Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab hambaarst Ivo Ost

Vastab hambaarst Ivo Ost

Ivo OstHaridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia
Vaata Ivo Ost kohta infot hambaraviasutuste registrist »Esita talle oma küsimus »
1 2 3 4 5 6 ... 28
1-20 / 549
Martin küsis
15.mai 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
22.mai 2014
Tere! Käisin eile hambaarstil kuna ige läks paiste ja kogunes sinna mäda. Arst tõmbas 2 katkist hammast välja, minuteada olid need jäävhambad. Nüüd on mäda ka enamvähem välja tulnud. Aga...Peale hammaste välja tõmbamist võib ige haava juures ja selle ümber tõesti olla mingit imelikku värvi, kuid haava paranemisel taastub koos igemega ka ilus roosa värv. loe edasi »
Jaan küsis
28.apr 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
05.mai 2014
Tervist 10 aastat tagasi murdsin esihamba ja lasin proteesi panna, praeguseks on hammas sinakas, sama lugu on ka kõrval oleva hambaga mida on parandatud, ja millel hetkel on 2 pisikest...Arusaamatuks jääb, mis proteesiga tegemist? Kas murdund hambale tehtud kroon? Kroonile laminaati teha ei saa, ei saa ka muud tüüpi propteesile teha seda, tervele hambale saab küll, kuid kui hambas... loe edasi »
Ruth küsis
22.apr 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
24.apr 2014
Tere! Mul on tüübliga kroon ülemisel hambal, hamba juur on täidetud, kroon tuli ära ja hambaarst ütles, et juur on pooleks ja krooni tagasi panna ei saa. Mida ma peaksin...Kui tihvtiga krooni all on juur murdunud, siis pole muud teha kui see juur välja tõmmata. Arvatavasti saab panna ka implantaadi selle hamba asemele, kas kohe või mõne kuu pärast,... loe edasi »
Sven küsis
03.apr 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
06.apr 2014
Tere. 7 päeva tagasi eemaldati mul alumine tarkusehammas, eemaldamine oli raske, puuriti ja lõigati jne. Arst kirjutas antibiootikumid. Siiamaani on kõik olnud hästi, haav on hästi paranenud, paistetust pole enam....Peale hamba tõmbamist on suht tavaline et haav ei ole puhas (suus on miljon pisikut) ja võib mingit ebameeldivat maitset suhu tekitada, samas selline asi möödub haava paranemisel. Teine asi... loe edasi »
Merike küsis
01.apr 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
02.apr 2014
Tere! Mul on terava tipuga silmahambad, kas neid oleks võimalik lihvida?Kui teravad tipud häirivad, saab loomulikult neid veidi lihvida ümaramaks. loe edasi »
Kadri küsis
20.mär 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
24.mär 2014
tere! Möödunud suvel juhtus õnnetus nimelt kukkusin suuga väga halvasti ning kukkusin üpris ees oleva hamba killu välja ja üpris suure. Läksin tavahambaarsti juurde nad panid plommi, kuid see ei...Natuke jääb segaseks, mida siis lõpuks tehti selle hambaga? Kas juur on eemaldatud (hammas välja tõmmatud?)? Või käis jutt hambanärvist, et tehti juureravi? Kui hammast ei saa täidisega taastada tuleb... loe edasi »
Kristiina küsis
14.mär 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
17.mär 2014
Tere. Olen 16. aastane ning mul oleks vaja tarkusehammas välja tõmmata, aga ma tahan lasta seda narkoosi all teha. Kas üldnarkoos on tasuta? Kui tasuline, siia kui kallis võib see...Üldnarkoosis hambaravi tehakse n. Medisfäär hambakliinikus ja ka Mustamäe haiglas, kindlasti ka veel kuskil, kuid täpne info mul kahjuks puudub. Lastele saab teha narkoosi ka tasuta, kuid seda suhteliselt pika... loe edasi »
Teele küsis
12.mär 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
16.mär 2014
Tere! Alumine parempoolne 6. hammas oli devitaalne ja kaks korda juureravitud, põletik ei taandunud ja hammas eemaldati 1. märtsil 2014. Teinud läbi metronidazoli ja ospen 1000 kuuri. Täna on 12....Iga haav valutab ja nõuab aega paranemiseks. Kui põletikupõhjus, milleks oli antud juhul hammas, eemaldatud siis kaovad ka mingi aja pärast sümptomid ja luu ning limaskest taastub. Valu haavast võib... loe edasi »
Kristel küsis
08.mär 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
10.mär 2014
Tere, Mul on selline mure, et olen reisil ja juba kolm päeva on jube hambavalu, alumises reas kasvab tarkusehammas, aga juba ise näen ka, et see ei mahu suhu ära....Ega muud pole teha kui valuvaigistit võtta, kui päris paiste läheb siis ka antibiootikumi, kuid seda saaks ilmselt retseptiga, selleks aga tuleks arsti külastada. loe edasi »
Erno küsis
27.veeb 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
03.mär 2014
Tere. Mulle tehti põskkoopa tõstmine kunstluuga. 1. Kas kunstluu puru võib sattuda mingil moel põskkoopasse? 2. Lõikusest on möödas 4 nädalat aga operatsiooni poolne suunurk ei tõuse üles(naeratades)? 3. Kas...Kunstluu satub põskkoopasse juhul kui põskkoopapõhja limaskestmembraan on purunenud, kuid tavaliselt seda õnnestub vältida ja luupuru jääb oma koha peale, membraani alla vastu lõualuud. Tavaliselt põskkoopapõhja tõstmise puhul ei teki... loe edasi »
Pärje küsis
23.veeb 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
26.veeb 2014
Käisin hambaarstil, üle 10. a. tagasi pandud kroon hakkas liikuma, arst võttis maha, hammas oli all peaaegu lagunenud. Ei valutanud, ige veritses pidevalt. Arst lihvis hamba täielikult ära ja tegi...Ega ise ei saagi midagi muud teha kui tuleb arsti poole pöörduda. Tavaliselt põletiku ägenemisel tekkinud abstsess lõigatakse lahti, selle mõjul suht kiiresti läheb paremaks ja paistetus väheneb ning kaob. loe edasi »
Laili küsis
17.Jaan 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
21.Jaan 2014
Tere, mul on päris mitu küsimust seoses hammastega. Esiteks käisin oktoobris 2013 hambaarstil tavapärases kontrollis, kus siis arst otsustas, et ühele hambal on vaja teha juureravi. See hammas ei valutanud...Peale juureravi alustamist ja kanalite avamist, pannakse sinna ravim (Ca-hüdroksiid pasta) ja ajutine täidis peale, üldjuhul hoitakse seda ravimit seal 2-4 nädalat kuni sümptomite vaibumiseni. Võib ka kauem hoida eeldusel... loe edasi »
Kadi küsis
10.dets 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
11.dets 2013
Tere! Eelmine esmaspäev (2. 12) käisin hambaarsti juures. Tehti röntgen ja avastati üleval taga kahe hamba vahel auk. Auk oli olnud suur. Auk tehti korda, aga siiani on selle poolega...Peale suure ja sügava täidise asetamist võib hammas tõesti mingit aega hell ja tundlik olla, kuid tavaliselt sümptomid mingi aja pärast vaibuvad. Kui täidis jäi kõrgem ja segab kokku hammustamisel,... loe edasi »
Kerstin küsis
30.nov 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
04.dets 2013
Tere, Minu esihambale on tekkinud mõra. Tunnen seda keelega ja ka näpuga üle hamba libistades. Millest see tekib? Traumat pole olnud. Kas saan ise kuidagi hoolsam olla, et sellist asja...Keeruline vastata taolisele küsimusele, sest ei tea mis seisus on antud hammas, kas tegemist on intaktse (plommimata) hambaga või plommitud hambaga, kui on täidis siis võib vabalt juhtuda et täidis... loe edasi »
Pipi küsis
16.nov 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
20.nov 2013
Tere, mul eemaldati alt tarkusehammas, ja sellest möödas nüüd 5päeva, hais oli lõpuks niii jube suus, et läksin uuesti teise hambaarstile. Seal öeldi et mustus, mäda ja põletik sees. Ja...Süüa ei tohi tavaliselt 2 tundi peale protseduuri. Ja see asi mis haava pandud ilmselt lihtsalt hoiab ära toidu sattumist haava sisse. Pesemas võib ka loomulikult käia, kuumas saunas võib... loe edasi »
Lilian küsis
01.nov 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
05.nov 2013
Tere! Paar kuud tagasi lasin neljale esihambale paigaldada metallokeraamilised kroonid ja hiljuti ühelt kroonilt murdus ära väike kild, mis ei ole küll väga häiriv, kuid siiski rikub ilusa sirge hambarea....Probleem selles, et jäädavalt ja tugevalt parandada murdunud keraamikat ei saa, ajutise lahendusena on kasutatud komposiidist täidist murdunud koha peale, kuid see ei pruugi seal kaua püsida. Kui töö olnud... loe edasi »
Rainis küsis
22.okt 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
22.okt 2013
Tere. Aastaid tagasi sai mul arsti juures üks hammas seest täielikult ära puhastatud. Pandi sinna ajutine plomm, kuna sõjavägi sai läbi jäi asi poolikuks. Mingi aja möödudes ajutise plommi ümbert...Selline hammas tuleb suure tõenäosusega suust eemaldada, selleks aga tuleks pöörduda hambaarsti poole. loe edasi »
Maris küsis
16.okt 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
17.okt 2013
Tere!Mul on ülevalt tarkusehambast ära murdunud pool hammast ja nüüd teeb kohutavat valu! Olen helistanud paljudele hambaarstidele ja saanud vastuseks ainult seda, et vabu aegu ei ole! Valuvaigistid ka enam...Valutava ja katkise tarkusehambaga pole üldjuhul midagi muud teha kui välja tõmmata, usun et kindlasti leiaks kuskile aja, igal pool ei ole alati pikad järjekorrad (kui teaks kus linnas olete,... loe edasi »
Leo küsis
13.okt 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
15.okt 2013
Kas implantaate valmistakse ka õhema hambaluu jaoks? Kas büügelproteese valmistatakse ka tsirkoonist?Implantaate on väga erinevaid, maailmas on sadu implantaadisüteeme erinevas mõõdus ja laiuses, on olemas ka mini implantaadid, mis iseenesest väga kitsad ja mõeldudki kitsa luu jaoks, nende kasutamine aga sõltub... loe edasi »
Liis küsis
24.sept 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
30.sept 2013
Tere! Eelmisel kolmapäeval (18. sept) eemaldati mul alumiselt hambakaarelt hammas. Ige on siiani tundlik, veidi turses ja valutab aeg-ajalt, katsun valu leevendada valuvaigistajatega. Lisaks olen võtnud kuni tänaseni 3x päevas...Suus olevate bakterite tõttu mis haava kogunevad võib tekkida suhu tõesti imelik maitse (toidujäägid ja verehüüve on neile heaks elukeskkonnaks seal), kuid haava paranemisel see möödub, haava ennast surkida ei... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 28
1-20 / 549

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (31)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (549)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (373)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (55)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (201)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (285)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (77)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (77)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (556)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (317)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (227)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"