Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Küsimus nr 7394

Küsimus nr 7394

Helena küsis (13.dets. 2016)
Mul tuli täna nätsu närides hammas suust ära. Ilmselt mitte koos juurega, aga hammas ära tuli. Nüüs on alles tühi must auk. Hambaarstil pole juba aastaid käinud foobia pärast ja ka rahalise seisu tõttu. Mida ma peaksin ette võtma ja kuidas käituma? Mis võib juhtuda või mis nüüd üldse saab?
Olen väga mures ja suur hirm on sees

Lugupidamisega
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas (15.dets. 2016)
Regina Kuningas-Ott
Tervist,

üks variant foobiast jagusaamiseks on rahusti. Ehk tuleb pöörduda näiteks oma perearsti poole probleemi selgitada ja paluda endale väljakirjutada rahusti, mis siis enne hambaarsti visiiti sisse võtta. See reeglina toimib hästi ja foobiaga patsiendid saavad rahulikult hambaarsti abi.

Rahaliste murede lahendamine on ehk keerulisem, kuid millegist tuleks alustada ja see on raviplaan. Hambaarst koostab Teile raviplaani ning selle umbkaudse maksumuse. Seejärel tuleks välja arvestada millise summa kuus olete võimeline kulutama ning käia ravil vastavalt oma võimalustele. Üks kord saavad ikka probleemid lahendatud.

MIs siis sellest hambast edasi saab? Edasi liigub infektsioon mööda juurekanalit lõualuusse ja tekitab seal põletiku, mis võib omakorda edasi levida teiste hammaste alla, kuskile limaskestale või nahale välja lüüa või hoopis hullusti levida kuskile lihastevahelistesse ruumidesse. Nii või naa tuleks tegelikult antud olukorda ravida! Ning minu kindel soovitus oleks pöörduda hambaarsti vastuvõtule! :)


Parimate soovidega,

dr. Regina Kuningas-Ott
http://www.hanzadent.ee

• Esita talle oma küsimus »
• Vaata selle spetsialisti vastuseid teistele küsimustele »

Regina Kuningas-Ott
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.
Seotud asutusega:
HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn

Märksõnad:

Vaata lisaks:

Andra küsis
08.mai 2012
hambaarst Kristin Laugus vastas
14.mai 2012
... olen valiku ees, mil moel taastada oma ülemine esimene puuduv hammas. Olen palju lugenud nii implantaadi kui silla kohta ... Kuna esihammaste puhul on tegemist esteetilise piirkonnaga, siis on täiesti mõistetav, et soovite riske vältida. Kahjuks esineb tõesti nii silla kui implantaadi puhul erinevaid riske, aga samas on neid võimalik... loe edasi »
Jane küsis
25.nov. 2015
ortodont Triin Jagomägi vastas
26.nov. 2015
Tere! Minu 6 aastasel pojal tulid eest ülevalt ära 2 piimahammast üsna lühikese vahega. Hambaarst juhtis tähelepanu sellele, et nüüd laiutab kahele hambale mõeldud kohal üks hammas. Mis saab edasi?... ... märkas, saab teha panoraamröntgeni ja vaadata et kus puuduv hammas on, kas tasub veel oodata või on vaja sekkuda. loe edasi »
Jane küsis
19.apr. 2009
hambaarst Jan Orn vastas
01.dets. 2010
tere. Olen hädas oma tagumise hambaga (tagant eelviimane) millest on järgi vaid ääred. Need ääred on teravad ja väga madalad, hammast peaaegu ei olegi. Ige on ka kuidagi sinna sisse...Tere Jane, Muretsemiseks pole põhjust, tänapäevased tuimestusvahendid võimaldavad selle hamba eemaldada valutult. Krooni puudumine teeb hamba eemaldamise võibolla keerulisemaks, aga vahest on krooniosa vaja eelnevalt ära puurida, juurte eemaldamiseks. Tervitades,... loe edasi »
Egle küsis
01.dets. 2010
hambaarst Marek Vink vastas
09.dets. 2010
Tere! Hambaarsti kartus on nii meeletu, et paljas tooli istumine viib endast nii välja, et hakkan üle kere värisema. Seega sooviksin infot hambaravi kohta üldnarkoosis. Kas seda tehakse vaid põhjusel,...Hambaarstikartus on tõenäoliselt üks tavalisim põhjus, miks hambaid narkoosis ravitakse. Ravi maksumuse kalkuleerimiseks tuleb käia konsultatsioonis, kus tehtaks ka kõiki hambaid näitav panoraamröntgenülesvõte. See, kui palju jõuab korraga ära teha,... loe edasi »
Neiu küsis
23.jaan. 2011
hambaarst Triin Kunsing vastas
25.jaan. 2011
Tere, Olen juba 17aastane aga pole kunagi hambaarsti juures käinud, väiksena oli see mulle nö hirmutamiseks ja tänu sellele kardan siiamaani tohutult hambaarsti. Hambad vajaksid ravimist, üks hammas on lagunenud...Tere! Kurb kuulda, et lapsepõlves on nii suur hirm hambaarsti ees tekitatud. Õnneks aga oled veel sellises vanuses, kus haigekassa kompenseerib ravikulud (kuni 19-aastaseks saamiseni). Kui sa nüüd loed ja... loe edasi »
Triinu-Liis küsis
26.jaan. 2011
hambaarst Reet Pallase vastas
14.veebr. 2011
Tere! Aasta tagasi tõmmati mul (23a) välja alumine hammas (nr. 6). Soovitati panna võimaluse korral implantaat, aga üldiselt on mul jäänud mulje, et kui ennast ei sega, siis pole selle...Tere Triinu-Liis, Eemaldatud alumine 6. hammas on suus tavapäraselt üks kõige vajalikemaist mälumishammastest. Usun, et nõustute, kui ütlen, et mälute rohkem selle poolega, kus kõik hambad alles on. See võib... loe edasi »
Kristiine küsis
28.veebr. 2011
hambaarst Marek Vink vastas
11.märts 2011
Tere, mul on küsimus oma lapse hammaste kohta. Ta on 3, 5 a vanune ja esihammastel on justkui augud. 6 kuu vanusena kukkus ta voodist maha ja nii õnnetult, et...Ainult kontrollimise eesmärgil keegi last üldnarkoosi ei pane. Hammaste ravivajadust on võimalik hinnata ka väikselt distantsilt, kui laps ema süles on lihtsalt suu avab. Kui ravivajadus on ilmne, siis võidakse... loe edasi »
Getu küsis
24.apr. 2011
hambaarst Marek Vink vastas
29.apr. 2011
Tere! Küsimus selles, kas Paroxetin Hexal (antidepressant) ning Xanax (rahusti) mõjutavad kuidagi kohalikku tuimestust ? Võtan neid regulaarselt. Kuna kannatan paanikahäire all, siis kardan kohutavalt arste. Kas enne hambaarsti juurde...Väga suure hambaarstihirmu all kannatavale patsiendile võisid mõned aastad tagasi ka hambaarstid ise rahustit välja kirjutada. Seega on selle kasutamine vajadusel ok ning sel on kohalikku tuimastust võimendav toime. Antidepressantide... loe edasi »
Kati küsis
15.aug. 2011
hambaarst Triin Kunsing vastas
23.aug. 2011
Tere! Hambaarsti soovitusel tuleb minu 1 aasta 8 kuusel tütrel neli esihammast eemaldada. Olen sellega nõus, sest hambad teevad talle valu ja on põhjustanud põletikku, kuid millised on võimalused hammaste...Tere! Kui nii väiksel lapsel on vaja hambaid eemaldada, siis võiks see toimuda narkoosis, et vähem traumeerida last, ema ja ka arsti. Jõuga kinni hoidmine ei ole meeldiv ühelegi osapoolele.... loe edasi »
Margus küsis
24.okt. 2011
hambaarst Reet Pallase vastas
03.nov. 2011
Olen 22 aastat vana ja mul on väga kehvad hambad. Mul oli kõik enamvähem kontrolli all, aga sõjavägi rikkus mu hambad ära. Too tasuta hambaarst ei saanud minuga midagi peale...Tere Margus, Tänapäevane hambaravi juhindub valutu ravi põhimõtetest - ka tuimestussüst saab eelnevalt tuimestusgeeli kasutades põhjustada vähem ebamugavusi. Ja kui valu ei pea kartma, siis ju polegi, mille pärast muretseda!... loe edasi »

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Praegu ei vasta
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (369)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (609)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (88)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (230)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Raili Luikmel, hambaarst

Raili Luikmel·Vastused (22)
·Esita küsimus
Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (421)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (184)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (128)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Eliis Vengerfelt, ortodont

Eliis Vengerfelt·Vastused (18)
·Esita küsimus
Hambaarst, lõpetanud ja spetsialiseerunud ortodondiks Tartu Ülikoolis. Ta on Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Ortodontide Seltsi liige. 2007.a. sooritanud erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburgh ́i juures: Part II: Membership in Orthodontics.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (408)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (633)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (283)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"