Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Küsimus nr 6778

Küsimus nr 6778

Meeli küsis (29.okt. 2014)
Tere

Minu küsimus puudutab hamba väljatõmbamist ja implantaadi panekut. Hammas (logisev tiftiga pandud täide, oma hammast seal enam polegi), mis on vaja välja tõmmata, on sellise koha peal, et naeratamisel jääks näha tühi auk. Millal peale hamba välja tõmbamist on võimalik panna üldse implantaat? Kas on olemas võimalus, et implantaat paigaldatakse kohe? Kui ei, siis kui pikalt ligikaudu peaks "tühja kohaga" suus ringi käima.

Tänades ette
hambaarst Jan Orn vastas (01.nov. 2014)
Jan Orn
Tere,

Vahetut implanteerimine pole väga lagunenud ja põletikulise hamba puhul võimalik teostada, kuid eemaldatud hamba asemele on võimalik valmistada mingi ajutine lahendus. Ilma hambata pole tarvidust ringi käia!

Tervitades,
Jan Orn
• Esita talle oma küsimus »
• Vaata selle spetsialisti vastuseid teistele küsimustele »

Jan Orn
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst
Seotud asutusega:
Nigul ja Orn Hambaravi OÜ Sõbra 56a, II korrus, Tartu, Tartumaa

Märksõnad:

implantaat (347)

Vaata lisaks:

Manna küsis
20.veebr. 2011
hambaarst Timo Paberit vastas
21.veebr. 2011
... sest see ei tundu õige olevat. Pealegi soovin sinna panna implantaati, mida ilmselt ei saa teostada, kui ige pole korralikult ... Kui haav ei taha pärast hamba eemaldamist ära paraneda, võib olla tegemist haava jäänud hambajuure-tükikese või ka luusekvestriga (lahtitulnud luutükike). Sel juhul piisab haavakorrektsioonist kuid seda tuleks teha kirurgiliselt, st.... loe edasi »
Aime küsis
04.mai 2011
hambaarst Marek Vink vastas
11.mai 2011
... tagumist hammast. Teie lehelt loen võimalust panna implantaat. Palju maksavad implantaadid, kaua nad püsivad suus, ... Implantaat ehk tehisjuur on mõeldud püsivaks lahenduseks. Selle külge kinnitatakse kunstkroon. Kuna implanti luustumine võtab aega, siis tavaliselt saab sellele krooni valmistada alles 2-6 kuu möödudes. Selleks ajaks on tihtipeale... loe edasi »
Mare küsis
10.veebr. 2012
hambaarst Timo Paberit vastas
14.veebr. 2012
Mõni aasta tagasi paigaldati mulla implantaat. Kaks aastat hiljem hakkas selle hamba igeme alt immitsema ... Antud juhul võib olla tegemist periimplantiidi ehk implantaati ümbritseva igeme ja lõualuu kroonilise põletikuga. ... loe edasi »
Tiit küsis
24.sept. 2012
hambaarst Jan Orn vastas
26.sept. 2012
Tere, Küsimus puudutab implantaati. Kas hambaarst (või kirurg) saab teha kindlaks, ... ... sellega lisakohustusi (rahalisi) ei kaasne. Uus implantaat paigaldatakse patsiendile tasuta. tervitades, Jan ... loe edasi »
Joonas küsis
09.jaan. 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
11.jaan. 2013
... on 1. hammas halvas seisus ja ilmselt tuleb asemele panna implantaat keraamilise krooniga. Kaua see vastu võiks pidada ... Probleemse hamba osas on mul keeruline kommenteerida, sest ma ei tea praegu, milles halb seis täpsemalt seisneb. Põletikulise või murdunud hamba pikaajaline säilitamine ei ole kindlasti mõistlik, sest sel juhul... loe edasi »
Kata küsis
06.apr. 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
11.apr. 2013
Tere, kui ruttu peale hamba eemaldamist saab sinna proteesi peale panna? Ülemise esihamba juur on hävinenud, hammast enam remontida ei anna, arst ütles, et varsti murdub pooleks, nüüd siis ootangi... ... ikkagi kaaluda implantaadi paigaldamise võimalusi, sest implantaat asendab puuduva hamba kõige loomulikumal viisil. ... loe edasi »
Olga küsis
23.apr. 2013
hambaarst Triin Kunsing vastas
24.apr. 2013
Tere. Mul on plaan paigaldada implantaat. Hetkel selle ruumi täidab ainult oma hamba juur. ... ... eemaldamisega ühel visiidil on võimalik implantaat paigaldada juhul kui hambajuure all ei ole põletikku. ... loe edasi »
Anne küsis
10.mai 2013
hambaarst Jan Orn vastas
30.märts 2016
... puuduvad alalõuas hambad. Mulle opereeriti alalõuga kaks implantaati, mille peale saab kinnitada suust ära võetava proteesi, ... ... osas kokkuleppele jõudma. Eelnevalt paigaldatud implantaate saab ka uues konstruktsioonis tõenäoliselt kasutada, ... loe edasi »
Kristel küsis
09.okt. 2013
hambaarst Timo Paberit vastas
11.okt. 2013
... - siis muutub tundlikuks. Nüüd on siis valik, et teha implantaat. Kuna mu hambad on minu arvates üsna halvas seisus, ... ... kui see siis võimalik on. See on optimaalne aeg kuid implantaati saab tõenäoliselt paigaldada ka hiljem. Kindlasti ... loe edasi »
Leo küsis
13.okt. 2013
hambaarst Ivo Ost vastas
15.okt. 2013
Kas implantaate valmistakse ka õhema hambaluu jaoks? Kas büügelproteese ... ... on tegelikult suht õhuke oma paksuselt. Samas implantaatidele fikseeritud proteese tahkse küll tsirkooniumist, ... loe edasi »

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Praegu ei vasta
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (88)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (609)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Raili Luikmel, hambaarst

Raili Luikmel·Vastused (22)
·Esita küsimus
Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (421)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (184)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (230)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (369)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (128)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (408)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Eliis Vengerfelt, ortodont

Eliis Vengerfelt·Vastused (18)
·Esita küsimus
Hambaarst, lõpetanud ja spetsialiseerunud ortodondiks Tartu Ülikoolis. Ta on Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Ortodontide Seltsi liige. 2007.a. sooritanud erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburgh ́i juures: Part II: Membership in Orthodontics.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (633)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (283)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"