Laseri kasutamine hambaravis

Toimumisaeg 30.märts 2012
Toimumiskoht Täpne asukoht täpsustamisel, Tallinn
Lektor Dr Giovanni Maria Gaeta
Korraldaja Hambastuudio Kaubanduse OÜ
Osavõtutasu 150 €
Lisainfo Airi V. Manitski +372 5841 5832 ja +372 5841 5832

Lasertehnoloogia saab üha kättesaadavamaks paljudes eluvaldkondades ja nii on see ka hambaravis, kus laserseadmest on saanud arsti igapäevane abivahend, mis paljudes olukordades võib osutuda esimeseks valikuks ja tihtilugu on täiesti asendamatu.

Tänapäevane hambaravis kasutatav laserseade ei pea olema sugugi nii võimas, et sellega võiks läbistada paksu betoonseina, vaid piisab seadmest, mille võimsus on piisav kõikide vajalike protseduuride sooritamiseks suuõõnes. Pealegi ei nõua selline seade suurt investeeringut – vaid ligikaudu paari-tuhande-eurose investeeringu abil on võimalik pakkuda patsientidele täiustatud ravivõimalusi igas hambaravi kabinetis.

Oleme palunud sellel teemal rääkima paljudele Eesti hambaarstidele juba varasematelt loengutelt tuttava Dr. Giovanni Maria Gaeta Itaaliast, kes alates aastast 2008 õpetab programmi Masters Degree On Oral Laser Application (EMDOLA) järgmistes Euroopa ülikoolides: Rome La Sapienza, Parma, Aachen, Barcelona, Nice. Itaalia ülikoolides on Dr Gaeta õpetanud laseri-kursust juba alates aastast 2003. Suuõõne patoloogiat on Dr. Gaeta õpetanud alates aastast 1990.

 

Lugupeetud hambaarstid!

Olete oodatud loengupäevale reedel, 30. märtsil algusega kell 10.00-18.00.

Koolitus Toimub Tallinnas. Täpsema koha teatame peatselt.

Loeng toimub inglise keeles. Vajadusel tõlge eesti ja vene keelde.

Koolituse tasu: 150 € (sisaldab käibemaksu, kohvipause)

Sertifikaadid

Täienduspunktid

Afterparty

Täpsem informatsioon telefonidel: +372 58415831 ja +372 58415832

e-mail: info@hambastuudio.ee; a.v.manitski@hambastuudio.ee

Palume registreeruda koolitusele hiljemalt 23.märtsiks.

Laseri kasutamine hambaravis 

Kursuse kava

· Kuidas rakenduvad füüsika printsiibid hambaravis kasutatava laseri puhul

· Laseri-koe bioloogiline interaktsioon

· Kasutusvaldkonnad hambaravis

· Konservatiivne hambaravi

· Juureravi

· Nakkushaiguste ravi

· Suu-limaskesta haigused

· Pehme koe kirurgiline ravi

· Kõva koe ravi

· Vähieelses seisundis haiguskollete ravi

· Fotodünaamiline teraapia

· Sümptomite ilmnemine nahapinnal (perioraalne ravi)

 

Laseri kasutamine hambaravis

Laserkiirel, mis on senituntud naturaalsetest või kunstlikest valgusallikatest kõige intensiivsem, võib olla väga suur mõju bioloogilistele süsteemidele. Laseri unikaalsus tuleneb tervest reast erinevatest omadustest nagu kõrge intensiivsus, koherentsus, mis võimaldab kontsentreeruda punktile, mis on väiksem kui üks mikron, kollimatsioon (läätsede abil moonutuste vähendamine), mono-kromaatilisus ning temaga saab töötada väga lühikeste impulssidega. Tänu laseri erinevate omaduste koostoimele võib koes tekitada täiesti unikaalseid muudatusi.

Võime ühe ainsa optilise fiibri abil edasi kanda suurt võimsust, laiendab suuresti laseri kliinilisi rakendusvõimalusi. Tänu sellele saab kontrollitud energiat üle kanda ülima täpsusega ka suurtest kaugustest ning sealjuures ka sügavuti, tekitades minimaalseid kahjustusi kõrval asetsevatele kudedele. Laserite kasutamine hambaravis on muutnud suuõõne siseste haiguskollete ravi palju tõhusamaks, kiirendades paranemisprotsessi ning parandades operatsioonijärgseid tulemusi, mida on raske saavutada traditsiooniliste tehnikate abil ning on oluliselt suurendanud patsientide rahulolu. Suulimaskesta haiguste – hyperkeratosise ja leukoplakia, healoomuliste uusmoodustiste või ebatavaliste haiguskollete eemaldamine, vaskulaarsete haiguskollete ravi, luu-kirurgia, endodontiline- ja periodondi kirurgiline ravi on kahtlemata üks suuõõnes laseri abil teostatava hambaravi suurimaid eesmärke. Laseri kasutusvõimalused hambaravis on praegusel ajal väga mitmekesised.

Tõepoolest, pole kahtlustki, et mõnede juhtumite puhul on laseri kasutamisest saanud esimene valik ja on seega asendamatu. Kuid korrektseks laseriga töötamiseks on vaja teadmisi, mis põhinevad teaduslikel alustel, ning tuleb silmas pidada iseloomulikke tegureid, mis tekivad laser-kiire kokkupuutes bioloogiliste kudedega, mis suuresti sõltub sellest, millist tüüpi seadet kasutatakse ja samuti selle laseri tüübist, mis võimaldab masina töö.

Puudused nedndes olulistes momentides võivad muuta selle komplitseeritud ja täpse raviseadme selle kasutajale läbikukkumiste ja frustratsiooni allikaks.

Väga oluline on, et patsient oleks informeeritud võimalikest tulemustest, tehnoloogia eelistest ja riskiteguritest, juhul kui neid peaks esinema.

Viimati muutis: Ellen Lepasaar 30.03.2012

Vaata ka neid koolitusi

25.mai 2012
Tallinn
19.mai 2012
Tallinn
Valvearsti töö Soome hambakliinikus, ülevaade üldistest põhimõtetest
Lektorid: Dr. Olli Komi; Dr. Matteus Salonen
Korraldaja: Attendo Estonia OÜ
17.mai 2012
Tallinn
Enamlevinud operatsioonid suukirurgias: säästlik operatsioon, implantatsioon, auto- ja alloplastika, biopsia suuõõnes.
Lektor: dotsent Tiia Tamme
Korraldaja: TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus
17.-18.mai 2012
Tallinn
Kirurgiakonverents
Lektor: Dr. Frederic A.M. Hermann(Saksamaa) , Dr. Dagmar Marandi(Eesti) , Dr. Alon Rass(Eesti), Prof. Pascal Valentini(Prantsusmaa), Stefano Pagnutti(Itaalia)
Korraldaja: Prodent OÜ
17.-18.mai 2012
Tallinn
Kirurgiakonverents. Praktiline kursus fantoomil. Põskkoopa põhja tõstmine piezokirurgilisel meetodil
Lektor: Dr. Frederic A.M. Hermann , Dr. Dagmar Marandi , Dr. Alon Rass, Prof. Pascal Valentini, Stefano Pagnutti
Korraldaja: Prodent OÜ
17.-18.mai 2012
Tallinn
Kirurgiakonverents. Praktilised kursused veiseribidel ja fantoomidel.MDI mini-implantaatide paigaldamine kitsale luuharjale. Põskkoopa põhja tõstmine piezokirurgilisel meetodil
Lektor: Dr. Frederic A.M. Hermann , Dr. Dagmar Marandi , Dr. Alon Rass, Prof. Pascal Valentini, Stefano Pagnutti
Korraldaja: Prodent OÜ
10.-11.mai 2012
Tallinn
Odontogeensed põletikud
Lektor: emeriitprofessor Edvitar Leibur
Korraldaja: TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus
8.mai 2012
Tallinn
DFP – Digitaalselt funktsioneerivad restauratsioonid (proteesid)
Lektor: Piotr Nagadowski (Narodent, Poola), dr. Pertti Salpiola (Soome)
Korraldaja: DAB Eesti OÜ
4.mai 2012
Tallinn
Basics of Implant Surgery
Lektor: Jan Wolff DDS, PHd (Oral and Maxillofacial Surgeon) University of Tampere, Finland. Anna-Kaisa Antalainen DDS University of Tampere,Finland
Korraldaja: Straumann OY
NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.