Hambaarst.ee › Artiklid › Artiklid patsiendile › Haigekassa ja hambaravi › Hambaraviteenuste piirhinnad

Hambaraviteenuste piirhinnad

 0 häält
01.okt. 2002
Piirhinnad, mille Haigekassa kompenseerib kindlustatule põhiliste hambaraviteenuste osas alates 3.märtsist 2007
Väljavõte Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelust, mis kehtib alates 3.märtsist 2007.a
Vt täismahus originaalteksti https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12795127

Tervishoiuteenuse nimetuskoodPiirhinnad
alates
1. juuli
2003
alates
23.jaan
2005
alates
1.jaan.
2006
alates
1.jaan
2007
alates
3.märts
2007
Restauratiivne hambaravi. Ravi planeerimine
Haige uurimine, konsultatsioon, staatuse märkimine, raviplaani koostamine, hügieeni- või paradontaalindeksite määramine, hambakatu eemaldamine5400*110121121142149

Pinna anesteesia54011314141718
Injektsioonanesteesia54023640405053

Profülaktilised menetlused
Profülaktiline visiit (konsultatsioon, hügieenivõtete õpetamine, hambapesu harjutamine, hambakivi eemaldamine)5410110121121142149
Kõigi hammaste fluoroteraapia54115662627275
Silandipaigaldamine ühele hambale54122932344447
Ühehamba valikuline lihvimine hambumuse korrigeerimiseks54132022344447

Ravi täidistega
Üheparapulpaarse tihvti asetamine ja fikseerimine täidise toestamiseks54207380809295
Juurekruvi asetamine ja fikseerimine5421129142142165172

Täidised (sh preparatsioon)
Ravimi asetamine ja ajutine täidis54223640688996

Hõbetäidis
Ühe pinna täidis5423104114114133139
Kahe pinna täidis5424144158158184192
Kolme pinna täidis5425194213213250262
Ulatuslik hambakrooni taastamine5426334367367437460

Ühe pinna täidis5427859494113119
Kahe pinna täidis5428114125125150158
Kolme pinna täidis5429176194194230242
Köndi ülesehitus5430311342342411434

Keemiliselt kõvastuv komposiittäidis
Ühe pinna täidis5431109120120140146
Kahe pinna täidis5432143157157183191
Kolme pinna täidis5433189208208243254
Ulatuslik hambakrooni taastamine5434322354354412430

Valguskõvastuvad täidised
Ühe pinna täidis5435175193193221229
Kahe pinna täidis5436229252252290302
Kolme pinna täidis5437285314314363378
Ulatuslik hambakrooni taastamine5438455501501575598
Ajutine metallkroon koos tsementeerimisega5439194213213239246

Pulbi katmine ja ajutine täidis5460127140140172182
Amputatsioon5461125138138169179
Ühe kanaliga hamba juure kanali avamine ja laiendamine5462386425425465475
Kahe kanaliga hamba juurekanali avamine ja laiendamine5463463509509564580
Kolme või enama kanaliga hamba juurekanali avamine ja laiendamine5464541595595665686
Ravimivahetus juurekanalites5465165182182216226
Juurekanali täitmine ühe kanaliga hambal5466133146146178188
Juurekanali täitmine kahe kanaliga hambal5467202222222270286
Juurekanali täitmine kolme kanaliga hambal5468271298298360381
Juurekanali täitmine nelja kanaliga hambal5469340374374452478

* Koodiga 5400 tähistatud tervishoiuteenuse piirhinda rakendatakse ühele haigele üks kord ravi alguses, kuid mitte rohkem kui kaks korda aastas.

Tervishoiuteenuse nimetus
NB Alates 1.jaanuarist 2006 kadusid teenused koodidega 5295-5315 ja kasutusele tulid uued teenused koodidega 5320-5340.
KoodPiirhinnad
alates
1.jaan.
2006
alates
3.märts
2007

Kirurgia
Medikamendi aplikatsioon kuni nelja igemetasku ulatuses või limaskestale53204868
Küretaaž ühe hamba ulatuses53214868
Parodontaalne operatsioon5322320396
Vestibulumi või suupõhja plastika5323478625
Väike kõva- ja pehmete kudede plastika532418592140
Dislotseerunud hamba paigaldamine ja fiksatsioon5325282370
Huulekida ja keelekida ekstsisioon ja korrektsioon, hamba kirurgiline vabastamine5327310416
Ühe juurega hamba eemaldamine5328113154
Mitme juurega hamba eemaldamine5329178241
Mädakolde avamine ja ravimenetlused5330201250
Kirurgilise sekkumisega järelkontroll5331149172
Kirurgiline haava revisjon ja korrastamine5332174220
Hemostaas õmblusega53337893
Hambajuure või hambajuuretipu ekstsisioon5334630844
Hambavõi implantaadi eemaldamine osteotoomiaga5335452587
Alveolaarluu resektsioon5336185232
Suulimaskesta lesiooni ekstsisioon ja plastiline korrektsioon5337384523
Alalõualuu liigesesse ravimi süstimine ja terapeutiline testimine53385778
Sügavalt murdunud hamba või purunenud hamba eemaldamine5339243344
Biopsia pindmistest kudedest5340251304

Märksõnapilv