Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Esteetiline hambaravi

Esteetiline hambaravi

Hammaste valgendamine, laminaadid, igemepiiri muutmine, esteetilised breketid ja kroonid, hambarea korrigeerimine, hambakaunistused
1 2 3 4 5 6 ... 23
1-20 / 458
Kristin küsis
15.mär 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
19.mär 2015
Tere! Otsisin vastust oma küsimusele siit foorumist, kuid täpselt sama probleemi siiski ei leidnud. Minu mure seisneb ühes silmahambas, mille pealt on ige taandunud ning välja on tulnud väga tundlik...Tervist, selle igeme taandumise põhjuseks võib olla nii liiast tugev harjamine, nagu Te õigesti ka arvasite, kui ka näiteks valest hambumusest tingitud ülekoormus. Konkreetse põhjuse saab välja selgitada peale antud... loe edasi »
Kristina küsis
26.Jaan 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
02.veeb 2015
Tere päevast, kui palju maksab hammaste lumineerimine? Kui näiteks ma tahaks 16 hammast ära teha?Tervist, kui Te mõtlete Lumineeride hammastele panekut, siis meie kliinikus kahjuks Lumineeri kaubamärki ei pakuta. Küll aga võime pakkuda sama asja, mis on teise firma toodang ning seetõttu kannab teist... loe edasi »
Joonas küsis
14.dets 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
21.dets 2014
Tervist! Millise arsti juures oleks võimalik lasta teha endale individuaalsed valgenduskaped, Sooviksin neid kodusel moel valgendada : =)Tere! Valgenduskapede tegemise võimalikkuse kohta tuleb küsida Teie poolt välja valitud hambaravikliiniku infotelefonilt. Suur osa kliinikuid kindlasti pakub sellist võimalust, kuid soovitan enne visiidi aja broneerimist siiski üle küsida. Ilusat... loe edasi »
Helen küsis
06.dets 2014
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
12.dets 2014
Tere, Mul on puseriti ülemisel ja alumisel hambakaarel 4 esimest hammast, kas selleks, et need korda saada tuleks siiski kinnitada breketid kõikide hammaste külge, või on ka mingi moodus, et...Tervist, siinkohal minu kindel soovitus on minna ortodondi konsultatsiooni. Antud kirjelduse põhjal ei julge Teile küll midagi soovitada, seda infot on lihtsalt liiga vähe olukorra hindamiseks. Tänapäeval on palju erinevaid... loe edasi »
Joonas küsis
05.dets 2014
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
12.dets 2014
Tervist, Mul on hambad kollased ja sooviks neid valgemaks saada. Kuidas hambaid valgendada kodusel moel? Kas peaksin mingid erilised hambaharjad ostma, hambapastad? Ma olen proovinud sooda+sidrun, kuid pole praegu küll...Tervist, kindlasti on kasu valgendavast hambapastast, selle valgendav toime võib küll olla aeglasem ja tulemust kohe näha ei pruugi. Sidruniga ja soodaga hambaid nühkida mina ei soovitaks. Ei ole ise... loe edasi »
Kristina küsis
27.nov 2014
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
01.dets 2014
Tere Regina! Mul on teile kűsimus, mul on selline probleem, et minu hambad ei ole ühtlased nad on kõik erinevad eest. Mina tahaksin muidugi et nad oleksid ühtlased eest poolt....Tervist, siin kohal tuleb hinnata kui palju tuleb muuta antud hammaste kuju ja asendit, samuti tuleb üle vaadata hammaste seisukord, kas nad kõik on piisavalt heas korras, et proteesida jne.... loe edasi »
Sydny küsis
26.nov 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
01.dets 2014
Tere. Olen 19 aastane mures neiu. Kuna ma väga ei tea täpselt nimetusi on raske küsida. Nimelt. . kuna mind häiris mu esihammas, üks hammas natuke rohkem tagapool teisest, siis...Tere Sydny! Tänan küsimuse eest. Ilmselt ise ära ei kao - vaja kas lihvida või vahetada olemasolev täidis. Tervitades, Kristo Ivanov loe edasi »
Anett küsis
01.nov 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
06.nov 2014
Tere, olen 15-aastane tüdruk ja käisin nüüd hiljuti hambaarstil. Probleemiks oli parempoolne silmahammas mis ei olnud siiamaani vahetunud. Mainisin seda probleemi ka mitu aasta tagasi oma hambaarstile. Saadeti siis mind...Soovitan pöörduda ortodondi poole, et tema saaks olukorda hinnata. Tegemist on retineerunud silmahambaga ja sellise diagnoosi puhul kompenseerib breketravi Haigekassa. Võimalikud ravivariandid: 1) silmahamba rivvi toomine breketitega 2) silmahamba eemaldamiine... loe edasi »
Liis küsis
10.okt 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
26.okt 2014
Tere! Sooviks uurida, kui kasulik/kahjulik on hammastel Crest tooteid kasutada. Pean silmas hambavalgendusplaastreid. Olen lugenud, et ei pidavat mitte midagi hullu olema, kui kasutada mõistlikkuse piires. St, et kui plaastrid...Valgendamist võib teostada hammastel, kus breketeid ei ole. Peale breketite eemaldamist võib teostada valgenduse ka alakaarel. Breketite olemasolul ei ole värvi vahe märgatav. Crest plaastrid on USAs väga populaarsed, Eestisse... loe edasi »
Lisbeth küsis
10.mai 2014
hambaarst Kristin Mitt vastas
15.mai 2014
Tere! Mul on selline küsimus, et kui on suur hambavahe, siis millist varjanti ma peaks eelistama? Kas silda, laminaati või kroone? Mis vahe neil üldse on? Ise olen 18. aastane...Tere Lisbeth, kui hammastel endal esteetiliselt midagi viga pole, siis nii noores eas ei soovitaks veel hammastele laminaate asetada. Pigem võiks pöörduda ortodondi konsultatsioonile, et välja selgitada, kas breketitega on... loe edasi »
Palun abi küsis
09.mai 2014
ortodont Kirsten Nigul vastas
15.mai 2014
Tere, ma olen 15, 9 aastane ja mul on probleem. Nimelt mul on suu kõikide hammaste jaoks väike ning sellepärast on mul üleval kaks korrust, ehk kaks "kihva" ja need...Ruumipuuduses olevate hammaste joondamiseks kasutatakse breketeid. Ruumi saamiseks on erinevad võimalused. Väikeste probleemide korral saab hambaid kitsamaks lihvida. Suurema ruumipuuduse korral tuleb mõni hammas eemaldada või viia tagumisi hambaid tahapoole.... loe edasi »
Ülle küsis
08.mai 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
20.mai 2014
Tere! Mida ütlete fotovalgenduse kohta. See tagavat valged hambad ja seda pidavat jaguma pikaks ajaks. Ja kuidas suhtuda ilusalongides pakutavasse teenusesse (Tallinn, Filmi 6) Kirjeldus on, et ei kahjusta hammast...Tere Ülle! Ei ole kahjuks kuulnud midagi fotovalgendusest. Kui sellist valgendust pakuvad ilusalongid, siis neil ei ole lubatud teha hammaste valgendamist. Tõenäoliselt on nad ise lihtsalt sellise nime välja mõelnud.... loe edasi »
Kristin küsis
12.apr 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
21.apr 2014
Tere! Selline küsimus, et kas oskate öelda umbes summa, kui palju läheb suitsetaja (kellel pole praktiliselt midagi suus alles) hammaste täielik taastamine ja kas on võimalik panna kroonid?Tere Kristin! Tänud küsimuse eest. Tänapäeval on kõik võimalik, aga hindadest saab siiski rääkida juba konkreetsemalt arsti vastuvõtul, sest kliinikute hinnakirjad on erinevad. Samuti materjalid, mida hammaste taastamiseks kasutatakse, on... loe edasi »
Anneli küsis
24.mär 2014
hambaarst Kristin Mitt vastas
15.mai 2014
Tere! Kas hammastele võib teha fotovalgendamise protseduuri, kui mõnel hambal on hambakael paljandunud ja tundlik?Tere Anneli, enne valgendamisprotseduuri soovitan kindlasti pöörduda vastava spetsialisti juurde konsultatsioonile, kes vaatab hammaste olukorra üle. Spetsialist hindab kahjustuste ulatust ja seda, kas Teile on võimalik ohutult protseduuri teostada. Heade... loe edasi »
Laura küsis
18.mär 2014
hambaarst Jan Orn vastas
24.mär 2014
Tere, mul on ühel esihambal vaap maas. Noorena rumala peaga värvisin nalja pärast hambaid ja siis kraapisin värvi maha. Valguse käes on hästi näha, et osa hamba siledast pinnast on...Tere, Hambaaemaili on võimalik parandada nii komposiit täidismaterjali, kui ka keraamikaga. Pöörduge oma hambaarsti poole. Tervitades, Jan Orn loe edasi »
Kati küsis
04.mär 2014
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
09.mär 2014
Tere! Käisin hambaga juureravil ja nüüd on sellele hambale krooni vaja. Mis materjalist krooni te soovitate? Kas võtta metallokeraamiline või täiskeraamiline kroon? Olen lugenud, et metallokeraamilised pole nii tugevad(killud võivad...Tervist, krooni valik sõltub mitmest aspektist seal hulgas Teie esteetilistest ootustustest, sellest millist mälumisrõhku kannab kroonitav hammas ja ka sellest kui palju on hambakude säilinud. Metallokeraamilise krooni puhul on kindlasti... loe edasi »
Helina küsis
18.veeb 2014
hambaarst Kristin Mitt vastas
24.veeb 2014
Tere mul on ülevalt paremalt üks kihv valesti kasvanud. Ülejäänud hambad on enam-vähem ilusti sirged, kuid mind häirib tohutult see kihv. Kas selline asi oleks võimalik, et kihv välja tõmmata...Tere Helina, ilma Teie suud nägemata ei ole kahjuks võimalik ravivõimalusi ja -maksumust välja pakkuda. Ravi planeerimiseks on vajalikud diagnostilised uuringud. Heade soovidega, dr. Kristin Mitt Kliinik32 loe edasi »
Annika küsis
03.veeb 2014
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
05.veeb 2014
Tere, kohe 8. aastaseks saaval tüdrukul ülemistel jäävhammastel (kahel keskmisel) mõned valged laigud. Need hambad alles kasvavad. Lugesin internetist, et põhjuseks võib olla liigne fluoriidi tarbimine. Samas oleme kogu aeg...Tervist, valgetel laikudel emaili pinnal võib olla kaks põhjust. Esimene on fluoroos, ehk liigsest fluori tarbimisest, põhjustatud emaili kahjustus, teiseks põhjuseks võib olla algav kaaries emaili pinnal. Antud kirjelduse põhjal... loe edasi »
Kerstin küsis
30.nov 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
04.dets 2013
Tere, Minu esihambale on tekkinud mõra. Tunnen seda keelega ja ka näpuga üle hamba libistades. Millest see tekib? Traumat pole olnud. Kas saan ise kuidagi hoolsam olla, et sellist asja...Keeruline vastata taolisele küsimusele, sest ei tea mis seisus on antud hammas, kas tegemist on intaktse (plommimata) hambaga või plommitud hambaga, kui on täidis siis võib vabalt juhtuda et täidis... loe edasi »
Kristiina küsis
19.nov 2013
hambaarst Jan Orn vastas
25.nov 2013
Tere! Mul on metallokeraamilise krooni serva juurest ige taandunud ja hambakael paljastunud. Tahaksin küsida, kas kusagil oleks võimalik panna sinna plommi, et pikendada selle krooni eluiga? Minu oma hambaarst ütles,...Tere, Igeme taandumine allapoole krooni serva ei vähenda iseenesest krooni eluiga. Kui probleem on esteetikas, siis täidismateriali lisamine krooni serva ei tee seda palju ilusamaks, kuna tekib värvierinevus. Peale selle... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 23
1-20 / 458

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (97)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (389)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (564)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (65)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (210)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (299)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (92)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (570)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (343)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (243)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"