Küsimus nr 564

Riin küsis (6. veebr 2003)
Üks ülemistest esihammastest on olnud hell paar nädalat, kuid see ei ole seganud söömist. Sõrmega katsudes hammas ei liigu. Peeglist hambaid uurides avastasin, et hammas on vajunud ca 1 mm jagu allapoole ning kõrvaloleva hamba suhtes nihkunud tahapoole. Kas on võimalik, et hambad muudavad asendit? Olen 26 aastane.
Triin Jagomägi vastas (2003-02-07 15:34)
Oluline on teie puhul läbi mõelda, et kas see hammas pole saanud traumat.
Juhul kui varem olete saanud ortodontlist ravi, siis ka peale retensiooniperioodi lõppu võivad hambumuse osas toimuda muutused. Ka juhul kui hammaste vahel puuduvad kontaktid võib toimuda hammaste nihkumine. Soovitan Teil pöördude oma hambaarsti poole, kes teeb vajalikud uuringud hammaste üldises olukorra väljaselgitamiseks. Kohalt nihkunud hammast saab oma kohale tagasi nihutada ja sellega tegelevad ortodondid. Juhul kui hamba nihkumine on tingitud valest hambumusest, siis tuleb reeglina ravida mõlemat hambakaart.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.