Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Vastab hambaarst Marek Vink

Vastab hambaarst Marek Vink

Marek VinkHaridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president
Vaata Marek Vink kohta infot hambaraviasutuste registrist »Praegu ei saa talle küsimusi esitada
1 2 3 4 5 6 ... 37
1-20 / 729
Liina küsis
01.nov. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
05.nov. 2013
Tere! Kuidas kommenteerite seda artiklit? http: //tinyurl. com/juurekanalAntud lingilt avaneb ebaprofessionaalne jutuke. Suutervise probleemile lähenetakse väga vanamoeliselt. Kõik siin maailmas on omavahel seotud ja on igati loogiline, et sellel kelle eluviis mädandab suus hambad kuni nende kärbumiseni,... loe edasi »
Kristi küsis
28.okt. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
05.nov. 2013
Tere. Minu tütar on 8 kuune. Tal on 2 hammast üleval ja 2 hammast all. Viimasel nädalal olen märganud, et ta krigistab hambaid. Milles asi? Kas muretsemiseks on põhjust? Millest...Ega teha polegi midagi. Täpset põhjust sellele, miks lapsed aeg-ajalt krigistavad, ei teata. Taustal võib olla hambumusprobleem, stress vms. Tihtipeale kasvavad lapsed sellest krigistamisest välja. Kõhuusside müüti olen ka ise... loe edasi »
Birgit küsis
26.okt. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
29.okt. 2013
Tere! Ka minul on üpris tundlikud hambad ning peale rasedust on ka omajagu parandamist tulnud. Armastan aga meeletult õunu. Päevas söön 5tk kindlasti, kui mitte rohkem. Peale söömist loputan suud...Tähtis on jätta õunte söömise vahele võimalikult pikad pausid ehk kõige mõistlikum oleks need süüa vahetult toidukorra lõpetuseks. Kindlasti on abiks suukeskkonna neutraliseerimine veega. Ka kohvi joomine tuleks jagada söögikordade... loe edasi »
Mailis küsis
22.okt. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
29.okt. 2013
Tere. Palun abi termini tõlkimisel. Kuidas tõlkida eesti keelde "down-pack"? Saan nii palju aru, et sellele esimesele töötlussammule järgneb sooja gutapertšiga katmine ehk eesti keeles tagasitäitmine (back-pack või back-fill). Kiiret...Küsisin abi meie esiendodontistilt dr Veiko Vengerfeldtilt: down-pack - otsetõlkes allatäitmine on tõlgitud ka kui tiputäidis (sel juhul mitte segi ajada terminiga "apical plug", mis eesti keeles on samuti tiputäidis);... loe edasi »
Lilia küsis
10.okt. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
14.okt. 2013
Tere, Mul on selline probleem et nooremana nii 11-14 a. (praegu olen 16 ) liikus mul üks silmahammas, aga sel ajal oli mul komme pulgakommi närida ja tänu sellele murdus...Silmahammas lõikub suhu umbes aasta jooksul. Mõnikord võib hammas naabrite vahele kinni kiilduda. Sel juhul suunab hambaarst vajadusel patsiendi ortodontilisele ravile. loe edasi »
Mari-Ly küsis
20.sept. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
27.sept. 2013
Tere, Mure selline, et tagumised ülemised hambad on tundlikud. Üks pool kardab magusat ja teine pool vahelduva eduga vürtsikat ja külma. Valu tundlikkusest on tugev, lööb kohati isegi silme eest...Hambad vajavad valunähtude põhjustaja väljaselgitamist ja kõrvaldamist. Sügishooaja tõttu võin kahtlustada õunte tarbimist, kus õunhape söövitab hamba pehmeks ja hambahari kraabib hambakaelte pealt hambamaterjali maha. Ja muidugi on hambanärvi kaitsereaktsioon... loe edasi »
Ly küsis
20.sept. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
23.sept. 2013
Tere, Kas imetamise perioodi ajal võib teha hambaröntgenit? Tänan vastuse eestJah Kiirgusega tuleks ettevaatlik olla raseduse 1. trimestril, mil toimub loote organogenees. loe edasi »
Küllike küsis
18.sept. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
19.sept. 2013
Tere! Mul valutab nii paremal kui vasemal pool lõualiiges! Ma arvan vähemalt nii! Valud juba kestavad 1 aasta!Suud avada mõnikord valu, s aga kui suud avan, siis kõrvajuures selline liiva...Kirjeldate tõesti tõsist liigeseprobleemi. Võiksite oma hädaga pöörduda dr Ülle Voog-Oras poole, kes võib olla parim vastava valdkonna spetsialist. Ta võtab vastu nii Ülikooli Kliinikumis kui ka Ode hambakliinikus Tartus. loe edasi »
Madis küsis
06.sept. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
10.sept. 2013
Tere, Selline mure, et umbes 2 päeva tagasi hakkas valu tegema üks pooleldi igemest väljas olev tarkusehammas. Ennegi on tarkusehamba väljatulemisega kaasnenud valusid, kuid seekord on asi eriti hull. Pool...Jah. Tegemist on tarkusehamba ümbrise kroonilise põletiku ägenemisega. Hambakaarele mittemahtuvad tarkusehambad tuleb eemaldada. loe edasi »
Kai küsis
25.aug. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
27.aug. 2013
Tere Kas rasedale saab paigaldada hamba implantaati? St, kas narkoos on lootele ohutu?Implanteerimisoperatsioon on lootele ohutu. Samuti lokaalne tuimastus. Tinglikult vastunäidustatud on ehk ainult vajalike röntgenülesvõtete tegemine. Nii võiks potentsiaalsete riskide vähendamiseks implanteerimise protseduuri raseduse ajal vältida. loe edasi »
Regina küsis
13.mai 2013
hambaarst Marek Vink vastas
15.mai 2013
Tere! Kas kõigi nelja tarkusehamba korraga eemaldamisel on risk, et kõri võib kinni paistetada? Ülemised tõmmatakse lihtsalt välja. Alumised on osaliselt lõikunud, iget tuleb kindlasti lõigata, võib-olla ka luud eemaldada....Risk, et neelupiirkond peale tarkusehamba operatiivset eemaldamist turse läheb, on alati olemas. Et peale protseduuri söömine jms mugavam oleks, eemaldatakse tavaliselt korraga ühe poole tarkusehambad. Kui üks pool on paranenud,... loe edasi »
Triin küsis
02.mai 2013
hambaarst Marek Vink vastas
06.mai 2013
Tere! Vigastasin nädal tagasi üla iget. Üla hammaste taga on ka breketite järge traat, ilmselt vigastasin söögi ajal iget (söögiosake läks igeme ja selle traadi vahele?). 2 päeva pärast intsidenti...Tõenäoliselt on tegemist aftitaolise limaskesta haavandiga, mille paranemine võib võtta kuni 2 nädalat. loe edasi »
L küsis
26.apr. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
03.mai 2013
Kas bondingu (mingi hape vist kui õigesti aru sain) kasutamine raseda hambaravi ajal on lubatud, võib see olla kuidagi kõhubeebile ohtlik? Kas võimalusel võiks seda rasedal pigem mitte kasutada?Täidise hamba külge liimiseks kasutatav sidusaine ja selle käsitsemine on täidise kvaliteedi juures kõige tähtsam. See on kokkupuutes ainult hambaga ja valguslambiga polümeriseerimise järel kuidagi kahjulik ei ole. loe edasi »
Ardo küsis
17.apr. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
19.apr. 2013
Tere, Mure selline: Paremalt alt kolmas hammas hakkas valutama. Läksin arsti juurde ja öeldi, et on põletik. Tehti juureravi ja käisin selle hambaga arstil pool aastat. Nüüd, kui on möödunud...Kirjeldatud on hambanärvipõletiku nähtusid. Kuna ravitud juures närvi pole, siis peab valutama mõni naaberhammastest. Valust pääseb juureraviprotseduuriga. loe edasi »
Kirsti küsis
15.apr. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
16.apr. 2013
Tere! Raviti korraga kaht alumist kõrvuti asetsevat purihammast (keskelt lugedes 5. ja 6. , varem olid ka plommid sees, kuid ravida tuli, kuna hammaste vahele oli ajaga tekkinud liiga suur...Antud juhul tuleks kliinikusse tagasi pöörduda, kust saab esitatud küsimustele täpsed vastused. Kui te teenuse kvaliteediga rahul ei ole, siis tuleb kliiniku juhataja poole pöörduda, kes olukorra lahendab. Ja mõistlik... loe edasi »
Olga küsis
10.apr. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
12.apr. 2013
Tere! Olen väga mures. Palun öelge, kui pikk ravi on kui mul on parodontiit ja palju see keskmises võib maksma minna? Ma tänan väga.Ravi maksumus sõltub vajalikest protseduuridest ja nendele kulunud ajast. See sõltub omakorda haiguse raskusastmest ja tüsistustest. Ravi maksumus võib olla kümneid eurosid, kui piisab vaid hambakivi puhastamisest või tuhandeid, kui... loe edasi »
Alina küsis
02.apr. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
05.apr. 2013
Tere! Kui palju maksab üldanesteesia? Kui palju kestab?(umbes)Tänasel päeval on tunni maksumus ca 400€ loe edasi »
Sirje küsis
01.apr. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
02.apr. 2013
Tere, 4. märtsil eemaldati mul kolm ülemist tagumist hammast (mitte tarkushambad), paremalt 2 vasakult 1, nädal peale seda hakkasid paremalt poolt silmahambad valutama, teravate valudena. Eelmine nädal leiti silmahamba kõrval...Tasub külastada hambaarsti, kes valunähtu põhjustava hambaga adekvaatselt tegeleks. loe edasi »
Mann küsis
27.märts 2013
hambaarst Marek Vink vastas
02.apr. 2013
Lõin umbes 2 nädalat tagasi esihamba vastu lauaäärt. Esimesel päeval natukene tuikas, siis läks üle. Täna aga kardab hammas külma ja kuuma, isegi õhu sisse hingamisel käib vastik valu läbi....Kasvav temperatuuritundlikkus viitab hambanärvi pöördumatule kahjustusele. Tuleb pöörduda hambaarsti poole juureraviprotseduuri läbiviimiseks. loe edasi »
Kaire küsis
24.märts 2013
hambaarst Marek Vink vastas
26.märts 2013
Tere, Mul on selline mure. Umbes eelmisel sügisel hakkas mul hammas nii hullusti valutama, et terve parem pea pool oli valus, valu lõi eriti tugevasti ka meelekohta. Tundus, et oli...Tõenäoliselt hambast lähtunud probleemi väljaselgitamiseks saan soovitada nn teisese arvamuse saamiseks pöörduda erinevate hambaarstide poole. Ja ka kõik varasemad röntgenülesvõtted soovitan kaasa võtta. loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 37
1-20 / 729

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Praegu ei vasta
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (369)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Raili Luikmel, hambaarst

Raili Luikmel·Vastused (22)
·Esita küsimus
Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (230)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (184)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (88)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (609)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (421)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (128)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (633)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (408)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Eliis Vengerfelt, ortodont

Eliis Vengerfelt·Vastused (18)
·Esita küsimus
Hambaarst, lõpetanud ja spetsialiseerunud ortodondiks Tartu Ülikoolis. Ta on Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Ortodontide Seltsi liige. 2007.a. sooritanud erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburgh ́i juures: Part II: Membership in Orthodontics.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (283)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"