Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Küsimus nr 6665

Küsimus nr 6665

Anastassia küsis (15.apr. 2014)
Tervist, mul on selline küsimus, kui mul on umbes 13-15 auku , üks hammas väga valutab viimati oli sinna pandud kaltsium ja midagi veel umbes 2 kuud tagasi. Hambaarstide juures käimine on alati olnud liiga suur stress ja kui tunnen hambaarsti juures valu hakkan rabelema. Alati olen tahtnud , et hambaid ravitakse narkoosi all, siis ma saan lõpuks kõik tehtud ja ei tunne õudsat valu. Leidsin et teil on ainuke kliinik mis pakkub seda teenust ja mul Tekkis küsimus. On see võimalik? Palju see maksab? Ja kui ma ole veel 18a kas haigekassa maksab mulle selle kinni ?
hambaarst Triin Kunsing vastas (28.apr. 2014)
Triin Kunsing
Tere Anastassia!

Kliinik32 pakub tõepoolest hambaravi üldnarkoosis. Meil puudub haigekassaga laste hambaravi leping ning seetõttu peab patsient (isegi alla 19-aastane) ise kõik ravikulud tasuma.

Arvestades, et sul on 13-15 auku, siis pole tõenäoliselt võimalik kõiki auke ühe narkoosi jooksul ravida kuna narkoosi aeg veniks liiga pikaks. Üks hammas (valutav hammas) vajab kindlasti juureravi, mida pole võimalik ühe visiidiga lõpetada. Enne kui oleks võimalik täpsemalt öelda, kui palju Sinu hammaste ravi narkoosis maksma läheks, oleks vaja hambad üle vaadata ja teha panoraamröntgen.

Hinna osas mingigi orientiiri saamiseks on järgnev: narkoosi tunnihind on 400 EUR, millele lisandub hambaravi hind. Ühe tunniga on võimalik ravida 2-4 hammast. Ravile kuluv aeg sõltub hambaaukude suurusest. Ühe hamba täidise e. plommi hinnad jäävad vahemikku 55-80 EUR.

Kui soovid täpsemat hinnakalkulatsiooni, võta palun ühendust Kliinik32-ga ja registreeri ennast konsultatsioonile.

Kõike head soovides,

Triin Kunsing


• Esita talle oma küsimus »
• Vaata selle spetsialisti vastuseid teistele küsimustele »

Triin Kunsing
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega
Seotud asutusega:
Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

Märksõnad:

Vaata lisaks:

Liina küsis
26.apr. 2009
hambaarst Reet Pallase vastas
21.aug. 2012
Kas eestis on võimalik üldnarkoos, kui näiteks parandatakse mitut hammast korraga. Hind ... Tere Liina, Narkoosis on tõepoolest võimalik parandada ka mitut hammast korraga. Küll aga diagnoosib hambahaigusi ja otsustab ravivajaduse üle ikkagi hambaarst, kes on eriala omandamiseks õppinud pikki aastaid. Naerugaasi minu... loe edasi »
Inga küsis
13.okt. 2010
hambaarst Jan Orn vastas
25.okt. 2010
... oodata? Kas on võimalik paigaldamine teha üldnarkoosiga või üldtuimestusega? Kas sellist asja üldse praktiseeritakse ... ... kui hamba parandamise ajal kasutusel on. Üldnarkoosi võimaluse kohta paraku infot ei oska anda, Eestis on ... opi järgsel päeval, samuti turseid. Patsiendi jaoks on kogu protseduuri tihti lihtsam taluda, kui eelnevalt tehtud hamba ... loe edasi »
Gertu küsis
18.nov. 2010
hambaarst Marek Vink vastas
22.nov. 2010
Tere. Selline küsimus, et kas üldnarkoosi all ravimine on alla 19 aastastele samuti tasuta, või ... ... küsimuses oli: kas Al mare hambakliinikus tasub üldnarkoosi eest haigekassa, siis on vastus kahjuks negatiivne. loe edasi »
Egle küsis
01.dets. 2010
hambaarst Marek Vink vastas
09.dets. 2010
... kere värisema. Seega sooviksin infot hambaravi kohta üldnarkoosis. Kas seda tehakse vaid põhjusel, et on hirm? Kui ... põhjusel, et on hirm? Kui palju on selle maksumus ja kui suures ulatuses ühe ravikorraga on võimalik ära teha. ... on tõenäoliselt üks tavalisim põhjus, miks hambaid narkoosis ravitakse. Ravi maksumuse kalkuleerimiseks tuleb käia ... loe edasi »
Marek küsis
17.jaan. 2011
hambaarst Jan Orn vastas
19.jaan. 2011
... paigaldada, kas saan siis ajutised hambad, mis ei käi suust ära, seniks kui implataadid paigaldatud, palju see mul ... paigaldatud, palju see mul maksma läheb ja kas saab ka narkoosiga teha… lps, marekTere Marek. Ajutisi proteese saab teha ka mitte-eemaldatavaid, kuid see eeldab mõlemal pool defekti tugihambaid, samuti ei tohiks defekt olla üle kahe hamba pikk. Täpsema vastuse saaks anda konsultatsioonis. Narkoosiga... loe edasi »
Liis küsis
12.veebr. 2011
hambaarst Triin Kunsing vastas
21.veebr. 2011
Tere! Minu 4a. ärkas hommikul üles ja vasak suu pool täiesti paistes. Viimane hammas on meil kahjuks pikemat ... aja jooksul käia ära spetsialisti juures, et talle üldnarkoos tehtaks ja siis selle narkoosi all tal juured välja ... ... ei ole koostöövalmis, siis oleks ainus lahendus tõesti narkoosis ravi. Narkoosis ravi puhul aga tuleb teha radikaalsemaid ... eemaldada. Samas arvan ma, et 4-aastane on juba piisavalt suur, et ehk õnnestub temaga siiski tavapäraseid hambaravi ... loe edasi »
Kristiine küsis
28.veebr. 2011
hambaarst Marek Vink vastas
11.märts 2011
... kas nii väiksel lapsele saaks teha hambakontroll koos üldnarkoosiga või pingutan ma murega üle? Ma tõesti tahaksin, ... Ainult kontrollimise eesmärgil keegi last üldnarkoosi ei pane. Hammaste ravivajadust on võimalik hinnata ... ka väikselt distantsilt, kui laps ema süles on lihtsalt suu avab. Kui ravivajadus on ilmne, siis võidakse mittekooperatiivsel ... loe edasi »
Triin küsis
15.sept. 2011
hambaarst Triin Kunsing vastas
28.sept. 2011
Kus teostatakse 2.5 a. lapse hambaravi narkoosiga, kui see osutub ainukeseks raviviisiks. Kas selleks ... Tere, Laste hambaravi üldnarkoosis pakuvad Tallinnas lisaks Tallinna Lastehaiglale erakliinikud ... loe edasi »
Est küsis
19.okt. 2011
hambaarst Marek Vink vastas
24.okt. 2011
Tere, kas ja kus saaks 1 aasta ja 10 kuusel lapsel narkoosiga hambaravi? Lapsel 4 esimest hammast kaaries ja katkised, ... Lapsel 4 esimest hammast kaaries ja katkised, arsti juures suud lahti ei tee mitte kuidagi. Hammaste pesemine väga raske. ... On tõesti palju loota, et nii väike laps hambaarstiga koostööd teeks. Kaaries, mis hambad hävitab on rohkem söömis- kui pesemisprobleem. Kunagi ei ole hilja põhjused kontrolli alla võtta, et asi... loe edasi »
Saskia küsis
07.nov. 2011
hambaarst Marek Vink vastas
22.nov. 2011
... peab eemaldama, siis sooviks teada, et kui kallis on üldnarkoos? (sooviks otsest vastust) Kuna olen 19 siis Haigekassa ... ... hind oluliselt erineda. --- Nt Kliinik32-s maksab 1 tund narkoosi 400 eurot, millele lisandub hambaraviprotseduuride hind. loe edasi »

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Praegu ei vasta
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (88)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (230)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (421)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (183)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Raili Luikmel, hambaarst

Raili Luikmel·Vastused (22)
·Esita küsimus
Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (609)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (369)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (128)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (633)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Eliis Vengerfelt, ortodont

Eliis Vengerfelt·Vastused (18)
·Esita küsimus
Hambaarst, lõpetanud ja spetsialiseerunud ortodondiks Tartu Ülikoolis. Ta on Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Ortodontide Seltsi liige. 2007.a. sooritanud erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburgh ́i juures: Part II: Membership in Orthodontics.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (408)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (283)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"