HAMBARAVIARTIKLID
KUULUTUSED
SÕNASTIK
KOOLITUSED
AJAVIIDE
ARSTID JA ASUTUSED
VASTAB SPETSIALIST
Vaata kõiki
viimati lisatud
enim hinnatud
Hambaarst.ee
›
Artiklid
›
Artiklid spetsialistile
Artiklid spetsialistile
1
2
3
4
5
6
...
8
1-50
/ 354
Ajutised täidised juureravis
Ajutise täidise ülesanne on juurekanalite suudmete sulgemine visiitide vaheliseks ajaks nii, et pulbiruumi ei pääseks mikroobe.
Alalõua dentaalnärvi anatoomia
Rikkaliku pildimaterjaliga varustatud artikkel tuletab meelde inferioorse dentaalnärvi anatoomiat ning selle anesteesia põhimõtteid.
Amalgaami eemaldamine kohaliku tuimestuseta
Käesolev artikkel kirjeldab defektse amalgaami eemaldamise tehnikat Er, Cr: YSGG laseri abil ilma kohaliku tuimestuseta. See tehnika on väga hea meetod kasutamaks patsientide peal, kellel on hirm ja ebamugavustunne puuri heli, vibratsiooni ja
Amelogenesis imperfecta - päriliku düsplaasia ravijuhtum
Amelogenesis imperfecta kuulub anomaaliate gruppi, mida teatakse kui pärilikku düsplaasiat, mida kasutatakse hetkel kaasasündinud emaili defektide kohta, mis peamiselt puudutavad emaili moodustumist ning millega ei kaasne peale hamba
Amelogenesis imperfecta - päriliku düsplaasia ravijuhtum (2.osa)
Artikli 2.osas analüüsitakse haigusjuhu raviplaani ning milliseid otsuseid tuli spetsialistidel langetada.
Anamnees ja suu süstemaatiline uurimine
Patsiendilt anamneesi võtmine eeldab lisaks kliinilistele teadmistele ja oskustele ka arsti võimet patsienti mõista ja kaasa elada (empaatiat).
Anesteetikumi omaduste olulisus ning injektsioonitehnika
Millest sõltub anesteetikumi difusiooni kiirus ning analgeesia kestvus? Mille poolest anesteetikumid erinevad ja sarnanevad? Kuidas tagada eeskujulik injektsioonitehnika?
Antibiootikumid hambaravis
Ratsionaalse antimikroobse ravi printsiibid, kõrvaltoimed, antibiootikumide koostoimed, valik süsteemselt manustatavaid antibiootikume parodontiidi raviks
Astmaravimite mõju suutervisele
Bronhiaalastma on sageli esinev krooniline kopsuhaigus, mille ravimite kõrvaltoimeteks on kuiva suu kaaries, parodondi haigused ja suuõõne infektsioonid
Audiomeetriliselt määratud juurekanalipikkustega hammaste ravi kliiniline hinnang
Juureravi õnnestumine sõltub paljudest faktoritest, millest kõige olulisem on õige kanalipikkuse määramine. Jätkates ravi ilma esmase täpse tööpikkuse mõõtmiseta ei ole võimalik saavutada head ravitulemust.
BEGO avab Bremenis Academia Dental kooli
Pärast hoolikat ettevalmistust avab BEGO Bremenis uue õppeasutuse nimega Academia Dental. Sihtgrupiks on kogu maailma hambatehnikud, kelle eesmärgiks on valmistada kõrge kvaliteediga hambaproteese.
Carisolv - keemilis-mehhaaniline, minimaalselt invasiivne meetod kaariese eemaldamiseks
Carisolv geel reageerib selektiivselt kahjustatud dentiini kollageenkiudega muutes viimased pehmeks massiks, mis on võimalik kiiresti ja efektiivselt eemaldada puuri kasutamata.
CBW silla kasutamise kliiniline näide
Fotodega varustatud tööetappide kirjeldused kliinilisel juhtumil, kus puuduv maksillaarne teine premolaar asendati CBW sillaga.
Corsodyl (0,2% kloorheksidiin) periodontaalse haiguse vältimises ja ravis
Periodontaalse haiguse ravi hõlmab patsientidele suuhügieeni õpetamist, riskitegurite ohjamist, hambakatu eemaldamist ja hambakatu retentsiooni põhjustavate tegurite korrigeerimist.
Damon breketsüsteem loob kiirelt kauneid naeratusi
Damon breketsüsteem on lihtsasti hooldatav uuenduslik ravimeetod, mille puhul hambad saadakse ritta lühema aja ja väiksema arvu visiitidega
Digitaalse ruumilise tomograafia kasutusvõimalused näo-lõualuude piirkonna haiguste ravis
Digitaalne ruumiline tomograafia ehk DRT on uus radioloogiline diagnostiline meetod, mis leidis oma rakendust stomatoloogias patoloogiliste protsesside pildistamisel suuõõne ja ninakõrvalurgete piirkonnas
Diploopia kui lokaalse anesteesia tüsistus
Lokaalsete anesteetikumide kasutamisega hambaravis kaasnevad mõnikord tüsistused. Need võivad olla süsteemsed kui lokaalsed. Diploopia on silma liigutuse häire, mis avaldub kindla eseme topelt-nägemises.
Edentulism - levik ja riskitegurid
Hambutuse levikust erinevates maailma riikides (Soome, Island, USA, Austraalia).
Eesti hambaarstide motivatsioonist tegeleda laste ja noorukite suu-ja hambahaiguste ennetuse ja raviga
Uuringu eesmärgiks oli saada ülevaade Eesti hambaarstide suhtumisest laste ja noorukite suu- ja hambahaiguste ennetusse ja ravisse ja motiveeritusest sellega tegelda.
Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelu (alates 3.märts 2007)
Artiklis tuuakse välja hambaraviga seonduvate teenuste uued piirhinnad ja teenuste koodid.
Endodontiline diagnoos ja raviotsus - 1.osa
Endodontilise anamneesi käigus proovitakse patsienti küsitledes välja selgitada sümptomite lokalisatsiooni, tüüpi, tugevust, kestvust ja esile kutsuvat faktorit.
Endodontiline diagnoos ja raviotsus - 2.osa
Röntgenoloogiline uuring, mikrobioloogiline diagnoos, raviotsuse langetamine
Endodontilise ja restauratiivse tehnika ühendamine
Artiklis tutvustatakse tihvti pikkuse ja kuju optimeerimise ja retensiooni parandamise võimalusi, mis võiksid vähendada juure murdumise riski. Kuidas kasutada restauratsioonil ära endodontia eeliseid.
Erinõuded imursüsteemi pesuainetele
Pesuainele esitatakse kindlad nõudmised, mis tagavad imursüsteemi pika ja kindla töövõime.
Ettevalmistus lokaalanesteesiaks
Kuidas valmistada patsienti ette injektsiooniks? Milline peaks olema patsiendi aend arsti suhtes, kuidas muuta patsiendi olemist mugavamaks? Kuidas teostada injektsioonieelset limaskesta anesteesiat?
FDI tegevus ja ülemaailmne hambaarstide kongress
Dr. Mare Saag selgitab ülemaailmse hambaarstide organisatsiooni FDI tööpõhimõtteid ning annab ülevaate 2001. sügisel toimunud FDI kongressist, millest ka Eesti esindajad osa võtsid.
Fluor ja hambahaiguste profülaktika
Kaariese profülaktika meetmete rakendamisel tuleb arvestada Eesti eri piirkondade joogivee fluorisisaldust. Et Eestis on põhjavee ja seetõttu ka tarbitava vee fluoriidisisaldus väga erinev, on koostatud eri piirkondade jaoks neli programmi.
Fluoroosi ja tetratsükliinikahjustustega hammaste valgendamine - 1.osa
Artikkel annab konkreetse haigusjuhu baasil ülevaate, kuidas makroabrasiooni ning öiste valgenduskapede õige kombineerimisega saavutada hammaste valgendamises efektiivselt tulemusi.
Fluoroosi ja tetratsükliinikahjustustega hammaste valgendamine - 2.osa
Järg artiklile
Funktsionaalsed aparaadid
Ülevaade funktsionaalsete apraatide tüüpidest (aktivaator, Herbsti aparaat, kaksikplokk, Van Beeki aktivaator jt), nende kasutusaladest ja näidustustest. Vaadeldakse ka ravi võimaliku ebaõnnestumise põhjusi ning rõhutatakse
Gluma Desensitizer kaitseb tundlikke hambakaelu
Tundlike hammaste korral on võimalik hambakaelad katta kaisekihiga, mis isoleerib lahtised dentiinikanalid ja hoiab ära ebamugavad valuaistingud
Gutta Percha ... mis see tegelikult on?
Hambaarstid tunnevad Gutta Percha nime all kummilaadset materjali, mis on mõeldud endodontilises ravis hamba juurekanalite täitmiseks. Tegelikult on sellel materjalil hoopis rohkem kasutusalasid. Millest aga kõik üle 100 aasta tagasi alguse sai?
Hamba-lõualuusüsteemi omandatud anomaaliate profülaktika - 1.osa
Profülaktika sünnist kõikide piimahammaste lõikumiseni.
Hamba-lõualuusüsteemi omandatud anomaaliate profülaktika - 2.osa
Profülaktika piimahammaskonna perioodil.
Hamba-lõualuusüsteemi omandatud anomaaliate profülaktika - 3.osa
Profülaktika vahelduva ja jäävhammaskonna perioodil.
Hamba-lõualuusüsteemi pärilike ja kaasasündinud anomaaliate profülaktika
Kirjanduse andmetel on hambumusanomaaliaid 35–70%-l lastest ning need on kaariese ja parodondihaiguste riskifaktoriteks. Tinglikult võib hamba-lõualuusüsteemi anomaaliaid jagada tekke aja järgi pärilikeks, kaasasündinuteks ja omandatuiks.
Hambaarsti eetika põhimõtted
Hambaarsti suhted ametiga, avalikkusega, kolleegidega, alluvatega. Patsiendi-arsti suhted. Kümme käsku ebameeldivuste vältimiseks. Hea teeninduse kiirkursus.
Hambaarsti eetikakoodeks
Arstivanne - kas mäletate seda? Milline peaks olema hambaarsti suhe patsienti, kolleegidesse, alluvatesse ja ühiskonda tervikuna?
Hambaarstide erialaühenduste seisukohad ja ettepanekud Haigekassale
ESS ja EHL ühiskiri Eesti Haigekassale (11.nov.2002) selgitab erialaliitude seisukohti hambaraviteenuse parema kättesaadavuse ning kvaliteedi tagamiseks, lähtudes seostest haigekassaga.
Hambaarstide ühendused Eestis aastatel 1921-2008
Ülevaadet Eesti hambaravialaste erialaliitude kujunemisest
Hambaarstile vajalikud seadused ja dokumendid
Valik PDF dokumente ja viiteid hambaarstile oluliste seaduste ja dokumentide kohta
Hambaauk ei ole nohu!
Patsiendi ootus, justkui hoiab hambaarst hambad terved, on põhimõtteliselt aegunud. Ka levinud arvamus, et hammaste korrashoiuks on vaja lihtsalt palju raha, vajab ümberhindamist. Kaariesehaiguse diagnoosimine ja haldamine eeldab toimivat
Hambaproteeside hüvitamise kord
63-aastastele ja vanematele, vanaduspensionäridele ja töövõimetuspensionäridele hüvitab Haigekassa kord kolme aasta hambaproteeside maksumuse.
Hambaproteeside piirhinnad
Piirhinnad, mille Haigekassa kompenseerib kindlustatule mitmesuguste hambaproteeside korral alates 3.märtsist 2007
Hambaravi HIV-ga patsientidel
HIV-ga patsientide nõudlus hambaravi järele on kasvamas. Mõned hambaarstid ei soovi siiani HIV-ga nakatunud patsiente ravida, vaatamata sellele, et tõenäosus viiruse ülekandmiseks ravi tingimustes on väga väike
Hambaravihüvitise lepingu ABC
Haigekassa poolt hambaarstidele edastatud ülevaade, mis selgitab kas, miks ja kuidas sõlmida 2017.a 1.juulist jõustuvat täiskasvanute hambaravihüvitise lepingut
Hambaravikaardi vormistamise nõuded
Väljavõte sotsiaalministri määrusest tervishoiuteenuste osutamise dokumentatsiooni kohta.
Hambaravikabineti planeerimine
Hambaravikabineti planeerimine ja ehitus.
Hambaravimaterjalide maksustamine käibemaksuga
Dr. Lana Targo-Paabumets käsitleb erinevaid määrusi, mille alusel toimus ja toimub mitmesuguste hambaravimaterjalide ja -seadmete maksustamine käibemaksuga.
Hambaravis kasutatavad tsemendid - 1.osa
Tavaelus käsitletakse termineid tsement ja adhesiiv ekvivalentidena ja kasutatakse suvaliselt teineteise asemel, jättes tähele panemata nende toimemehhanismide erinevuse. Artikli 1.osa käsitleb pinnasidustamise ja eeltöötluse põhimõtteid.
1
2
3
4
5
6
...
8
1-50
/ 354
Logi sisse
Kasutajanimi
(E-mail)
:
Parool:
Jäta mind meelde
?
Unustasid parooli?
|
Registreeru kasutajaks
Otsi Hambaarst.ee-st »
OK
Otsi kõikjalt
Artiklid, sõnastik jt tekstid
Koolitused
Hambaraviasutused ja -töötajad
Vastab spetsialist
Artikliteemad
Artiklid patsiendile
Ema ja lapse hambad
Esteetiline hambaravi
Hambahaigused ja raviprotseduurid
VARIA - nõuanded, ülevaateartiklid jmt
Suuhügieen ja hammaste eest hoolitsemine
Ortodontia
Hambaravitöö ja selle ajalugu
Haigekassa ja hambaravi
Venekeelsed artiklid (на русском)
Artiklid spetsialistile
Hambaravimaterjalid ja -tehnikad
Hambaraviseadmed
Proteetika, implantoloogia, suukirurgia
Röntgenoloogia
Ortodontia
Suuhügieen ja infektsioonid
Hambaravipoliitika ja dokumendid
TÜ suu- ja hambahaiguste praktikumi õppematerjalid
VARIA
Venekeelsed artiklid
Üldmeditsiinilised artiklid
Märksõnapilv
kaltsiumhüdroksiid
titaan
hammaste tundlikkus
Lauri Siiak
suulehk
Jan Orn
näpuhari
keelekida
hammaste puhastamine
assistendi paneel
bakterid
kanaliloputus
lip-bumper
hambaniidi hoidja
soodapesu
komposiit
hambaravifirmad
tubakas
hamba juveelid
hammaste harjamine
valgusti
leotus
fluor
Cresco
ajalugu
beebi
veritsevad igemed
ekstraktsioon
igemetasku
abstsess
Hambavideod »
Separatsioonikummi asetamine
Hambaarst.ee soovitab
N.E.W Dental Clinic
Easydental OÜ
Tartu maantee 83-204, Tallinn
Tel: 6644066, 53 54 08 98
KliinikPluss
Hea Lahendus OÜ
Sõpruse pst 145, A-korpus, 3.korrus, Tallinn
Tel: 6720097, 56627815
Maestro Maja Hambakliinik
Densprax OÜ
Laulupeo 2, Tallinn
Tel: 6606664, 5025079
Opluss Hambakliinik OÜ
Aleksandri 9, Tartu, Tartumaa
Tel: 56222961, 6628028
Hamma OÜ
Akadeemia tee 20, Tallinn
Tel: 6561460, 5536605
Judent Hambaravi
Soola 3/Kaluri 2, Tartu, Tartumaa
Tel: 7333237, 53005678
TioDent Hambakliinik
end Kaarsilla Hambaravi
Ülikooli 2a, V korrus, Tartu, Tartumaa
Tel: 7441878
Lumen Hambakliinik
Lumen Erakliinik OÜ
Paadi tee 3, Haabneeme (Viimsi Äritare), Harjumaa
Tel: 6011812, 53416072
Soovid oma hambaravi samuti siin näidata?
Liitu Registriga!
Kontakt
•
Mis on Hambaarst.ee
•
Hambaarst.ee kasutajad
•
Reklaam
•
Teie privaatsus
•
In English
Magnum Dental AS © 2000-2018