Ebaõnnestunud ortodondiline ravi

Värskeim postitus: kalle, 19.okt. 2017 22:03
Postitatud: 25.sept. 2017
Tere!

Mul mure. Tegin läbi aastase breketravi. Ortodont pani breketid vaid ülemisele kaarele. Nüüd on ülemine hambarivi ilus, KUID kadunud on mälumispind ühes suupooles. Arst ütles, et mälumispinda saaks/peaks tekitama muutes täidiste kuju alumises hambakaares. Hambaarstid (olen küsinud 3'lt) seda varianti mõistlikuks ei pea. Pigem ütlevad, et peaks panema kroonid. See tähendab aga kroone kolmele (!) täiesti korras oma hambale. Ortodondid (olen seni konsulteerinud kahega) ütlevad, et peaks tegema uue breketravi ning seda nüüd mõlemale kaarele. See tähendaks taas minimaalselt aastast raviplaani ning mitut tuhandet eurot ravikulu. Millised on minu võimalused saada komensatsiooni minu esimeselt raviarstilt, kes tööd õieti ei planeerinud ning mille tõttu ma nüüd kahekordse ravisumma välja pean käima?
Oleksin tänulik nõuannete eest.
IP: 158.169...
Postitatud: 19.okt. 2017 22:03
Tere,

Ortodondid teevad väga, väga harva ravi ainult ühele hambakaarele. Sellisel juhul on tavaliselt tehtud raviplaan küll mõlema hambakaare jaoks, asetatud juba ülemised breketid. Kuna alumised breketid asetatakse tavaliselt paar kuud hiljem, kui ülemised on juba sirgemad, võib juhtuda, et patsient ütleb, et enam alumiste hammaste breketeid ei soovi ja aitab ainult ülemistest küll- naeratus on juba sirge. Ja süüdistus, et ortodont on ahne ja tahab ka alumiste brektite eest raha saada. Kuna ortodontiline ravi on tasuline ja patsient oma hammaste peremees, võib ortodont küll öelda, et paneme ikka alla ka, et hambumust paremaks saada, kuid üldjuhul sellised patsiendid keelduvad. Ka see ei mõjuta neid, kui ortodont selgitab, et kui ainult ülemist kaart laiendada, kuid alumist mitte, siis hiljem püüavad ülemised hambad alumistega uuesti kontakti saavutada ja vajuvad endistele kohtadele tagasi. Ainul võimalus seda sirget hambarida säilitada, tuleb eemaldatava reteineri kasutamist jätkata kogu elu igal öösel tavapärase 2 aasta asemel. Fikseeritud traadid on nagunii eluaegsed. Samas on täheldatud, kui kanda pikka aega ülemist eemaldatavat plaati, võib sellel olla ülakaarele spontaanne laiendav mõju võrreldes vaakumreteineriga.
Võib-olla pakkus ortodont Teile väikese alalõua tõttu ka ortodontilist -kirurgilist raviplaani, kus väike ja kitsas alalõug tuuakse ettepoole. Kui täiskasvanud patsient kirurgilisest ravist keeldub, siis hammaste reastamisel, juba kaldenurkade kergel muutmisel, ei sobi hambad enam kokku.

Mõelge nüüd hästi järele, kes ikkagi plaanis või jättis plaanist välja teise hambakaare ravi.
Äkki tasuks peeglisse vaadata.
Selliseid patsiente ikka on, kes käivad ühe ortodondi juurest teise juurde, on endale mingi plaani välja mõelnud, mis peaks olema, nt ülemised hambad sirged, alumised las olla, neid ju keegi ei näe; ja siis ikka imestavad, et keegi neid ravile võtta ei taha.
Ja kui mõni kaastundlik hing ikkagi on nõus patsienti tema mures aitama, siis peale breketite eemaldamist ei julge need patsiendid endale tunnistada, et arstidel oligi õigus ja temal on ebamugav. Ja algab lõputu nõiaring jälle uute ja uute ortodontide ja hambaarstide otsinguil, kes täidaks patsiendi ettekujutlust oma ravist.
IP: 82.131....

Tagasi teemade nimekirja
Vasta
Sinu õigused:
Vaatamine: lubatud
Postitamine: lubatud
Alafoorumid
Uus teema