Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Küsimus nr 6631

Küsimus nr 6631

Karin küsis (20.märts 2014)
Tere ! Mul oli üks päev mitu korda tugev hambavalu ja peale hambavalu kadumist hakkas mul järgmisel päeval teine valu nii, et kui ma hammast puudutasin hakkas mul valus avastasin ,et see hammas ka liigub aga päevast päevale hakkas valu kaduma. Mis seda võib põhjustada? Ise ole 12 aastane tervitades Karin !
hambaarst Kristin Laugus vastas (24.apr. 2014)
Kristin Laugus
Tere Karin,

soovitan oma murega pöörduda hambaarsti juurde kontrolli, et valu põhjus välja selgitada ja sellele leevendust leida.

dr. Kristin Mitt
Kliinik32
• Esita talle oma küsimus »
• Vaata selle spetsialisti vastuseid teistele küsimustele »

Kristin Laugus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010
Seotud asutusega:
Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

Märksõnad:

hambavalu (188)

Vaata lisaks:

Mart küsis
27.nov. 2010
hambaarst Triin Kunsing vastas
01.dets. 2010
... kirjutada, seljavaluga seda tehakse, miks mitte siis hambavaluga. Tunnen ennast lootusetus olukorrasTere, Öine hambavalu on iseloomulik hambanärvi põletikule. Magamiseks ... loe edasi »
Kersti küsis
19.okt. 2010
hambaarst Jan Orn vastas
25.okt. 2010
Sattusin suure hambavaluga arsti juurde. Närv suretati ja nüüd ootan juuretäidise ... Tere, Tarkusehambale juureravi teostamine on äärmiselt keeruline, tema asukoha ja keerulise anatoomia tõttu. Samuti on tema igapäevane pesemine ja puhastamine tavaliselt raskendatud ja seetõttu tekitavad tarkusehambad tihti probleeme. Tarkusehamba, nagu... loe edasi »
Kätlin küsis
17.veebr. 2011
hambaarst Reet Pallase vastas
01.märts 2011
... probleem olla? Olen juba nii väsinud sellest pidevast hambavalust. Kas on üldse veel lootust hammas korda saada? Tere Kätlin, Usun, et Teie hammast on lootust korda saada küll. Valu põhjusi võib olla mitmeid. Hambal võib näiteks olla mitmeid lisakanaleid, mida tavapärase juureraviga ei ole lihtne avastada. Samuti... loe edasi »
Annaliisa küsis
28.märts 2012
hambaarst Timo Paberit vastas
02.apr. 2012
Mure selles, et juba teist päeva on hull hambavalu, iga tunni 2 tagant vajan valuvaigistit sest ei suuda ... Valu saabki ajutiselt leevendada vaid valuvaigistitega. Samas oleks siiski mõistlik kiiremas korras hambaarsti poole pöörduda, sest likvideerida tuleb probleemi põhjus(ed). Kui jääda palgapäeva ootama, võib olukord vahepeal halveneda ning hambast... loe edasi »
Kati küsis
29.okt. 2012
hambaarst Triin Kunsing vastas
05.nov. 2012
Selline küsimus, et olen 22 aastane neiu ning nüüd on hakanud hambad valutama. Varem pole ma eriti tubli hambaarsti juures käija olnud. Auke näen ise ka ja eriti on hakanud...Tere Kati, Kahjuks ei ole mul võimalik vastata kui palju läheb ravi maksma kuna ravi hind sõltub tehtavatest protseduuridest. Kõige lihtsam ja rahakotisõbralikum on ainult täidise e. plommi panemine. See... loe edasi »
Oskar küsis
22.märts 2013
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
26.märts 2013
Tere, Mul tekkis suur hambavalu, oli kuskil nii nädal aega, siis läks ka põsk vaikselt ... Tere Oskar! Kindlasti sellise murega pöörduge palun hamba eemaldanud spetsialisti vastuvõtule. Interneti teel on raske öelda, kui tõsine Teie probleem olla võib. Sepsist, kui sellist, ma ei usu, et on,... loe edasi »
Katrin küsis
12.mai 2013
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
15.mai 2013
... ja on keelatud valuvaigistavad süstid. Momendil tohutu hambavalu, tagumine tarkusehammas lagunenud ja näha ka närv ... Tere Katrin! Kindlasti tuleks hambaarsti külastada. Vähemalt saaks hamba sisse panna ravimi, et saaksite valust lahti. Kodus, kõige kiiremini, väidab vanarahvas, et panna hambasse nelki, pidavat aitama. Niikauaks, kuni arstile... loe edasi »
Auni küsis
02.märts 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
04.märts 2014
... Taandus tasapisi ära. Olen üle 50.a. vana ja tean mida hambavalu tähendab aga see oli teisiti. Läksin arsti juurde. ... Tere Auni! Ilma hammast ja temast tehtud röntgenit nägemata on raske midagi väga täpselt arvata. Hambajuurte all on tõenäolselt põletik, mis ei ole allunud mingil põhjusel ravile. Üheks põhjuseks võivad... loe edasi »
Kristel küsis
08.märts 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
10.märts 2014
... selline mure, et olen reisil ja juba kolm päeva on jube hambavalu, alumises reas kasvab tarkusehammas, aga juba ise näen ... Ega muud pole teha kui valuvaigistit võtta, kui päris paiste läheb siis ka antibiootikumi, kuid seda saaks ilmselt retseptiga, selleks aga tuleks arsti külastada. loe edasi »
Kristo küsis
25.okt. 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
29.okt. 2014
Tere, algas hambavalu 3 päeva tagasi teisel päeval läks pool nägu paiste ... Kui põletikulise hamba juur juba eemaldatud peaks olukord paremaks minema mõne päevaga. Kui põletikunähud ei vaibu, näidake ennast arstile. loe edasi »

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Praegu ei vasta
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (88)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (609)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Raili Luikmel, hambaarst

Raili Luikmel·Vastused (22)
·Esita küsimus
Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (421)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (184)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (230)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (369)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (128)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (408)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Eliis Vengerfelt, ortodont

Eliis Vengerfelt·Vastused (18)
·Esita küsimus
Hambaarst, lõpetanud ja spetsialiseerunud ortodondiks Tartu Ülikoolis. Ta on Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Ortodontide Seltsi liige. 2007.a. sooritanud erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburgh ́i juures: Part II: Membership in Orthodontics.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (633)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (283)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"