär 2014
Tere. Ma tahan lapsega tulla konsultatsioonile ja oleme esimene kord. Tahtsin küsida, mida on vaja võtta, et teie juurde tulla? Lugupidamisega Gennadi.Ortodondi juurde võib tulla ilma hambaarsti saatekirjata. Kui lapsel on tehtud hammastest röntgen, võiks selle kaasa võtta. Vajadusel saab ortodont kõik vajalikud uuringud ise teostada. loe edasi »
Mari-Liis küsis
11.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
17.mär 2014
Tere! Tahaksin küsida, et kas haigekassa maksab alaealisel breketid kinni vaid siis, kui tal on miski nendest 6st punktist? Kas ei ole mingit muud võimalust breketeid tasuta saada?Haigekassa kompenseerib kuni 19. aastaste laste breketravi juhul, kui neil on diagnoos, mis kuulub Haigekass Tervishoiu teenuste loetellu. Kõigil ülejäänud juhtudel tasuvad lapse breketravi eest lapsevanemad. loe edasi »
Marie küsis
09.mär 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
12.mär 2014
Tere, olen 14 aastane tütarlaps ja küsimus seisneb selles kas n. ö. kihvad (üleval reas tagant 5ndad hambad on reast ~3-5mm eespool/kaugemal) läheks breketravi ka mingil moel haigekassa alla, või...Ortodontiline ravi kompenseeritakse alla 19-aastaste isikutel järgmiste diagnooside korral: 1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam; 2) progeenne hambumus; 3) lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid; 4) peetunud... loe edasi »
Laura küsis
25.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
03.mär 2014
Tere. Kas breketite eemaldamise käigus eemaldatakse hammastelt ka hambakivi ja hambakatt?Peale breketite eemaldmaist puhastab ortodont hambalt sinna jäänud breketi liimimise jäägid. Seejärel silendab ta hambapindu spetsiaalsete vahenditega, et need oleksid sama siledad, kui email enne breketite paigaldamist. Hambakatu ja -kivi... loe edasi »
Marleen küsis
19.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
03.mär 2014
Tere! Kui haigekassa maksab breketravi kinni, kas siis on võimalik valida ka keraamilisi breketeid?Haigekassa tasub ainult metallbreketite eest. Keraamiliste breketite kasutamise korral peab patsient maksma breketite eest ise, kuna need breketid on oluliselt kallimad. Edasise ravi tasub Haigekassa, kuna pingutamise hinnad on samad... loe edasi »
Kristiina küsis
19.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.veeb 2014
Tere! Kas sügavhambumise korral on mõistlikum panna sise- või välispidised breketid ?Sügavhambumust on võimalik ravida nii keelepoolsete kui huulepoolsete breketitega. Keelepoolseid breketied pannakse eelkõige esteetilistel kaalutlustel, et teised inimesed ei saaks teada käimasolevast breketravist. loe edasi »
Birgit küsis
17.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.veeb 2014
tere. olen 15, minu esihambavahe on 3-4mm aga kui panna ainult ülemisele lõualuule breketid siis kui palju need maksavad? Või oleks parem panna tavalised traadid? Kas breketid teevad suu suuremaks?...Hammaste vahel olevat vahet saab enamikel juhtudel sulgeda breketitega. Keskmine breketravi kestab 1, 5-2 aastat. Sõltuvalt hambumusest, saab vahel piirduda ühe kaare breketraviga, vahel tuleb breketid panna mõlemale kaarele. Breketitega... loe edasi »
Elly küsis
15.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.veeb 2014
Tere! Mure selles et lapsel on 2-esime purihamba alged puudu. (alumiselt hambakaarest nii paremalt kui vasakult) Ortodondi arvates tuleks need eemaldada ja vahe korrigeerida breketiraviga. Kas tal ei kompenseeri riik...Ortodontiline ravi kompenseeritakse alla 19-aastaste isikutel järgmiste diagnooside korral: 1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam; 2) progeenne hambumus; 3) lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid; 4) peetunud... loe edasi »
Maret küsis
10.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.veeb 2014
Tere. Minu mure on selline et kuue aastasel tüdrukul tuli esimene hammas ära(alt)uus hammas kasvamasjuba ja nüüd kõrvalt tuleb samuti hammas ära, kuid vana hammas pole veel lõplikult ära tulnud...Piimahammas peaks eemalduma, kui jäävhammas hakkab lõikuma. Alati see nii ei lähe ja sellisel juhul tuleb piimahammas kiiremas korras eemaldada. Mida rutem segav hammas eemaldatakse, seda suurem on tõenäosus, et... loe edasi »
Liisa küsis
02.veeb 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
12.veeb 2014
Tere, minu ülemine hambakaar on väiksem kui alumine, mistõttu mul oli ka risthambumus. Olen ammu tahtnud hambaid korda saada ning otsustasingi minna ainsa ortodondi juurde, kes ütles, et ilma operatsioonita...Kitsa lõualuu ja risthambumuse puhul on vajalik hambakaare laiendamine. Täiskasvanud inimesel on suulaes olev õmblus sulgunud ja laiendamine on võimalik ainult kirurgiliselt. Kui eelnevalt on laiendatud ilma kirurgiata ja tulemust... loe edasi »
Anne küsis
31.Jaan 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
12.veeb 2014
Tere. Olen 48-aastane. Probleem järgmine. Olen aastaid kannatanud peavalusid (just vasakus peapooles), uuritud, tehtud 3 ninaoppi, sest probleem ka põskkoobastega. Eile , käies järjekordselt nina-kurgukõrvaarstil märkas arst kompuuterpildil, et vasakul...On vähetõenäoline, et silmahammas on peavalude põhjuseks. Samas ei saa seda ka täiesti välistada. Kui teistest lahendustest ei ole abi olnud, on üks võimalus silmahammas valu põhjustajana välistada, see hammas... loe edasi »
Ilona küsis
29.Jaan 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
31.Jaan 2014
Tere! Mu laps (6a. ) krigistab hambaid juba mitu aastat järjest ja meeletult. Oleme käinud mitmel arstil, kuid asjata. Kas ma võin tal kasutada öösiti tavalisi hambakaitsmeid (nt. poks vms)....Hammaste krigistamine lastel hammaste vahetumise perioodil on sage probleem. Tavaliselt krigistamine väheneb, kui piimahambad on eemaldunud. Sprodikaitsmed on mõeldud sportimiseks, neid ei ole soovitav ööseks lapsele suhu panna. Kõige õigem... loe edasi »
Triinu küsis
21.Jaan 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.Jaan 2014
Tere! Mul oleks küsimus, et kas ma saaksin breketid tasuta kui mul on 2 niiöelda kihva? Kui ei saaks tasuta siis kui palju kokku maksaks?Ortodontiline ravi kompenseeritakse alla 19-aastaste isikutel järgmiste diagnooside korral: 1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam; 2) progeenne hambumus; 3) lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid; 4) peetunud... loe edasi »
Helena küsis
18.Jaan 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
24.Jaan 2014
25, 26 hambad eemaldatud, 27 hammas viltu vajunud ulatub lausa 24-ni. Kas on oht, et tuleb üldse see hammas välja, hetkel hammas ei liigu. Kui ortodontilise raviga paika panna, kas...Hammaste edasine saatus sõltub väga palju suuõõne üldisest tervisest. Kui hammaste eemaldamise ja vajumise peamine põhjus on parodontiit, siis nende hammaste edasine perspektiiv ei pruugi olla nii hea, kui see... loe edasi »
Kätlin küsis
10.dets 2013
ortodont Kirsten Nigul vastas
13.dets 2013
Tere! Olen 27. aastane. Teismeeas, hammaste vahetuse ajal, jäi mul alumisel lõualuul üks hammas veidike peitu (ei olnud piisavalt ruumi väljakasvamiseks) ja nüüd olen 1a ja 9kuud kandnud breketeid mõlemil...Breketravi kestus on individuaalne ja sõltub probleemi raskusest. Lõikumata hammaste ravi pikkust on keeruline hinnata, sest ei ole kunagi täpselt teada, kui kiiresti ja kas üldse, see hammas liigub ja... loe edasi »
Anna küsis
29.nov 2013
ortodont Kirsten Nigul vastas
10.dets 2013
Tere! Elan pikka aega Norras. Tegin hambad korda, aga esihambad on püsti. Breketeid ei panda, kuna vahe olla ligi 2 cm. Saadavad op-ile, aga mina ei taha. Kas Eestis saaks...Lihtsamate hambumuse probleemide lahendamiseks piisab breketravist. Raskematel juhtudel, kui lõualuud ise seisavad vales kohas, võib breketitest üksi väheseks jääda. Breketite abil saame liigutada hambaid, lõualuusid täiskasvanul inimesel saab liigutada kirurgilise... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 16
1-20 / 309

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (30)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (51)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (74)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (201)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (546)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (371)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (281)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (70)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (553)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (309)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (226)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"