Hambatehniku eriala omandatakse Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis

Heli Kuuse
13. aug 2018


Hambatehnik on rakenduskõrgharidusega spetsialist, kes koostöös hambaarst / protesistiga valmistab suust eemaldatavaid ja suhu fikseeritavaid hambaproteese.
Vaata lisaks:

Virtuaalse CAD/CAM tehnoloogia abil hambakroonide disainimise õppimine Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli hambatehnikaõppes

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on ainuke õppeasutus Eestis, kus on võimalus õppida hambatehniku eriala. Hambatehniku õppekava läbinu on rakenduskõrgharidusega spetsialist, kes koostöös hambaarst/ protesistiga valmistab suust eemaldatavaid ja suhu fikseeritavaid hambaproteese. Õpingute raames omandatakse teadmised ja praktilised töövõtted ka ortodontiliste raviaparaatide valmistamisest ja erinevate hambaproteeside parandamisest. Toimuvad eesmärgipärased õppevisiidid erinevatesse hambaravikliinikutesse ja hambalaboratooriumidesse.

Lisaks praktilises töös omandatavatele erialastele teadmistele ja oskustele, omandatakse veel teadmisi anatoomiast, uurimis- ja arendustöö metoodikast, koostatakse ja viiakse läbi rakendusuuringuid. Õpitakse andma esmaabi, omandatakse teadmisi meeskonnatööst, kutseala arendamisest, filosoofiast, õpitakse erialast inglise keelt, omandatakse ka põhitõed juhtimise- ja ettevõtluse alustest.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on loonud üliõpilastele eriala omandamiseks parima õpikeskkonna. Auditoorne õppetöö toimub kaasaegselt varustatud ruumides.


Auditoorne õppetöö. (Foto: erakogu 2017)

Praktiline õppetöö toimub kahes erinevas mugavalt sisustatud hambatehnoloogia õppelaboratooriumis, kasutusel on kaasaegne multimeedia, lauakaamerad. Kvaliteetsed on ka hambaproteeside valmistamiseks ettenähtud materjalid ja tööetappide sooritamiseks mõeldud aparatuurid. Hambatehniku eriala õppekaval õpetavad lisaks eesti spetsialistidele ka välisriigi külalisõppejõud.


Hambatehniline õppelaboratoorium  (Foto: erakogu 2018)

Õppeaeg Hambatehniku õppekava läbimiseks kestab 3,5 aastat.

Riigieelarvelisi õppekohti hambatehniku erialale on 2018 aasta seisuga 13.

Järgmine hambatehniku õppekavale kandideerimise aeg on 2019.a. kevadel

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli hambatehniku õppekava lõpetamiseks tuleb positiivsele tulemusele sooritada kõik hambatehniku õppekavas olevad õppeained, läbida õppepraktikad töömaailmas, luua ja esitada tõenduspõhisele infole tuginev aruandlus. Samuti tuleb  koostada ja kaitsta edukalt diplomitöö.

Eriala lõpetanule väljastatakse rakenduskõrghariduse diplom.

Vaata lisainfot, vastuvõtutingimusi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli kodulehelt.  https://www.ttk.ee/et/tule-meile-%C3%B5ppima

 

Heli Kuuse
hambatehniku õppekava juht
meditsiinitehnilise hariduse keskuse õppejõud-lektor

Vaata lisaks:

hambatehnik koolitus
NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.