hammaste eemaldamine üldnarkoosiga

Värskeim postitus: XXX, 23.dets. 2016
Vaadatud 5457 korda
Postitatud: 28.mai 2008
Tere!

Nagu arvata võite kuulun minagi nõrganärviliste klubisse. Kah lapsepõlve hambaarsti juures käimise kogemus... Aga nüüdseks on olukorxd selline et pole vist ühtegi tervet hammast suus.. käisin hambaarsti juures ja ta ütles et see ja see ja see hammas tahavad välja tõmbamist. Ehk siis enamus. Edasi tulevad juba proteesid. küsimus selline: kas kusagil tõmmatakse hambaid välja üldnarkoosiga ehk kui ärkan siis on plats puhas ja ettevalmistatud proteesideks?

Tervitades hambutu
Postitatud: 29.mai 2008
Oled sa kuskil teisel hambaarstil ka käinud ja lasknud vaadata? Kas ikka tuleb välja tõmmata. Üldiselt tänapäeval enam nii kergelt välja ei tõmmata, vaid püütakse ikka oma hmabast midagi säilitada ja sellest siis uus ülesehitada. Vältimaks proteeside panemist.

Samuti, mitu aastat sa siis hambaarstil ei käinud, et kohe tõmbamiseks läheb. Ise ei käinud ma 4 aastat ja kontrollis selgus, et ei olegi olukord väga hull. Ühtegi hammast välja ei tõmmata, kuid jah plomme tuleb natu juurde. Aga neidki ei tule palju.

kolmapäeval käisin, ja olukord on hull. muidugi et enda viga jne. aga tõesti oli ja on hirm siiamaani suur. ja tegelikult tunnen et asi hakkab elu mõjutama, on väga halb kui ei saa laginal naerda ja rääkides pead kõrvale keerama et inimesed seda õudust ei näeks.

nagu ütlesi et arst soovitas vist kümme hammast välja tõmmata kuna nende remont suht võimatu. sellest siis ka idee et üldnarkoos ja korraga välja tõmmata. peale seda saab proteesidega edasi tegeleda..TAHAN NORMAALSET ELU TAGASI...
veel selgituseks et olen normaalne inimene hea töökohaga, muidu on elu ok aga need hambad...mure on suur...
Postitatud: 30.mai 2008
Hambaarstina soovitan esmalt ilma narkoosita proovida, esialgu tuleks võtta kõige liikuvam ja lihtsam hammas. Tänapäeval on tuimestuslahused niivõrd tõhusad, et mingit valu ei tohiks küll tunda. Võimalus on enne protseduuri ka kokkuleppeliselt hambaarstiga võtta väike kogus rahustit, mis oluliselt aitab protseduuri õnnestumisele kaasa.

Kui ükskord sellest pingest ja hirmust lahti saate, on Teil ka edaspidi tunduvalt kergem hambaarstile minna, sest elu jooksul võib neid kordi veelgi ette tulla, mil hambaarstile vaja minna.

Paljud patsiendid on suutnud oma lapsepõlve hirmutavast kogemusest vabaneda ja on saanud edaspidi normaalselt hambaarstil käia.

Peale hammaste/juurte eemaldamist peaksid haavad paranema minimaalselt 1 kuu, seejärel saab proteesimisele mõelda.

Postitatud: 30.mai 2008
Äitäh Evelin.

Rahusti mõte on päris hea, ilmselt peab arstiga konsulteerima mis ja kuidas. Igatahes julgust lisasid küll (natukene)...

Mis on üldnarkoosi vead et seda eriti ei kasutata?

Mäletan et umbes 15 aastat tagasi käisin Kuressaare haiglas hambaarstil ja peale minestamist otsustati üldnarkoosiga 1 hammas välja tõmmata.. Valu ja hirmu ei tundnud ja sellest siis ka soov selline..

Takkajärgi analüüsides et miks hambad ikkagi niivõrd käest ära on peitub jällegi lapsepõlvest. Olin suur maiasmokk, ja kommid (odavamad ja seega lapsele rohkem kättesaadavamad) olid karamellist, sai neid ragistatud päris usinasti. Ju siis sellega sai hammastesse mingisugused praod ja lõhed tekitatud.. Ja muidugi pähklid. Ei kasutanud ei kivi ega haamrit, vaid ikka hammastega sai neid purustatud..

Oijah

Tervitades!
Postitatud: 09.juuni 2008
endal oli ka viisteist aastat tagasi olukord,kus tõmmati üldnarkoosi all välja seitseteist hamba kontsu.kallid hambaarstid,te võite kiita omi tuimestusi,aga patsiendil on omad hirmud ja mina isiklikult pooldaks ikka sellist üldnarkoosi all ravi.millegipärast ei taha aga arstid sellega tegeleda.minu kogemus oli aga tookord väga positiivne-enda arust ajasin kellegiga juttu,kui õeldi,et sülitage nüüd see jama välja ja proovige tõusta,keelega kobades tundsin,et jaa,kõik kontsud on kadunud.ei mingit valu,hirmu.

aga nüüd olen ka uurinud,et äkki keegi teeks pärnus üldnarkoosi all väljatombamise,aga ei,oleks nõus ka norm.maksma...
Postitatud: 10.juuni 2008
Kui nüüd enda kogemusest rääkida, siis hammaste väljatõmbamisel ei tundnud ma mingit valu ja asi käis kähku. Valu tekkis alles paar tundi peale väljatõmbamist, kui haav valutama hakkas ja tuimestuse mõju ära kadus. Seega ma arvan, et sellist valu, kui sul korraga mitu hammast välja tõmmatakse ma küll tunda ei tahaks hiljem. Ja kui veel neid nii mitu korraga välja tõmmatakse, siis tekib küsimus, kuidas sa üldse sööd, kui kogu suu lahtiseid haavu täis.

Seega ma ikkagi soovitaks hambad ükshaaval (või äärmisel juhul paar korraga) ette võtta.
Postitatud: 10.juuni 2008
Ka minul oli kunagi sama teema,mure,mis eemaalgatajal.Kartsin hambaarsti kui tuld,sest lapsepõlves sõnaotseses mõttes mind retsiti arsti juures.Nüüdseks oli asi siis nii hull,et alumistest hammastest 2 vajasid kohe eemaldamist ja 3 või 4 tk.tugevat remonti.Ülemistest hammastest aga oli korras vaid 4 tk.Eelmise aasta suvel võtsin lihtsalt julguse kokku ja läksin,mõeldes sellele ,et kedagi ära ei tapeta (ehk ja ükskord peab midagi elus muutuma,sest asi oligi ikka väga hull.Alustasime piltidest ja tulevikuplanidest.Arst ütles siis väga head sõnade ei ole siin selleks et sulle valu teha ja kui midagi tunned siis kohe ütle.Ma ei tahtnud üldnarkoosi ja seda ka muidugi ei pakutud.Tänasel päeval on süsti tegemine absoluutselt valutu,vähemalt mulle küll oli .Ja esimene kord tõmmati 4 juurt korraga,teine kord ,egk siis nädala pärast veel 3 juurt ja need kohe ülalõuast.ja tõesti ei mingit valu.Seda pole kindlasti vaja karta.Tõesti valu ,või õigemini pisut ebameeldiv tunne onumbes 3 tundi peale tõmbamist ja seda siis sellepärast hoopis,et iget on vigastatud.Okei pikk jutt -s.... jutt.Aga tahan sind julgustada,et ära jumala eest valu küll karda enam,need ajad on möödas. võin veel öelda ,et ma olen nüüdseks aasta käinud ja 100 000 krooni kohe täis hakkab saama ja umbes 150 000 läheb veel hetkel siis hunnik implantaate suus ,mis juurduvad ,aga sinna vaja veel ka hambad otsa teha ,jne. Seega odav pole se nali,aga mina olen väga rahul,et oma hirmudest üle sain ja täna lähen alati rõõmsa näoga arsti juurde ja lausa ootan juba uut nädalat,et millal jälle minna saaks.Loodetavasti aasta lõpuks ka enam-vähem suu korras siis ja kokku se protsess siis pea 2 aastat ja enam vähem iga nädal 1-2 korda .Aga see oli vaid minu lugu ja sinul ehk pole niipalju vaja käia.Edu ja julgust igatahes
Postitatud: 01.nov. 2016
Tere

Olen 35aastane. Silmahammaste tulekust saati, põhikooliajast, on nad kasvanud valest kohast välja. Ühe poole silmahamba jaoks polnudki algusest saati ruumi, teisel poolel oleks ehk saanud klambritega kohe algul suunata aga tegemata see jäi. Enam poleks silmahammaste jaoks ruumi kummalgi pool, ülejäänud hambad kasvavad kenasti reas (ühel pool pole vahetki hambarivis, teisel pool pisike vahe).

Kuidas nende silmahammaste välja tõmbamine käiks tänapäeval, kui nad pole katkised vaid lihtsalt inetud?
IP: 195.13.2...
Postitatud: 06.nov. 2016
Tere Siim,

Küsid küll veidi teise teema all. Enne silmahammaste eemaldamist tasuks ortodondi konsultatsioonil käia. Tavaliselt silmahambaid ei eemaldata, kuna neil on hambumuses, mälumisel suur roll täita. Väga harva, kui nad on tõesti kõrgelt ülevalt välja tulnud, nii et teine ja neljas hammas on mõlemapooleselt kõrvuti, keskjooned nihkes ei ole ja hambakaared sobivad kokku, siis tehakse see otsus hoopis silmahambad eemaldada.
IP: 85.253.1...
Postitatud: 22.dets. 2016
Ok, see polnud küll üldse see, mis ma küsisin, aga esimese vastaja lohutusauhind läheb teile!
IP: 85.29.19...
Postitatud: 23.dets. 2016
Tere Siim,
kui küsimus oli, et kuidas tänapäeval üldse hambaid välja tõmmatakse, siis vaata youtube videosid, tooth extraction.
IP: 2001:7d0:4d03:d101:a...

Tagasi teemade nimekirja
Vasta
Sinu õigused:
Vaatamine: lubatud
Postitamine: lubatud
Alafoorumid
Uus teema