Tarkusehamba väljatõmbamise tagajärg?

Värskeim postitus: Cats, 24.nov. 2007
Vaadatud 3040 korda
Postitatud: 23.nov. 2007
Hambaarst soovitas lasta tarkusehammas välja tõmmata. Saan aru selle soovituse põhjendustest, aga mul on siiski paar küsimust.


1. Kui hammas välja tõmmatakse, siis jääb ju järele tühi koht, auk. Kas see auk jääbki selliseks, st sinna hakkab kogunema toiduosakesi, mis võivad hakata lagunema ja põletikku tekitama?


2. Kui tõmmatakse välja üks tarkusehammas, kas sellest järeldub, et siis tuleb kindlasti kunagi välja tõmmata ka teine tarkusehammas, mis asub esimese tarkusehamba vastas ja nö toetab teda?


3. Kas üldiselt arstid ei anna selliseid soovitusi hammaste väljatõmbamiseks natuke liiga kergekäeliselt?
Postitatud: 23.nov. 2007
Kindlasti mitte ei jää sinna auku, kuna peale hamba eemaldamist täitub somp verega ja see hüübib seal ning mõne aja pärast kasvab ige ise kinni ja tekib ka uus luu. Loomulikult, kui pole teistes hammastes põhjust, miks peaks ka nood väljatõmbama, siis oleks tarvilik paigaldada nö uus hammas ,st. et hambajuure kohta pannakse kruvi ja selle peale hiljem kroon(implantaat).See protseduur on küll suhteliselt kallis. Kindlasti ei anna hambaarstid soovitust liiga kergekäeliselt, aga soovi korral soovitan pöörduda mõne teise kogenuma

arsti poole ja uurida mida asjast tema arvab.


Edu sulle
Postitatud: 24.nov. 2007
auku küll ei jää. tarkusehambad tõmmatkse tavaliselt välja, kuna nad kipuvad kiiremini lagunema, on kasvanud viltu, või häirivad muidu. Mul on välja opereeritud mõlemad alumised tarkusehambad ja seda koos luu eemaldamisega, et hammas kätte saada. mingit auku ei ole ja ige on korralikult kinni kasvanud.

Tagasi teemade nimekirja
Vasta
Sinu õigused:
Vaatamine: lubatud
Postitamine: lubatud
Alafoorumid
Uus teema