Alumise lõualuu venitamine breketitega

Postitatud: 22.apr. 2016
Tere!

Alumine lõualuu on kitsas ning jäävhambad ei mahu lihtsalt ära. Ortodont vaatas üle ning ütles, et eraldi lõualuu venitamist pole tarvis ja seda saaks teha koos breketite panemisega kui 4 alumist ja 4 ülemist jäävhammast on olemas

Nüüd siis mul ongi küsimus et kas lapse alumist lõualuud saab korrigeerida breketite panemisega (ilmselt on tarvis ka hambaid korrigeerida) või peaks seda tegema eraldi. Laps on 9.a.
Hiljaks ei tahaks jääda.
Ahjaa, kogu protsess läheks maksma orienteeruvalt 2500€. Kas sellised mitteiluprotseduurid ei lähe HK hinnakirja alla?
IP: 90.191.2...
Postitatud: 23.apr. 2016
Tere,
Hk maksab ravi eest teatud 6 raske diagnoosi korral, Kasutage otsingut või vaadake HK kodelehelt järele. Kui Teie lapsel neid raskeid diagnoose ei ole, on ravi soovitatav ja seega tasuline. Nii on ka mujal riikides.
Breketsüsteemiga saab tõesti ka hambakaart laiendada, selleks lisatakse tagumistele hammastele võrud ja mõnikord ka lingvaal- või palatinaalkaar ning vedrud. Ortodont selgitas Teile kindlasti varajase ravi olemust kui ka brektravi erinevaid etappe. Kui jäi midagi selgusetuks, leppige uuesti konsultatsiooniaeg kokku ja arutage võimalikud teemad läbi. Kui te breketeid sellises vanuses ei soovi, on ka muid raviaparaate, ning breketid asetatakse ravi II etasis, siis kui kõik jäävhambad lõikunud, ca13-14 a lõpliku viimistlemise ajal. Kuid arvestage, et siis enam lõualuude kasvu eriti mõjutada ei saa, vaid hammaste kaldenurka muuta.
Sellises vanuses ( 7-9 a) on breketravi enamsti lühiaajaline 4-8 kuud ja tehakse esmane reastamine, laiendus, kuid on ka erandeid. Ilma diagnoosi ja suuolukorda teadmata ei saa keegi neti kaudu Teile täpset infot anda.
Ortodondid õpivad samade raamatute ja koolituste abil, kuid eri arstidel on ikkagi oma arvamus ja kogemus, millega nad saavutavad parima võimaliku tulemuse eri vanuses lastel.
Võite ju alati ravi edasi lükata ja teha siis kui jäävhambad suus. Kuid arvestage, et siis võib olla vajalik juba lapselt jäävhambaid eemaldada, et ülejäänud hambad rivistada.
Võite otsida ka Youtubest: introduction to Orthodontics. Annab ravi võimalustest hea ülevaate nii lapsele kui täiskavanule.
IP: 2001:7d0:4d03:d101:8...
Postitatud: 27.apr. 2016
Aitäh vastuse eest.

Breketid võiks ortodondi arvates panna alles 3.a pärast. Ma kardangi, et selleks ajaks oleme lõualuu venitamisega aga lootusetult hiljaks jäänud. Varajast ravi kui sellist praegu ei ole ja ei tuleks ja ning muidugi tekitab see väikse murekoha. Ei tahaks ju 3.a pärast tõdeda, et "oih, hiljaks oleme jäänud!"

Tõsi, ega mulle midagi ka selgitatud. Koos hammaste kaardistamisega kestis visiit 3 minutit ning vastus, et "3.a pärast võiks breketid panna, nendega saab nii lõualuud laiendada kuii ka hambaid korrigeeerida ja varuge selleks 2500€." Kõik.

Tahaks, et laps saaks oma hambumuse korda ning ilmselt oleks mul mõistlik ka teise arsti arvamust küsida. Mis siis, et siis, et õpikud ja loengud on arstidel ehk samad olnud.

Tänud veelkord.
IP: 90.191.2...
Postitused samalt IP-lt: AZNDH

Tagasi teemade nimekirja
Vasta
Sinu õigused:
Vaatamine: lubatud
Postitamine: lubatud
Alafoorumid
Uus teema