Kirurgiakonverents

Toimumisaeg 17.-18.mai 2012
Toimumiskoht Clarion Hotell Euroopa, Paadi 5, Tallinn
Lektor Dr. Frederic A.M. Hermann(Saksamaa) , Dr. Dagmar Marandi(Eesti) , Dr. Alon Rass(Eesti), Prof. Pascal Valentini(Prantsusmaa), Stefano Pagnutti(Itaalia)
Korraldaja Prodent OÜ
Osavõtutasu Kuni 30.04.2012 1 päev 60,- 2 päeva 100,-; Alates 01.05.2012 1 päev 80,- 2 päeva 120,- Tudengitele ja residentidele 50% soodustust
Lisainfo 6565982, 6535830, info@prodent.ee
Veebileht http://www.prodent.ee

PROGRAMM

17.05 neljapäev (6 TP)
9.00 – 11.00 Dr. Frederic A.M. Hermann - MDI mini-implantaadid – Minimaalse invasiooniga ravilahendused proteeside fikseerimiseks
11.00 – 12.00 Lõunasöök
12.00 – 14.00 Dr. Hermann jätkab
14.00 – 14.30 Kohvipaus
14.30 – 15.00 Dr. Alon Rass - Kliinilised ravilahendused mini-implantaatidega
15.00 – 15.30 Dr. Dagmar Marandi - Nervus Alveolaris Inferior’i vigastused

18.05 reede (6 TP)
09.00 – 11.00 Prof. Pascal Valentini - Põskkoopa põhja tõstmine: õige kirurgiline protseduur
11.00 – 12.00 Lõunasöök
12.00 – 14.00 Prof. Valentini jätkab
14.00 – 14.30 Kohvipaus
14.30 – 16.30 Stefano Pagnutti - Luu regeneratsiooni bioloogilised alused ja kollageensed luu asendusmaterjalid

PRAKTILISED KURSUSED
17.05 kell 16.00 - Dr. Frederic Hermanni kursus veiseribidel ja kunstlõualuudel (4TP)
MDI mini-implantaatide paigaldamine kitsale luuharjale. Kohene koormamine totaalproteesiga valmismudelitel. Mudelid koos totaaliga saavad kursandid endaga kaasa.
Kursuse tasu 150,-
Kursus lõpeb ümarlauaga mini-implantaatide kasutajatele
18.05 kell 17.00 - Prof. Pascal Valentini kursus fantoomidel (4 TP)
Põskkoopa põhja tõstmine piezokirurgilisel meetodil, siinuse täitmine luuasendusmaterjaliga, implantaadi paigaldamine ja siinuse sulgemine membraaniga. Juhusliku perforatsiooni sulgemine.
Kursuse tasu: 250,-


Prof. Pascal Valentini
Põskkoopa põhja tõstmine on teadaolevalt väga edukas ja etteaimatav kirurgiline meetod piisava luu kõrgusesaavutamiseks ülalõuas implantaatide paigaldamisel. Kuna põskkoopa tõstmine on mõnede arvates suhteliselt invasiivne protseduur, näitavad raportid siiski üsna madalat kirurgiliste ja postkirurgiliste komplikatsioonide tekke sagedust. Üks peamisi komplikatsioone, mis on seotud põskkoopa tõstmisega, on kas anatoomilise või infektsioosse päritoluga. Anatoomilised iseärasused nagu põskkoopa kuju, vaheseina või alveolaar-antraalarteri olemasolu, võivad viia meid raskustesse operatsiooni käigus, samas, kui infektsioossed komplikatsioonid tekivad peamiselt tänu preoperatiivsele kontaminatsioonile või põskkoopa seisundi valele hinnangule operatsiooni eelselt. Igal sellisel puhul läbi põskkoopa anatoomia põhjaliku tundmaõppimise, sobiva meetodi ja instrumentaariumi kasutamise suudame me selle protseduuriga seotud püünistest eemale hoida.
Dr. Valentini omandas DDS –i Pariisi Ülikoolis aastal 1982 ning spetsialiseerus suu implantoloogiks 1992 samas ülikoolis. Käesoleval hetkel on ta Loma Linda Ülikooli (USA) Implantoloogilise Hambaravi kaas-professor; Euroopa Suu Implantoloogia residentuuri programmi direktor ja juhatuse liige Corsica Ülikoolis (Prantsusmaa). Ta on mitmete osseointegratsiooni ja luu regeneratsiooni puudutavate artiklike autor, pühendudes eriti põskkoopa pooketehnikatele. Ta on tunnustatud rahvusvaheline lektor. Euroopa Osseointegratsiooni Assotsiatsiooni (EAO) President Elect (Monaco 2009). Dr. Valentini omab Pariisis suu- ja implantoloogilisele kirurgiale spetsialiseerunud erapraksist.

* * *
Stefano Pagnutti
Luu regeneratsiooni mehhanismid: angiogenees, morfogenees; millised rakutüübid on kaasatud ja kuidas need töötavad. Kollageeni tähtsus luu mineraliseerumise protsessis. Mis vahe on “ümberkujundatavatel” ja“imenduvatel” biomaterjalidel? Luul põhinevad materjalid – xenograftid (saadakse loomade luudest). Mida tähendab deantigenatsiooni protsess? Millised limiidid on termilisel protsessil (Bio-Oss)? Ensümaatiline protsess ja selle eelised.  
S. Pagnutti on lõpetanud Padua Ülikooli (Itaalia) Molekulaarbioloogia eriala “cum laude”. On osalenud Telethoni finantseeritud kaltsium-kanalite talitlushäirega seotud haiguste uuringutes. Alates aastast 2001 on seotud kudede regeneratsiooni uuringutega/materjalide väljatöötamisega koostöös Frankfurdi, Padua, Chieti, Florence ja Milano (San Raffaele “Vita e Salute”) Ülikoolidega. Ta on rahvusvaheline lektor erinevatel kongressidel, õpetaja meedikutele ja parameedikutele. Ta on ka lektor Padua Ülikoolis Füsioteraapia ja Implantoloogia magistrikursustel, kus käsitleb kudede regeneratsiooni bioloogilisi aluseid.


Dr. Friederic A.M. Hermann
MDI mini-imlantaadid – minimaalse invasiooniga ravilahendused proteeside fikseerimiseks
Dr. Hermann lõpetas hambaravi eriala Leipzigi Ülikoolis (Saksamaa) 2002. aastal, kus ta samuti omandas oma DMD (Doctor of Medical Dentistry) aastal 2005. Aastatel 2003- 2007 jätkas ta parterina intensiivset praktikat luu regeneratiivse kirurgia, implantoloogia ja periodontoloogia alal prof. Ady Palti (New York Ülikool) Dental Group Praksises. Ta on Sertifitseeritud Implantoloogia Ekspert Saksamaa Suu Implantoloogia Assotsiatsioonis ja Rahvusvahelises Suukirurgide Kongressis (ICOI). Ta on rahvusvaheline lektor ja mitmete luu regeneratsiooni, implantoloogiat ja periodontoloogiat puudutavate artiklite autor. Dr. Hermann omab multidistsiplinaarset erapraksist Zug-is (Shveits)


Dr. Dagmar Marandi
Nervus Alveolaris inferior’ i vigastus on kõige sagedasem võimalik tüsistus alalõualuu erinevate kirurgiliste manipulatsioonide korral. Närvi vigastus võib tekkida nii lokaalanesteetikumi süstimise, süstelahuse otsese toime või ka kirurgilise manipulatsiooniga seonduva mehhaanilise kahjustuse tõttu. On oluline teada, et need vigastused mõjutavad patsientide elukvaliteeti, milles on suur osa negatiivsel psühholoogilisel reaktsioonil toimunule. Dr. Marandi käsitleb oma ettekandes Nervus Alveolaris Inferior´i anatoomilisi eripärasid, Nervus Alveolaris Inferior´i vigastuse tekke võimalikke etioloogilisi faktoreid, mh pöörates ka tähelepanu implantoloogiaga kaasnevatele ohtudele. Ettekande laiemaks eesmärgiks on anda arstidele ülevaade Nervus Alveolaris Inferior´i kahjustuste ennetamisest, õigeaegsest diagnoosimisest ja
ravivõtetest igapäevases praktikas.
Dr. Marandi on lõpetanud Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna hambaravieriala 1997. aastal. Edasisi õpinguid jätkas näo-lõualuukirurgia residentuuris, mille lõpetas 2004. aastal. Käesoleval hetkel töötab ta Kaarli Hambapolikliinikus suu-, näo- ja lõualuukirurgina tegeledes ambulatoorse kirurgiaga. Ta on osalenud mitmetel erialastel täienduskoolitustel nii Eestis, Austrias, Saksamaal, Soomes, Rootsis ja teistes Euroopa riikides. Ta on esinenud ettekannetega Eestis ja välismaal ning avaldanud teaduslikke artikleid erinevates ajakirjades. Kuulub Eesti Näo-Lõualuukirurgia Seltsi, Balti Näo-Lõualuukirurgia Seltsi ning Euroopa Näo-Lõualuukirurgia Assotsiatsiooni liikmete hulka.


Dr. Alon Rass DDS, MD
Dr. Rass esitleb oma ettekandes erinevaid ravilahendusi ja kogemusi mini- implanlantaatidega. Kliinilised juhud.
Dr. Rass õppis Tartu Ülikooli arstiteaduskonna raviosakonnas aastatel 1986 - 1991 ning seejärel jätkas õpinguid hambaraviosakonnas. 1992 jätkas õpingud Karolinska Instituudis, Hambaarstide Kõrgkoolis (Stockholm), mille lõpetas 1995.a. Samal aastal lõpetas ka Tartu Ülikooli. 1992 -1995 Nobeli Meditsiiniinstituut, Raku- ja Molekulaarbioloogia Osakond, (publikatsioonid), 1997-2004 Dr.Valdur Viikmann OÜ, proteesimine, implantaadiproteetika, alates 1998 erapraksis Tallinnas, alates 2004 Rass ja Schotter OÜ, alates 2004 Implantaaditootja Dentsply Friadent usaldusarst Eestis, 2009 Curriculum Implantology, Goethe University, Frankfurt am Main, EHL juhatuse liige


* * *

Osavõtutasud:
Kuni 30.04.2012 1 päev 60,- 2 päeva 100,-
Alates 01.05.2012 1 päev 80,- 2 päeva 120,-
Tudengitele ja residentidele 50% soodustust

Viimati muutis: Hambaarst.ee 29.08.2012

Vaata ka neid koolitusi

17.-18.mai 2012
Tallinn
Kirurgiakonverents. Praktiline kursus fantoomil. Põskkoopa põhja tõstmine piezokirurgilisel meetodil
Lektor: Dr. Frederic A.M. Hermann , Dr. Dagmar Marandi , Dr. Alon Rass, Prof. Pascal Valentini, Stefano Pagnutti
Korraldaja: Prodent OÜ
17.-18.mai 2012
Tallinn
Kirurgiakonverents. Praktilised kursused veiseribidel ja fantoomidel.MDI mini-implantaatide paigaldamine kitsale luuharjale. Põskkoopa põhja tõstmine piezokirurgilisel meetodil
Lektor: Dr. Frederic A.M. Hermann , Dr. Dagmar Marandi , Dr. Alon Rass, Prof. Pascal Valentini, Stefano Pagnutti
Korraldaja: Prodent OÜ
6.juuli 2012
Tallinn
Hambaraviõdede täienduskoolitus
Lektor: Mare Liiger, Aili Tuhkanen, Kristo Ivanov, Rosmari Marrandi
Korraldaja: Foorumi Hambakliinik ja Viru Hambakliinik
25.mai 2012
Tallinn
19.mai 2012
Tallinn
Valvearsti töö Soome hambakliinikus, ülevaade üldistest põhimõtetest
Lektorid: Dr. Olli Komi; Dr. Matteus Salonen
Korraldaja: Attendo Estonia OÜ
18.mai 2012
Kirurgiakonverents
Lektor: Prof.Pascal Valentini(Prantsusmaa), Stefano Pagnutti(Itaalia)
Korraldaja: Prodent OÜ
18.mai 2012
Kirurgiakonverents. Praktiline kursus fantoomil. Põskkoopa põhja tõstmine piezokirurgilisel meetodil.
Lektor: Prof.Pascal Valentini(Prantsusmaa), Stefano Pagnutti(Itaalia)
Korraldaja: Prodent OÜ
17.mai 2012
Tallinn
Enamlevinud operatsioonid suukirurgias: säästlik operatsioon, implantatsioon, auto- ja alloplastika, biopsia suuõõnes.
Lektor: dotsent Tiia Tamme
Korraldaja: TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus