Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab hambaarst Jan Orn

Vastab hambaarst Jan Orn

Jan OrnHaridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst
Vaata Jan Orn kohta infot hambaraviasutuste registrist »Esita talle oma küsimus »
1 2 3 4 5 6 ... 11
1-20 / 202
Kati küsis
21.aug 2014
hambaarst Jan Orn vastas
23.aug 2014
Tere, Mul oleks siis selline küsimus, et tuttaval peaagu et puuduvad eest ülevalt esimesed 7-8 hammast (on väga katki) ja ta sooviks hakata panema implantaate, et lõpuks endale hambad suhu...Tere Kati! Soovitaks Teie sõbral broneerida kiiremas korras hambaarsti vastuvõtu aeg. Tema probleemile on kindlasti erinevaid lahendusi, mille maksumus võib ka olla väga erinev. Kui on vajalik omade hammaste eemaldamine... loe edasi »
Anso küsis
01.apr 2014
hambaarst Jan Orn vastas
03.apr 2014
Tere, küsin siit ka nõu, milline oleks kõige mõistlikum variant. Nimelt on plaanis 5 hamba kroonimine, sellele eelneb põhjalik ravi ja eeldatav hind on umbes 500 EUR. Kuna summa on...Tere, Kui ma saan õieti aru, siis tõmmatakse hammas välja ja selle hambaga külgnevad hambad kroonitakse. Kui hammastel saavutatakse kroonidega kontaktid külgnevate ja vastas olevate hammastega, siis ei tohiks mingit... loe edasi »
Laura küsis
18.mär 2014
hambaarst Jan Orn vastas
24.mär 2014
Tere, mul on ühel esihambal vaap maas. Noorena rumala peaga värvisin nalja pärast hambaid ja siis kraapisin värvi maha. Valguse käes on hästi näha, et osa hamba siledast pinnast on...Tere, Hambaaemaili on võimalik parandada nii komposiit täidismaterjali, kui ka keraamikaga. Pöörduge oma hambaarsti poole. Tervitades, Jan Orn loe edasi »
Maria küsis
12.mär 2014
hambaarst Jan Orn vastas
16.mär 2014
Oktoobris 2013 minu mehele oli paigaldatud hambaimplant. Kaks nädalat tagasi ta hakkas liikuma ja valutama. Kas sellise tööle kehtib mingit garantii? Mis võiks mees teha, kui asub ta välismaal? Täname...Tere, Jah loomulikult on ka implantaatidel garantii. Valu puhul võiks ta pöörduda kohaliku hambaarsti poole. Tervitades, Jan Orn loe edasi »
Tiit küsis
11.mär 2014
hambaarst Jan Orn vastas
16.mär 2014
Mure siis selline, et mõlemad esihambad täitsa läbi, on küll proovitud parandada aga tulutult. Hetkel põhimõtteliselt kitsad krooniosa ribad jäänud, oleks küsimus siis selline, et kas oskate öelda, mis hinnaklassi...Tere, Teie kirjelduse järgi tundub, et mõlemad hambad vajavad juureravi, et juure sisse paigaldada krooni toestamiseks tihvt ning lisaks vajavad hambad kroone. See tundub olevat parim lahendus, täpsemat hinda peaksite... loe edasi »
Kerli küsis
01.mär 2014
hambaarst Jan Orn vastas
04.mär 2014
Tere! Minu esihammas murdus, juurekanal täideti ja asetati juurekruvi, hammas tehti valguskõvastuva materjaliga. Kui kaua püsib see hammas?Tere, Kahjuks pole sellele küsimusele, ilma olukorda nägemata, võimalik vastata, kuid tänapäeval loetakse juurekruviga toestatud täidiseid pigem ajutiseks lahenduseks, mida kasutatakse olukorra kiireks lahendamiseks. Püsivus sõltub hambumusest, murru ulatusest jne.... loe edasi »
Dzeiran küsis
23.veeb 2014
hambaarst Jan Orn vastas
26.veeb 2014
Tere! Umbes kuu tagasi käisin hambaarstil hammast plommimas ning nüüd see hammas muutunud tundlikuks külmale. Miks ja kas on põhjust muretseda? Tänan!Tere, Hambasse täidise paneku järgne valulikkus on suhteliselt sage nähtus. Hambaauk pn põhjustatud bakterite poolt ja põhjustab alati hamba närvis põletikulisi nähtusi, mis võib ägeneda puurimise ja plommimise järgselt. Tavaliselt... loe edasi »
Marju küsis
21.Jaan 2014
hambaarst Jan Orn vastas
24.Jaan 2014
Tere Minu probleem on alumise lõualuu igemete taandumine ja paljastunud hambakaelad, mis on küllalt suurte vahedega. Paljastunud hambakaelad on tundlikud nii soojale kui külmale. Kaks aastat tagasi sain alalõualuu büügelproteesi....Tere, Soovitaks Teil alustuseks pöörduda igemeravi arsti ehk parodontoloogi vastuvõtule. Paljastunud hambakaeltele igemeid tagasi saada pole üldjuhul võimalik, kuid oluline oleks ära hoida edasine olukorra halvenemine. Parodontoloog oskab kindlasti leida... loe edasi »
Annika küsis
08.dets 2013
hambaarst Jan Orn vastas
10.dets 2013
Tere! Kuna pikka aega (üle 3 aasta) kestnud mädase põletiku ravi ei õnnestunud, tõmmati mõned päevad tagasi välja mu alt mädanev purihammas. Muret teeb see, et ühe hambajuure ümber oli...Tere, Hamba eemaldamine võib vahest osutuda väga keeruliseks ning sellest jääv haav on suur ja ebameeldiv. Soovitan pöörduda hambaarsti/kirurgi poole, kes haava üle vaataks, sest kirja teel pole võimalik hinnata... loe edasi »
Kristiina küsis
19.nov 2013
hambaarst Jan Orn vastas
25.nov 2013
Tere! Mul on metallokeraamilise krooni serva juurest ige taandunud ja hambakael paljastunud. Tahaksin küsida, kas kusagil oleks võimalik panna sinna plommi, et pikendada selle krooni eluiga? Minu oma hambaarst ütles,...Tere, Igeme taandumine allapoole krooni serva ei vähenda iseenesest krooni eluiga. Kui probleem on esteetikas, siis täidismateriali lisamine krooni serva ei tee seda palju ilusamaks, kuna tekib värvierinevus. Peale selle... loe edasi »
Liina küsis
10.sept 2013
hambaarst Jan Orn vastas
13.sept 2013
Tere, Minu tütar kukkus 2 aastat tagasi nii õnnetult et esihammas sai viga ning tekkis põletik. Seejärel hammas eemaldati. Praeguseks ei ole mingit märkigi et seal hakkaks uus hammas tulema....Tere, Muretsemiseks pole põhjust, kuna alumised eesmised hambad peavadki lõikuma enne ülemisi. Järgmisena võikski lõikuda ülemised eesmised hambad, kuid piimahamba pikaaegsel puudumisel võib ka jäävhammas veidi hiljem lõikuda. Soovitaks siiski... loe edasi »
Mirjam küsis
17.aug 2013
hambaarst Jan Orn vastas
23.aug 2013
Tere! Pöördusin arsti poole kaks nädalat tagasi, kuna ühel hambal kukkus kild söömise käigus välja. Ta ütles, et hammas oli ulatuslikult hävinenud ning pani prooviplommi, et võimalikku põletikku oleks lihtsam...Tere, Kahjuks Teie poolt antud informatsioon pole piisav, et diagnoosida, kuid soovitan kindlasti helistada Teid ravinud arstile ja küsida tema arvamust. Kui tegemist on juurealuse põletikuga, võib olukord veel hullemaks... loe edasi »
Anne küsis
10.mai 2013
hambaarst Jan Orn vastas
22.mai 2013
Tere! Mul puuduvad alalõuas hambad. Mulle opereeriti alalõuga kaks implantaati, mille peale saab kinnitada suust ära võetava proteesi, neid kinnitusi on doktor nimetanud Ball-attachmentideks. Tehti see veebruaris 2012. Implantaadi operatsioon...Tere, Minu seisukoht on, et Teile tehtud protees peaks töötama ja sellel on ka garantii. Esmalt peaks proovima seda proteesi parandada või tegema täiesti uue. Kui tohter pakub nüüd välja... loe edasi »
Triin küsis
22.apr 2013
hambaarst Jan Orn vastas
23.apr 2013
Tere! Minul on selline küsimus, et olen 30 aastane ja 10 aastat tagasi pandi mulle 1 hammas proteesiga e. suulaega ja väga paha hais tuleb ja igemed on valusad. Ja...Tere, Implantaatide hinnad algavad umbes 1200. -€ Tervitades, Jan Orn loe edasi »
Kirsti küsis
12.apr 2013
hambaarst Jan Orn vastas
16.apr 2013
Tere, mul selline küsimus kas hambaarst teeb õige otsuse, valides mulle ülemistele hammastele keraamilise silla ja ülejäänud hammastele büügelproteesid öeldes, et mulle ei saagi midagi rohkemat teha kuna lõualuu paksus...Tere, Kui Teil on kahtlusi otsuse õigsuses, küsige kindlasti ka mõne teise hambaarsti arvamust. Sildasid saab hiljem ka eemaldada, aga lihvitud hammastele tuleb teha uued kroonid. Eemaldatava proteesiga on see... loe edasi »
Liis küsis
11.apr 2013
hambaarst Jan Orn vastas
15.apr 2013
Tere, Hetkel on mul tugevalt ja sügavuti plommitud ülevalt 7, 9 ja 10s hambad. Hambaarst ehitas neid hambaid päris tüügastest üles ja nad on toonilt ajaga inetud juba. Pikka eluiga...Tere Liis, Soovitan Teil pöörduda proteesiarsti konsultatsioonile kuna lahendusi on erinevaid, nende hind, kasutusmugavus, puhastamise keerukus ja ka kasutusiga on erinevad. Maryland silla puhul on äärmiselt oluline hambumus ehk siis... loe edasi »
Kaire küsis
27.mär 2013
hambaarst Jan Orn vastas
02.apr 2013
Mul eemaldati terve ülemine suu osa hambakontsudest ja alla jäi vaid 3 oma hammast millele tehti juureravi. Nüüd ootab ees selle kolme hamba kroonimine ja siis proteesi jäljend. Kui kaua...Tere Kaire! Ma ei tea küll, mis proteesid Teile on planeeritud ja kuidas tohter neid teha plaanis, kuid aega võib minna kuni kuu aega. Tervitades, Jan Orn loe edasi »
Toni küsis
24.mär 2013
hambaarst Jan Orn vastas
26.mär 2013
Tere. Ma ei ole kindel, et on sobilik esitada see küsimus just teile kuid eks näis. Probleem seisneb siis selles, et suhu on tekkinud suur punn ning sooviks teie poolt...Tere Toni, Suu piirkonna probleemid on rohkem hambaarsti, kui perearsti rida, samas ka meili teel diagnoosi püstitada pole õige. Soovitaks pöörduda hambaarsti vastuvõtule. Tervitades, Jan Orn loe edasi »
Liis-Merliin küsis
07.mär 2013
hambaarst Jan Orn vastas
12.mär 2013
Tere! 3 nädalat tagasi eemaldati kirurgiliselt alumine tarkusehammas. Viis päeva võtsin hambaarsti poolt väljakirjutatud antibiootikume ja 1, 5 nädalat ka valuvaigisteid. Nüüdseks on möödunud 3 nädalat, valu on kadunud, paistetus...Tere, Tõenäoliselt on tegemist mööduva nähtusega, mida on põhjustanud lihase sisene hematoom. Et paranemine toimuks kiiremini, soovitaks teha venitusharjutusi ehk siis maksimaalset avamist korduvalt. Võite venitamisele kätega kaasa aidata. Et... loe edasi »
Ain küsis
07.veeb 2013
hambaarst Jan Orn vastas
12.veeb 2013
Tere! Selline probleem et kaks esihammast loksuvad ja on tumedamaks läinud. Kerge valu sees kogu aeg. Kas hammas jääb ikka suhu või kukub varsti välja?Tere Ain, Tundub, et Teie hammastel on põletikus ja kui Te hambaarsti poole ei pöördu, siis on tõesti oht kaotada need hambad. Tervitades, Jan Orn loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 11
1-20 / 202

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (32)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (555)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (81)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (287)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (376)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (202)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (56)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (80)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (559)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (323)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (231)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"