Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Küsimus nr 7414

Küsimus nr 7414

Maasikas küsis (24.jaan. 2017)
Tere, mul on probleem, et ma pesen iga päev hambaid, aga mul ikkagi jääb kahel esihambal pool hammast kollaseks ja pool heledamaks, see ei ole kogu aeg sama, vahest on rohkem näha ja vahest vähem ja vahepeal on hambad valged, aga mõne päeva möödudes jälle pool hammast valge ja pool kollane
Olen märganud, et see on erinevate hambapastadega erinev, näiteks kui ma kasutan hambapastat millel ei ole "tugev" valgendusvõime siis ei paista see nii tugevasti välja. Ma arvan seda mõjutab fluoriidi sisaldus, aga ei ole kindel. Kas te oskate mõnda hambapastat soovitada või on milleski muus probleem?
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas (29.jaan. 2017)
Regina Kuningas-Ott
Tervist,

raske on öelda milles täpselt probleem on ja mis on selle põhjus. Reeglina ei ole küsimus hambapastas vaid hambapesu tehnikas. Kui Teile tundub, et mõne hambapastaga seda probleemi ei ole siis võite vabalt kasutada seda pastat, mis toimib.
Kui soovite asjale täpsemalt jälile jõuda siis tuleks ikka hambaarsti poole pöörduda asja täpsemaks uurimiseks.

Edu!


Dr. Regina Kuningas-Ott
http://www.hanzadent.ee

• Esita talle oma küsimus »
• Vaata selle spetsialisti vastuseid teistele küsimustele »

Regina Kuningas-Ott
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.
Seotud asutusega:
HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn

Märksõnad:

Vaata lisaks:

Angela küsis
08.dets. 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
12.dets. 2014
Tere! Lapsel jäävhambad on kollased ja äärtest läbipaistvad. Peseb korralikult. Mis võib põhjus olla? Kas on põhjust muretsemiseks? Aitäh!Soovitan pöörduda oma hambaarsti poole kliiniliseks kontrolliks. Jõudu Terje Altosaar loe edasi »
Mac küsis
21.märts 2015
suuhügienist Terje Altosaar vastas
26.märts 2015
... ja nemad ei käskinud minul hambaid pesta, läksid mu hambad kollaseks. Nüüd kus olen 15, on hambad endiselt kollased. Eile avastasin hambaid peeglist vaadates, et mul on ühe hamba ... ... hambaauk e. kaaries(sinakas laik) ja samas eemaldatakse ka kollased ladestused. Jõudu Terje Altosaar loe edasi »
Madis küsis
11.jaan. 2018
hambaarst Jan Orn vastas
19.jaan. 2018
Tervist, küsimus selline, et on olnud noorest saati ainult esihammaste pealispind kollane. See on nagu hamba küljes ja tundub, et pole maha pestav. Millest see tuleneb ja kuidas seda eemaldada?Tere Madis. Hamba kollasus võib olla tingitud hamba pinnal olevast ladestusest, mis on hambaarsti või hügienisti poolt võimalik eemaldada, või hambakoe enda värvumisest. Sellisel juhul võib aidata valgendamine. Täpsema põhjuse... loe edasi »
Riste küsis
13.okt. 2001
hambaarst Reet Pallase vastas
17.okt. 2001
Olen 12-aastane tüdruk ja mul on suhteliselt kollased hambad. Mingeid konkreetseid laike mul hammastel pole. Mis oleks kõige tõhusam, tervislikum ja odavam variant hammaste ... ... Sul hammaste valgendamisega paar aastat oodata, kuni Sinu hambad on juuretippudeni lõplikult välja arenenud. Valgendamine ... loe edasi »
Dude küsis
10.dets. 2001
hambaarst Ivo Ost vastas
12.dets. 2001
Mul on selline probleem, et mul on natuke kollased hambad... Kas sellest kollasest asjast kodus pole võimalik lahti saada?Kui kollakas on loomulik hambavärv, ei soovitaks ma küll seda kodus mingite vahenditega heledamaks teha. Kui tõesti on suur soov, võib pöörduda hambaarsti poole ja lasta hambaid valgendada professionaalsete vahenditega.... loe edasi »
Gerli küsis
08.apr. 2003
hambaarst Marek Vink vastas
09.apr. 2003
1.Kas inimesele, kellel on kollased hambad, on mõnda head valgendavat hambapastat jms? 2.Kas sooda valgendab ka hambaid? Aitäh ... Heledamaks ehk puhtamaks võivad muutuda väga määrdunud hambad kui neid abrasiivse ainega (näiteks soodaga) hõõrutakse. ... loe edasi »
klient küsis
27.aug. 2008
hambaarst Reet Pallase vastas
02.sept. 2008
Olen 16aastane ja mul väga kollased hambad kuna pean sööma igapäev rohte. Kas on üldse mõtet hambaid valgendada ja palju selline töö maksaks?? Kuna ... ... 18-aastastel, kui tegu on aga ravimkahjustusega ja tumedad hambad välimust oluliselt mõjutavad, ületab valgendamise näidustus ... loe edasi »
K. küsis
09.nov. 2009
hambaarst Anneli Teesalu vastas
12.nov. 2009
Mul on selline probleem, et mul on väga kollased hambad, kuid ma ei suitseta(ühe korra väiksena olen proovinud) ning tarbin ka maksimaalselt 1 korra kuus alkoholi ... Hammaste värvuse määrab hambaluu ehk dentiini värv, mis on individuaalselt väga erinev. Efektiivseimaks meetodiks hammaste valgendamisel on tänapäeval hammaste laservalgendus. Laservalgenduse käigus kantakse hammastele spetsiaalne valgendusgeel mida aktiveeritakse laserkiirtega. Protseduur... loe edasi »
Vika küsis
19.nov. 2013
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
29.nov. 2013
Tere. Miks on kahe hamba vahel igemel must plekk? Ja veel kas hambaid tohib puhastada söögisoodaga? ... tuleb üha rohkem nähtavale emaili all asetsev kollakas hambadentiin ning saate soovitud valgetele hammastele pigem risti ... valgetele hammastele pigem risti vastupidise tulemuse, ehk kollased hambad. Nii et, las söögisooda jääb ikka söögivalmistamiseks ... loe edasi »
Eda küsis
22.märts 2016
suuhügienist Terje Altosaar vastas
24.märts 2016
... last hambaarsti juurde traumeerima lähen, seda enam, et hambad on ju tegelikult terved ja tegu pigem esteetilise probleemiga. ... ... Söögisooda on abrasiivne ning tulemuseks on kulunud ja kollased hambad. Järk-järgult nühitakse maha hambaemail. Emaili alt hakkab üha rohkem kumenduma hambadentiin, mis on ... loe edasi »

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Praegu ei vasta
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (88)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (609)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Raili Luikmel, hambaarst

Raili Luikmel·Vastused (22)
·Esita küsimus
Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (421)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (184)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (230)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (369)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (128)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (408)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Eliis Vengerfelt, ortodont

Eliis Vengerfelt·Vastused (18)
·Esita küsimus
Hambaarst, lõpetanud ja spetsialiseerunud ortodondiks Tartu Ülikoolis. Ta on Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Ortodontide Seltsi liige. 2007.a. sooritanud erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburgh ́i juures: Part II: Membership in Orthodontics.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (633)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (283)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"