Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Küsimus nr 5512

Küsimus nr 5512

Anna küsis (13.sept. 2011)
Kui vanalt peaks hakkama lapse hambavahesid puhastama hambaniidiga? Ettetänades ja päikset Teile igasse päeva!
suuhügienist Terje Altosaar vastas (16.sept. 2011)
Terje Altosaar
Tere Anna

Hambaniiti võiks kasutada u 12 aastaselt.
Sõltub hammastest, lapse käelistest oskustest jne.

Päikest Teilegi
Terje
• Esita talle oma küsimus »
• Vaata selle spetsialisti vastuseid teistele küsimustele »

Terje Altosaar
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"
Seotud asutustega:
Dukan & Korrovits Hambaravi Kitsas 8, I korrus, Tartu, Tartumaa
ODE AS Riia 11, Tartu, Tartumaa

Märksõnad:

hambaniit (80)

Vaata lisaks:

Eleriin küsis
10.apr. 2013
suuhügienist Terje Altosaar vastas
12.apr. 2013
... kui õhtul, vahel isegi lõunal, sealhulgas ka kasutan hambaniiti. Mu suu ei erita küll halba lõhna, kuid hambaid ... Tere Eleriin Tasub külastada hambaarsti, tõenäoliselt oli tegemist igemepõletikuga mis vajab ravi. Jõudu Terje Altosaar loe edasi »
Teele küsis
09.okt. 2014
suuhügienist Terje Altosaar vastas
14.okt. 2014
... kogunenud? Pesen hambaid kaks korda päevas ja kasutan ka hambaniiti, mida ma peaksin ette võtma?Peale kroonide tsementeerimist vajavad hammastele asetatud kroonid kindlasti igapäevast hooldust. Mitte-eemaldatavate proteeside hooldamine toimub suuõõnes sarnaselt oma hammaste hooldamisele. Eriti oluline on hammaste harjamine pehme hambaharjaga kaks korda päevas Fluoriidi... loe edasi »
Maiu küsis
18.jaan. 2017
suuhügienist Terje Altosaar vastas
24.jaan. 2017
... nii, et kahe hamba vahele ei jäänud üldse vahet. Isegi hambaniit ei lähe kahe hamba vahele ja see häirib mind. Kas ... Tere Palun pöörduge oma hambaarsti poole hambavahe paremaks muutmiseks. Juhul kui te ei saa puhastada, on see koht ideaalne bakterite kogumiseks, mis omakorda tõstab igemehaiguse riski. Jõudu Terje Altosaar loe edasi »
Eleri küsis
20.märts 2007
hambaarst Timo Paberit vastas
11.apr. 2007
... eelmise arstiga oli väga meeldiv kogemus. Kuna kasutan ka hambaniiti, siis peale nimetatud plommide paigaldamist ei olnud ... ... tavapärases mõistes. Kui täidised ei võimalda kasutada hambaniiti, siis oleks mõistlik sellest hambaarsti teavitada ... loe edasi »
Kristel küsis
22.jaan. 2009
suuhügienist Terje Altosaar vastas
27.jaan. 2009
... on juba pikka aega igemepõletik (igemed punetavad, vahel hambaniiti kasutades või harjates ka veritsevad ning mõnes ... ... Seega iga päev tuleb hambaharjale lisaks kasutada ka hambaniiti või vaheharja. Põletiku teket soodustavad ka igemel ... loe edasi »
Liisi küsis
08.märts 2010
suuhügienist Terje Altosaar vastas
11.märts 2010
... mida olen eelnevalt ikka teinud. Praegu on ka raske hambaniiti kasutada, mida olen ka eelnevalt teinud. Öelge, ... ... ja tõhus. Et puhtaks saaks ka hambavahed, tuleb kasutada hambaniiti, tikku või vaheharja. Kuna ortodontilise ravi ajal ... loe edasi »
Renate küsis
15.veebr. 2011
suuhügienist Terje Altosaar vastas
21.veebr. 2011
Mul on selline probleem, et viimasel ajal on igemed veritsenud hammaste pesemise ajal. Kasutan kõige pehmemat hambaharja mis poes leidus, kuid ikkagi on igeme pinnal veritsevad laigud ja väga valus... ... Seega iga päev tuleb hambaharjale lisaks kasutada ka hambaniiti või vaheharja. Põletiku teket soodustavad ka igemel ... loe edasi »
Ail küsis
22.okt. 2013
suuhügienist Terje Altosaar vastas
25.okt. 2013
... Igapäevaselt harjan hambaid 2 korda päevas ja kasutan hambaniiti. Kasutan ka palju närimiskummi, see aga võtab haisu ... ... ainuüksi hambaharjast, kasutada tuleb regulaarselt ka hambaniiti. Terve suu korral ei tohi hammaste pesemisel ... loe edasi »
Mures küsis
15.apr. 2011
suuhügienist Terje Altosaar vastas
20.apr. 2011
Tere, mure selles, et detsembri lõpus eemaldati hambakivi, mis oli igeme all ja ei olnud nähtav. Seda tehti kogu suust, saadi põletik ilusasti kontrolli alla, igemed enam ei veritsenud ja...Ei ole asi nii hull. Sobib, kui järgmisel visiidil eemaldatakse häirivad laigud. loe edasi »
Marchu küsis
22.sept. 2011
hambaarst Marek Vink vastas
26.sept. 2011
Mul mure, et kui hambaid niidiga puhastan siis märkasin, et hammaste küljest tuleb mingeid kõvemaid tükke või kilde. Olen mures sest varem ei ole sellist asja olnud. Nüüd viimasel nädalal...Tõenäoliselt murdub hamba kaelalt mineraliseerunud hambakatu ehk hambakivi tükke. Tuleks pöörduda hambaarsti vastuvõtule, kes professionaalsete vahenditega kivi eemaldaks, et saaks tulevikus hambaniidiga pehmet kattu puhastada nii, et kiviks mineraliseerumist vältida. loe edasi »

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Praegu ei vasta
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (182)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (230)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (366)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (608)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (88)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (418)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Raili Luikmel, hambaarst

Raili Luikmel·Vastused (20)
·Esita küsimus
Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (128)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (408)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Eliis Vengerfelt, ortodont

Eliis Vengerfelt·Vastused (16)
·Esita küsimus
Hambaarst, lõpetanud ja spetsialiseerunud ortodondiks Tartu Ülikoolis. Ta on Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Ortodontide Seltsi liige. 2007.a. sooritanud erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburgh ́i juures: Part II: Membership in Orthodontics.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (631)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (283)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"